Sevgili Mustifi

• Bu konu 3 izleyen ve 2 yanıt içeriyor.
3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Yazar
    Yazılar
    klaus
    Anahtar yönetici

Benim soro sorduğu Sevgi konusunda Kuran’ı Kerim’de bir öldürün bir de sevin diyor demişsin.İsteyen isteyeni uygular da demişsin.Açıklaması yapıldığı halde o ayetlerde çelişki var diyorsun.Ben incilden bir ayet söylediğimde bu mecazdır ruhsaldır..Kuran’dakini uyguluyorlar ve savaşıyorlar.Ama savaşmaları Kuran’ın bunu anlattığını göstermez.Kaynak önemlidir uygulama değil. Ayrıca bana bunu açıklarmısınız:İsa, gölün karşı yakasında Gadaralıların veya Gerasalıların ülkesine varınca, Matta’ya göre cinlere tutsak olmuş iki deli ile karşılaşmıştır. Markos ve Luka’ya göre cinlere tutsak olmuş sadece bir deli ile karşılaşmıştır…… Evet sizi sorularımla bunalttıysam özür dilerim ama yanlış anlaşılmaları düzeltmem gerek aynen sizin İncil ve hristiyanlık için yaptığınız gibi…

Anonim
    Pasif

@mistik123 19018 wrote:

Benim soro sorduğu Sevgi konusunda Kuran’ı Kerim’de bir öldürün bir de sevin diyor demişsin.İsteyen isteyeni uygular da demişsin.Açıklaması yapıldığı halde o ayetlerde çelişki var diyorsun.Ben incilden bir ayet söylediğimde bu mecazdır ruhsaldır..Kuran’dakini uyguluyorlar ve savaşıyorlar.Ama savaşmaları Kuran’ın bunu anlattığını göstermez.Kaynak önemlidir uygulama değil. Ayrıca bana bunu açıklarmısınız:İsa, gölün karşı yakasında Gadaralıların veya Gerasalıların ülkesine varınca, Matta’ya göre cinlere tutsak olmuş iki deli ile karşılaşmıştır. Markos ve Luka’ya göre cinlere tutsak olmuş sadece bir deli ile karşılaşmıştır…… Evet sizi sorularımla bunalttıysam özür dilerim ama yanlış anlaşılmaları düzeltmem gerek aynen sizin İncil ve hristiyanlık için yaptığınız gibi…

özür dilerim çok konu açtım konuyu silemediğim için kaldı .

Anonim
    Pasif

Mistik, nazik uslubunuzdan dolayi tesekürler. Önceden de bahsettim: bir yazimda iki kisinin sözkonusu edilmesi baska bir yazimda tek kisinin söz konusu edilmesi celiski degildir. Tek kisiden bahseden demiyor ki : sadece bir kisi. Olay anlatilirken olayi anlatmada biri iki kisiyi söz konusu yapmis biri bir kisiyi sözkonusu yapmis. Farklilikla celiski cok ayri seyler. Bunlar farkliliklar. Birbiriyle celismiyor

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.