Sevgi melekleri : –

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #26616
  Anonim
  Pasif

  SEVGİ MELEKLERİ : –

  Tabii ki Sevgi Melekleri veya Kutsal Kitapta olduğu gibi, ‘Işık Melekleri’ vardır. Rab’be isyan etmemiş ve Şeytan’a uymamış tüm melekler, ‘Işık ve Sevgi’ melekleridirler.

  Ama Kutsal Kitap, hem Şeytan’ın ve hem de Şeytan’ın adamlarının, birer Işık meleği kıyafeti bürünüp, insanları ve hatta imanlıları bile kandırdığını söylüyor.

  “Buna şaşmamalı. Şeytan da kendisine ‘Işık Meleği’ süsü verir. Ona hizmet edenlerin de kendilerine, ‘Doğruluğun Hizmetkârları’ süsü vermesi şaşırtıcı değildir. Onların sonu, yaptıklarına göre olacaktır” (2.Kor.11:14-15).

  Bizim de burda inceleyeceğimiz, işte bu sahte Işık Melek’leridir. Bu meleklerin ortak bir özelliği vardır. Sevgi dışında; ‘Yasa, Tanrı’nın Adaleti, Tövbe, Kutsallık, Tanrı’nın Buyruklarını yerine getirme’ gibi herşeyi inkâr ederler. Sadece sevgi vardır. İşte Sevgi Meleklerinin en tehlikeli yönü de budur. Çok doğru gözüküyor. İmanlıları bile buna inandırıyor ve çoğu zaman da, bilmeden olsa bile, Tanrı’ya karşı çıkartıyor.

  Sevgi Melekleri, günlük hayatımıza en çok müdahale edenlerdir. Tabii ki, kanatlı ruhsal melekler değil, ama onlara bilerek veya bilmeyerek ev sahipliği yapan insanlar ve hatta kardeşlerdir. Bunlardan, yani Sevgi Meleklerin söylemlerinden, bazı örnekler vermek istiyorum:

  *** Bu dünyaya bir defa gelirsin. Sen hayatını yaşamaya bak.
  *** Fala inanma, ama falsız da kalma.
  *** Kimsenin inancını eleştirme. Her dine saygı duy.
  ***Homoseksüalleri, lezbiyenleri, sarhoşları, kumarcıları vs. eleştirmek sana düşmez.
  *** Kimseyi yargılayamazsın.
  *** Sen kimin cennete, kimin cehenneme gideceğini bilemezsin.
  *** Para ve imanın kimde olduğu bilinemez.
  *** Herkesin kendine göre doğruları vardır. Vs. vs.

  Sevgi Melekleri, gücendirmemek için, kimseyi eleştirmez. Karşısındaki kişinin, Cehenneme gideceğini bildiği halde, hiç uyarmaz. Kimseyi günahından vaz geçirtmeye çalışmaz. Herkese, duymak istediğini söylemeye gayret eder. Herkesi memnun etmek için, her kılığa girer, herşeyi onaylar, hiçbirşeye karşı çıkmaz. Ot gibi yaşar. Yaşamakla da kimsenin hayatına, ‘doğruluk yönünde’ hiçbir katkısı olmaz. Sevgi Melekleri, dünyanın ‘Yes Man’ i olarak bilinir. Onlar sadece, birer ‘Evetçi’dirler. Herşeye ve herkese ‘Evet’ derler. Bazıları, Rab’bin ‘Korkak Havarileri’dirler. Bazıları ise, Şeytan’ın ‘İyilik Havarileri’. İnsanlar tarafından sevilmek, Rab tarafından onaylanmaktan daha iyidir onlar için. Bu yüzden Rab’be isyan halindeki günahkârlara bile onay verip, onları haklı bulurlar. Bunu yapmakla da, Rab’bi ‘haksız’ ilân ettiklerinin farkında değillerdir.

  Rab’be isyan ettiren sevgi; sevgi değildir. Rab’bin lânetlediğine onay veren sevgi; sevgi değildir. Hem Rab’be ve hem de Şeytan’a hizmet edilemiyeceği gibi, ilâhlara kurban edilen etten yemek veya ölüler için edilen dualara katılmak da, Rab’den değildir. Sevgi hiç değil.

  Evet, Tanrı sevgidir. Ama şunu asla unutmamak gerekiyor ki, ebediyeti Cehennemde geçirecek tüm insanları da Tanrı sonsuz bir sevgi ile sevdi. Seni, beni sevdiği kadar sevdi. Ama sadece sevgi onları kurtaramadı. Çünkü Tanrı, adalete mecburdur. Adil olmak zorundadır. Bir kez adaletsiz davransa, ‘Günahkâr’ olur. Kimseyi de yargılama hakkı olmaz. Tanrı kimse için adaletinden vaz geçemez. O’nun sunduğu TEK KURTULUŞ YOLU vardır. Başka da yoktur. İsteyen kabul eder, isteyen reddeder. Sorumluluk yalnızca bireye aittir. Ne annesine, ne babasına, ne arkadaş veya dostlarına ve ne de ırkına aittir. Tanrı herkesin ölümünden hüzün duyar, ama yine de, “Tövbe etmeyen ölecektir” der.

  “Kötü kişiye, ‘Kesinlikle öleceksin’ dediğim zaman, onu uyarmaz, yaşamını kurtarmak amacıyla, onu kötü yolundan döndürmek için konuşmazsan, o kişi günahı içinde ölecek; ama ONUN KANINDAN SENİ SORUMLU TUTACAĞIM …. Doğru kişi, doğruluğundan döner de kötülük yaparsa, onu yıkıma uğratacağım, o da ölecek. Onu uyarmadığın için, günahı içerisinde ölecek, yaptığı doğru işler anılmayacak. Ancak ONUN KANINDAN SENİ SORUMLU TUTACAĞIM” (Hezekiel 3:18 ve 20).
  “Ben kötü kişinin ölümünden sevinç duymam, ancak kötü kişinin, kötü yollarından dönüp, yaşamasından sevinç duyarım. Egemen Rab böyle diyor” (Hezekiel 18:23).

  Biz bu sahte ‘Sevgi Melekleri’nden olmayalım kardeşler. Sevgi ve İyilik gibi görünen herşey, sevgi de, iyilik de olmayabilir. Din bilginlerini ve Ferisileri azarlayan, onlara engerek soyu diyen, kör kılavuzlar diye hakaret eden, Tapınakta masaları deviren Rab’bimiz İsa’yı bile sınıfta bırakır bu Sevgi Melekleri.

  Sevgi, azarlasa bile, sadece karşısındakinin iyiliğini ister. Her ne pahasına olursa olsun, doğruları söyler. Sevilmese bile sever. Puan almak için, şirin görünme gayreti içerisine girmez. Sadece Rab’bin onayını arar. Zorluklara katlanır. Kendi kendini feda eder. Ama asla taviz vermez. Asla günah işlemez.

  Rab Hepimizi Bereketlesin.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.