Sevgili Dostlarım:)

• Bu konu 4 izleyen ve 3 yanıt içeriyor.
4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Ben 14 yaşında bir kızım. Yaşıtlarıma göre çok olgun ve bilgiliyimdir.
    Müslümanım..
    Ama her dine saygım vardır. Hristiyanlığa vs… Kiliseye gittim ve İncil okuyorum, ama ben yine bana göre doğruyu yapıyorum.

Ben kimseyi dinine ırkına göre ayırmam, her insan insandı,r bunu bilmek yetiyor. Hz. İsa’ya da inanıyorum ve onu seviyorum.

Sorum şu: Müslüman Türk’lerin Hristiyanlara hoşgorü ile yaklaşmadığını düşünüyor musunuz? Forumda biraz dolaştım ve bu kanıya vardım.
    Umarım öyle değildir, çünkü Türkiye tarihindede birçok ülke ve dine ev sahipliği yapmıştır, şu anda da öyledir.

Bazı cahil insanlar saçmalayabilir, ama lütfen onlar yüzünden tüm halkı yargılamayın. Benim bir sürü Hristiyan arkadaşım var ve asla onlarla böyle şeylerin konusunu bile açmayız.

Zamanınızı ayırdığınız için teşekkür ederim. Sevgi ve dostluk yüreğinizden hiç ayrılmasın..

Anonim
    Pasif

Merhaba Melenq kardeşim,

Evet okumak ve bilgi sahibi olmak çok güzeldir, Çünkü insan bilmediği şeyin düşmanıdır, Ancak incil falan okurken derslerinide aksatma.

Gelelim soruna, Sitemizin forum bölümünü gezdiğinizi söylüyorsunuz ve bazı izlenimlerinizin olduğunu söylüyorsunuz, zaten birçok şeyi görmüşsünüz.

Öncelikle “Müslüman Türkler” kelimesi çok geniş bir kavram ve bana göre hiç doğru değil, belki bunun yerine “BAZI İNSANLAR” dersek daha sağlıklı olur, çünkü Türkiyede yaşayan Hristiyan Türkler olarak çok fazla samimi, saygılı ve saygıdeğer Müslüman Türk arkadaşımız, dostumuz ve akrabalarımız vardır, bunun için sorduğun soruya “EVET DÜŞÜNÜYORUZ” diyemeyeceğim, ancak Türkiyedeki Hristiyanlar olarak, gördüğünüz sıkıntılar varmı derseniz, evet var diyebiliriz, zaten bunu da siz okuduğunuzu söylüyorsunuz.

Ve demişsiniz ki “Onlar yüzünden tüm halkı yargılamayın…” Asla bizim kimseyi yargılama gibi bir haddimiz yok ve yukarıda dediğim gibi “BEŞ PARMAĞIN, BEŞİ DE BİR OLMAZ”, iyileri de olur, kötüleri de olur, her halkta, her inançta olduğu gibi…

Eğer senin kafanda bizim herkesi yargıladığımız gibi bir düşünce varsa, lütfen sen bu düşünceni değiştir, örneğin bak sen müslüman bir türksün ve seni ne kadar çok seviyoruz, sanırım güzel bir ispatı oldu, değil mi?

Anonim
    Pasif

Merhaba meleng kardeşim…Dünyasal bilgiye sahip olmak güzeldir.Ama onun ötesinde olan şey göksel bilgiye sahip olmaktır.Yeryüzünde dünyasal bilgiye sahip ve akıllı olan milyonlarca insan var.Gerçek anlamda bilgi ve akıllılık ise Rab İsa Mesih’le yüzyüze gelmektir. İsa’yla karşılaşmaktır.Rab İsayı yaşamımıza davet etmektir. Tanrıyla kişisel ve derin bir ilişki kurmaktır.Rab İsa uzakta olan bizimle ilgilenmeyen bir tanrı değildir.Eğer ona yaşımını açarsan ve hayatına davet edersen Rab isanın şimdiye kadar öğrendiğin tüm bilglerin çok üstünde ve diri olduğunu göreceksin.”İşte kapıda durmuş kapıyı çalıyorum biri sesimi işitir kapıyı açarsa onun yanına gireceğim ben onunla oda benimle birlikte yemek yiyeceğiz.”(Vahiy3:20)Rab İsa’yı hayatına davet edersen bugün senınle sofrada yemek yicek.Rab İsa Mesih bu dünyaya bir din getirmedi yada sadece bir peygamber olarak bu dünyaya gelmedi.İncili okuduğunu yazmışsın (Yuhanna10:10)’bakarsan şunu görürsün “Bense insanlar yaşama bol yaşama sahip olsunlar diye geldim”yazılıdır.Rab İsa Mesih bu dünyaya bol yaşam getirdi.Mesihin çoçukları(hristiyanlar) gözlerini Rab İsaya dikerler.Önyargılar yada insanlara hükmetmek Rabbin çocuklarının işi değildir.Rab İsa Matta 7:1-3’te şöyle diyor;”Başakasını yargılamayınki sizde yargılanamayasınız;çünkü nasıl yargılarsanız öyle yargılanacaksınız.Hangi ölçekle verirseniz aynı ölçekle alacaksınız. “İnsanların kafalarında yalan yanlış bilgiler vardır.Bu bilgiler ışığında düşünmek insanlara gerçek anlamda doğruluk sağlamaz.İnsanların zihinlerindeki o perdenin kalkması lazım.O karanlık perdeyi (yalan yanlış bilgileri :Şeytanı o zihne ektiği tohumları)ancak Rab İsa Mesih kaldırır.Eski anlaşmada Yeşaya peygamber şöyle yazar.Yeşaya44:18.”Böyleleri anlamaz bilmez;çünkü gözleri de zihinleride öylesine kapalıki görmez ve ablamazlar”Rab İsa Mesih tüm insanlara gerçeğin bilgisini versin.

Anonim
    Pasif

Sevgili melenq;

Öncelikle samimiyetin için teşekkür ederim. Fakat senin de içinin rahat olmasını isterim. İsa Mesih inanlıları olarak insana nasıl bakmamız gerektiğini biliyoruz; çünkü Tanrı da bize o şekilde yaklaştığı için İsa Mesih aracılığıyla kurtuluşu bize sağlamıştır. Bu yaklaşımın özünde sevgi vardır.

“Başkasını yargılamayın, siz de yargılanmazsınız. Suçlu çıkarmayın, siz de suçlu çıkarılmazsınız. Başkasını bağışlayın, siz de bağışlanırsınız.” Luka 6:37

Bu nedenle de, hiçbir zaman inanlı olsun ya da olmasın, başka kardeşlerimizi yargılamayız. Ancak bildiklerimizi paylaşmamız ve Tanrı’nın müjdesini herkese duyurmamız gerekir. Bunun için dualarımız her zaman Tanrı ile birliktedir.

Esenlikler dilerim.

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.