Seytandan biktim!!

• Bu konu 4 izleyen ve 3 yanıt içeriyor.
4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Seytan bizi neden rahat birakmiyor? Anlamadigim sey ben Mesihteyim ama cevremde kurtlarin icinde bazen gozyaslarm kan agliyor.. ve dunyadaki insanlara oturup uzuluyorum, uyanmadiklari icin. Ne derin uyku almis cevremdekileri anlamiyorum?, Isik ve tuz olursunuz görmek istemezler sizi… Ne dünya bu? Gercekten Allah cok sabirli, ben dunyanin sonu gelmesini isterim. Cunku karanlikta uyuyan insanlardan yoruldum. Mesih Isanin tüm insanlara acimasini istiyorum, keske herkes uyansa ve ne yaptiklarinin, soylediklerinin farkinda olsa…

Anonim
    Pasif

Şeytan özellikle imanlılara daha cok saldırır biz mesihe imanla onu çıldırıtıyoruz en istemedigi ve en gıcık oldugu sahıs isa mesihtir onun…
    Bunun için Tanrı’ya bağımlı olun. İblis’e karşı direnin, o da sizden kaçacaktır. Tanrı’ya yaklaşın, O da size yaklaşacaktır. Yakup 4:7-8a

şeytan sana saldırdıgı zaman senin morelini bozmaya calıstıgı zaman şu ayeti hatırlat ona mutlaka…

Şeytan yenik bir düşmandır ve İsa Mesih tekrar geldiği zaman şeytanı sonsuz ateş gölüne atacak ve şeytan oradan bir daha asla çıkamayacaktır!
    Amen…

Yakup 4:7-8a

Anonim
    Pasif

zumrut;15540 wrote:
    Seytan bizi neden rahat birakmiyor? Anlamadigim sey ben Mesihteyim ama cevremde kurtlarin icinde bazen gozyaslarm kan agliyor.. ve dunyadaki insanlara oturup uzuluyorum, uyanmadiklari icin. Ne derin uyku almis cevremdekileri anlamiyorum?, Isik ve tuz olursunuz görmek istemezler sizi… Ne dünya bu? Gercekten Allah cok sabirli, ben dunyanin sonu gelmesini isterim. Cunku karanlikta uyuyan insanlardan yoruldum. Mesih Isanin tüm insanlara acimasini istiyorum, keske herkes uyansa ve ne yaptiklarinin, soylediklerinin farkinda olsa…

Sevgili Zümrüt,
    Mesih’te olduğun için Rab’be şükrediyoruz. O’na ait olmak, O’nun sağladığı kurtuluşa sahip olmaktan daha değerli ne olabilir? Mesih’e ait olduğun için emin ellerdesin, güvendesin, yalnız değilsin, O’nun çocuğusun, tüm zorluklarda, sıkıntılarda yanındadır O. Tabii insanın kurtulmasını istemeyen düşmanımız olan Şeytan esenliğimizi çalmak ister, bizleri umutsuzluğa, bunalıma düşürmek ister. Düşüncelerimize saldırarark korku tohumlarını ekmek ister yüreğimize. O’nun tek arzusu Mesih’e olan imanımızı sarsmak, bizleri Mesih’ten uzaklaştırmaya çalışmaktır. Ama bizler eğer Mesih’teki yerimizi bilir ve tüm ruhsal silahlarımızı kullanırsak, onu İsa Mesih’in adıyla geri püskürtebilir ve etkisiz bir duruma getirebiliriz. İncil’de Efesliler 6:10-13.ayetlerde şöyle diyor Elçi Pavlus:

‘Son olarak Rab’de O’nun üstün gücüyle güçlenin! İblis’in hilelerine karşı durabilmek için Tanrı’nın bütün silahlarini kuşanın! Çünkü savaşımız insanlara karşı değil, yönetimlere, hükümranlıklara, bu karanlık dünyanın güçlerine, kötülüğün göksel yerlerdeki ruhsal ordularına karşıdır. Bu nedenle kötü günde dayanabilmek, gerekli olan herşeyi yaptıktan sonra yerinizde durabilmek için Tanrı’nın bütün silahlarını kuşanın!’

İman etmemiş olan insanlara bakıp cesaretini yitirme. Çünkü bu dünyanın egemeni olan Şeytan onların ruhsal gözlerini körleştirmiş, ruhsal kulaklarını kapamış. Bizlerin yapmamız gereken tek şey onların ruhsal gözlerinin ve kulaklarının açılması için dua etmek. Onlara kızmayalım, bir zamanlar bizler de öyleydik. Bizler de Tanrı’ya sırtımızı dönmüştük, bizler de imanlı kişileri yargıladık, onlarla alay ettik ve dinlemek istemedik. Ama hamdolsun ki Rabbimiz bizlere de merhamet etti ve kurtardı.

Hiçbir şeyin senin esenliğini çalmasına izin verme. Zümrütcüğüm. Çevrendeki yakınların için, arkadaşların için sürekli dua et, oruç tut. Onları hergün İsa Mesih adıyla bereketle. Duaların kesinlikle boşa gitmeyecek, Rab senän dualarının aracılığıyla bazı canları kurtulacaktır.

Sevgilerimle

Anonim
    Pasif

Öncelikle merhaba;
    Seytan denen yaratik yakamizi kolay kolay birakmaz kimi zaman icimize süphe düsürür kimi zaman inancimizin sogumasi icin kendimizi kötü hissetmemiz icin günaha sürükler sabretmek ve direnmek gerekiyor.
    Yeni yeni Mesih inancina katilaip ögrenmeye calisanlardandanim son 1 aydir firsat buldukca okumaya arastirmaya ögrenmeye calisyorum .
    Mesih Isa`yi ögrendikce icimi huzur kapliyor .Bu gercekten müthis bir duygu. Tabi bu sürec icerisinde de ayartilmalar devam ederken özellikle gece dua ederken yada Incili okuduktan sonra uyumakta oldukca zorlaniyorum. Calistigim icin sabah erken kalkmakta zorluk cekiyorum .Bir kac seferdir de tam derin uykudayken yada uyanmaya yakin korkunc homurtularla irkiliyorum.Sanki birileri korku filmi seyrediyor ve ses bana ulasiyor. Bu beni aslinda ilk duydugumda rahatsiz etmisti irkmistim ya daha siddetli ve güclü olarak üzerime gelinirse diye düsündüm.Sonra ise icimde ki korku kayboldu gitti.Artik umursamiyorum.Mesela bu geceyarisi da siddetli bir homurtumu hiriltimiy di ne ise duydum ama umursamadan tekrar yattim. Rabden gelen bir güc beni cesaretlendiriyor ve bu beni mutlu ediyor. Cünkü yanliz degilim.
    yanlizca seytan degil onun esir aldiklariyla da mücadele etmek zorundayiz kimi zaman onlarla biraradayken farkinda olmadan hani sakinlestirici alirda uyusursunuz gibi hisdiyorum kendimi farkinda olmadan onlar gibi düsünüp öfkelenip bazen cigirdan cikiyorum keske olmasaydi dedigim zaman cok oluyor .Rab affetsin. Benim en cok zorlandigim durum artik tamamiyle kendilerini dünyavi islere teslim etmis tek amaclari para olup cikar ve karsilik beklenen iliskiler icirisinde dostlugun esamesinin okunmadigi etrafimizi sarpasardigi ikiyüzlü kisilerle ayni ortamda temiz kalmaya calismak basarilmasi zor ama Rabbin yardimiyla kolay olacak bir durum.
    Bu tür kisiler cevremi donatmis durumda ben verdikce onlar daha diye bekliyorlar. .Kendilerince aptal saf olarak görünsemde aslinda öyle olmadigimi ve bu yaptigimi kendim isteyerek ve bilerek yaptigimiifade ediyorum.
    Bu dünyada bir cocuk safliginda tertemiz kalmak epeyi mücadele istiyor. Rab Isa Mesih hepimizin yardimcisi olsun….

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.