Sevginizi ve Sevgi Sözcüklerinizi Ertelemeyin

• Bu konu 2 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Rahip,mezarlıkta işini bitirmek üzereydi.O sırada,elli yıllık karısını kaybeden 78 yaşındaki adam:
    “Onu ne kadar çok sevmiştim…”
    Diyerek ağlamaya başlamıştı.Yaşlı adamın ağlaması ,törenin tüm sessizliğini bozmuştu..Mezar başındaki diğer aile bireyleri ve dostları şaşkın bakışlarla yaşlı adama bakakalmışlardı. Çocukları yaşlı ve kederli babalarını yatıştırmaya çalışıyorlardı.
    “Tamam baba,sakın ol .Seni anlıyoruz.”
    Yaşlı adam, gözlerini kazılan mezardan ayırmadan,yavaşca indirilen tabuta bakıyordu.Rahip törene devam etti.Tören sonunda,aile bireylerini ölüm töreninin kapanışı olarak, tabutun üstüne toprak atmaya çağırdı.
    Yaşlı adam hariç,hepsi sırayla toprak attılar.
    Yaşlı adam sözlerini yineleyerek:
    “Onu ne kadar çok sevdim.”
    Diyerek sesli bir biçimde gözyaşları içinde konuşmasını sürdürdü..Kızı ve iki oğlu konuşmasını engellemek istediler,ama o devam etti.
    “Onu sevmiştim.”
    Kalabalık,mezarlığı terk etmeye hazırlanırken ,yaşlı adam gözlerini mezara dikmiş bakıyor ve ağlıyordu.
    Rahip yaklaştı:
    “Kendinizi nasıl hissettiğinizi biliyorum, O artık Tanrı’nın yanında,üzülmeyin, gitme zamanı geldi.Buradan ayrılmalıyız”dedi.
    Yaşlı adam çaresizlik içinde bir kez daha:
    “Onu ne kadar çok sevdim..”diyerek söylendi.,şuurunu kaybetmiş gibiydi.Dönüp Rahip’e:
    “Beni anlamıyorsunuz…ben bunu ona hiç söyleyememiştim.hiç söyleyemedim.” dedi ve ağlayarak:
    “Onu.. her zaman sevmiştim,”
    Mezara dönerek sanki karısı onu duyacakmış gibi..
    “Affet beni.. buna sana hiç söyleyemedim,
    Seni çok sevmiştim” dedi

“Sevgi asla son bulmaz”
    1 Korintliler 13 :8

“…ama sevgim olmassa,ses çıkaran bakırdan ya da çınlayan zilden farkım kalmaz.”
    1 Korintliler 13:1

Sevgi,gönlümüzde tutsak olsun diye yaratılmamıştır.bunu sözlüklere dökerek ifade edin.

İnsanlar,sevgisiz,mantıklı olabilirler..
    Yine de Onları sevin.
    Sevdiğiniz ve iyilik yaptığınız,insanlar sizi,bencilce amaçlar taşıdığınızı düşünerek suçlayabilirler.
    Yinede onları sevmeye ve iyilik yapmaya devam edin.
    Bu gün sevdiğiniz birine yaptığınız iyilik,yarın unutulabilinir.
    Yinede iyilik yapın.
    Sevdiğiniz insana karşı dürüst ve seffaflığınız..onun katılığı karşısında sizi kırılganlaştırabilir.
    Yine de sevgi dolu dürüst ve şeffaf olun.
    Sevgiyle yıllarınızı harcadığınız şey.bir gecede yerle bir olabilir.
    Tanrı’nın sizi sevdiğine inanarak sevgiyle her şeyi yine de kurun.
    Değer verdiğiniz sevdiğiniz yardımcı olduğunuz insanlar,buna saldırganlıkla(Sözlü)karşılık verebilirler.
    Yine de onlara sevgiyle yaklaşın ve yine yardımcı olun.
    Dünya ya elinizdekilerin en iyisini, sevgiyle verin..incilmiş olsanızda dünyaya elinizdekilerin en iyisini vermeye devam edin.
    Tanrı ve Onun yarattığı evren bunu size, bir gün mutlaka geri döndürecektir.
    Sevginizi,içinizde büyütemeden..kurutmayın.bırakın içinizde kökleşsin.

Esenlikle..

Anonim
    Pasif

Evet kardeşler sevginizi gösterin,Annenize,babanıza,Kilisedeki kardeşlerinize sevgi verildikçe çoğalır.Rab birbirimizi sevmemizi,istiyor.
    bunu saklamayın eğer saklarsanız gün gelir sakladığınız için pişmanlık duyabilirsiniz.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.