Seytan alt edememis

• Bu konu 3 izleyen ve 2 yanıt içeriyor.
3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Şeytan Alt edememiş!

Şeytan hizmetçi kılığına girmiş ve bir imanlıyı düşürmek için fırsatlar aramış, ama bir türlü yüreğini etkileyememiş ve ona istediklerini yaptırmaya muvaffak olamamıştı.

Birgün: ‘Ey Üstad! Yoksa siz benim kim olduğumu biliyor musunuz? diye sormuş.

İmanli: ‘Sen İblissin. İlk geldiğin andan beri seni tanıyorum’demiş.

Şeytan: ‘Ey imanlı! sizin kadar yüksek dereceye ulaşan başka bir büyük insan tanımıyorum. Yirmi senedir sana hiçbir isteğimi yaptırmaya muvaffak olamadım’ demiş.

İmanlı şöyle yanıt vermiş:

‘Defol mel’un! Şimdi de beni kendini beğenme hastalığına düşürerek mahvetmek mi istiyorsun! Yirmi senede yapamadığını yirmi saniyede mi yapacaksın? Yıkıl karşımdan! diye bağırmış.

Anonim
    Pasif

Ayık ve Uyanık Olalım! :lutfen:

Şeytan tüm kurnazlığını kullanarak imanlılara yaklaşır, onları tuzağına düşürmek için her kılığa girer, çeşitli oyunlar oynar, düzenler kurar. Herkesin zayıf yönlerini bilir ve ona göre planını yapar. Kutsal Kitap’ı düzenli okuyan bir Mesih inanlısı şeytanın oyunlarına gelmez, gelse bile hemen farkeder, Ruh’un kılıcı olan Tanrı’nın diri sözleriyle onu azarlar, kovar ve geri püskürtür. hamdolsun

‘Son olarak Rab`de, O`nun üstün gücüyle güçlenin.
    İblis`in hilelerine karşı durabilmek için Tanrı`nın sağladığı bütün silahları kuşanın.

Çünkü savaşımız insanlara karşı değil, yönetimlere, hükümranlıklara, bu karanlık dünyanın güçlerine, kötülüğün göksel yerlerdeki ruhsal ordularına karşıdır.

Bu nedenle, kötü günde dayanabilmek, gerekli her şeyi yaptıktan sonra yerinizde durabilmek için Tanrı`nın bütün silahlarını kuşanın.

Böylece, belinizi gerçekle kuşatmış, göğsünüze doğruluk zırhını takmış ve ayaklarınıza esenlik Müjdesi`ni yayma hazırlığını giymiş olarak yerinizde durun.

Bunların hepsine ek olarak, Şeytan`ın bütün ateşli oklarını söndürebileceğiniz iman kalkanını alın.

Kurtuluş miğferini ve Ruh`un kılıcını, yani Tanrı sözünü alın.
    Her türlü dua ve yalvarışla, her zaman Ruh`un yönetiminde dua edin. Bu amaçla, bütün kutsallar için yalvarışta bulunarak tam bir adanmışlıkla uyanık durun’ (Efesliler 6:10-18).

Sevgiler
    Suna

Anonim
    Pasif

Çok güzel bir fıkra. Gerçekten takdire şayan bir yazı. Kısa ama etkili bir Format.

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.