Sevgi ve Bağışlayıcılık

• Bu konu 2 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Affetmek Rab’den uzak kişiler için zordur. Rab dediysem, açıklamak istiyorum…
    Rab’bi sevgi olarak kabul etmek lazım önce. Öldür diyen bir Tanrı’ya yakın olduğunuzda kinli oluşunuzla gurur duymanız dahi mümkündür. Affedici olmak için Rab’bin SEVGİ’nin ta kendisi olduğunu kabul etmek gerekir. Çünkü kini yürekten yıkayacak tek güç sevgidir ve sevgi Tanrısaldır…

Rab İsa’nın, onu çarmıha gerenler için dahi Baba’ya onlar için dua edişini duymadınız mı hiç? Ve kin tohumunu şeytanın serptiğini farketmediniz mi? Affedip de şanından düşen birini gördünüz mü? Yargılama yüceliği tek ve mutlak olan Tanrı’ya aittir. Ve İnsan Rab’bin vasfını kendinde görmeye çalışırsa,, Rab’den üstün olmak için çırpınan ve göklerden düşen şeytandan ne farkı kalır? Kiniyle gururlanan kişinin gururu yüzünden lanetlenen şeytandan ne eksiği kalır? Affetmenin Tanrısal olduğunu anlamayan hiç bir kalp Tanrı’nın sevgisine yakın olamaz ve kutsallığını yitirir.

Anonim
    Pasif
    Cansu;21555 wrote:
    Affetmek Rab’den uzak kişiler için zordur. Rab dediysem, açıklamak istiyorum…
    Rab’bi sevgi olarak kabul etmek lazım önce. Öldür diyen bir Tanrı’ya yakın olduğunuzda kinli oluşunuzla gurur duymanız dahi mümkündür. Affedici olmak için Rab’bin SEVGİ’nin ta kendisi olduğunu kabul etmek gerekir. Çünkü kini yürekten yıkayacak tek güç sevgidir ve sevgi Tanrısaldır…

Rab İsa’nın, onu çarmıha gerenler için dahi Baba’ya onlar için dua edişini duymadınız mı hiç? Ve kin tohumunu şeytanın serptiğini farketmediniz mi? Affedip de şanından düşen birini gördünüz mü? Yargılama yüceliği tek ve mutlak olan Tanrı’ya aittir. Ve İnsan Rab’bin vasfını kendinde görmeye çalışırsa,, Rab’den üstün olmak için çırpınan ve göklerden düşen şeytandan ne farkı kalır? Kiniyle gururlanan kişinin gururu yüzünden lanetlenen şeytandan ne eksiği kalır? Affetmenin Tanrısal olduğunu anlamayan hiç bir kalp Tanrı’nın sevgisine yakın olamaz ve kutsallığını yitirir.

Sevgili Cansucuğum,
    Bu mesajını okuyunca ne kadar sevindim ve mutlu oldum bilemeszin. Bu kadar kısa bir zamanda Kutsal Ruh seni ne kadar büyütmüş! RAB’BE ÖVGÜLER OLSUN! Söylediklerinin tümüne içtenlikle aminnn diyorum. Bağışlama konusu Mesih inanlısının yaşamında hayati önem taşır. Çünkü Rabbimiz diyor ki, ‘Bağışlamazsanız bağışlanmayacaksınız! Bağışlanmamak demek Tanrı’nın yüzünü göremeyeceğiz, Tanrı’dan uzak kalacağız’ anlamına gelir. Tanrı’dan uzak kalmak çok korkunç bir şeydir! Rab her birimize düşmanlarımızı bile bağışlayabileceğimiz sevgi dolu bir yürek versin.

Sevgilerimle

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.