ANASAYFA Forum HRİSTİYAN İNANCI (Mesih İnancı Teolojisi) Kutsal Ruh Sevgi Kutsal Ruh’un başarısıdır

 • Bu konu 2 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #25200
  Anonim
  Pasif

  ” En derin anlamıyla sevgi,Mesih inancının en önemli önkoşuludur.Başkalarının dostlarına karşı hissettiklerini sizin düşmanlarınıza karşı hissedebilmeniz;yağmur ve güneşinizi doğru kişilere olduğu kadar,doğru olmayanların üzerine de indirmeniz;başkalarının çekici ve sevimli kimselere hizmet ettiği gibi sizin de hiç çekiciliği olmayan ve hiç kimse tarafından itibar edilmeyen kişilere hizmet etmeniz;insanların kaprislerine,huysuzluklarına ve saçma sapan arzularına bakmaksızın her zaman aynı olmanız;zorluklara göğüs germeniz,kötülüğü saymamanız,inanmanız,ümit etmeniz ve her türlü zorluğa dayanıp asla vazgeçmemeniz.Evet sevgi budur.Böyle yüce bir sevgi Kutsal Ruh’un bir başarısıdır ! Bunu biz kendi anlayışımız ve gücümüzle asla başaramayız ! “( F. B. MEYER )

  Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.

  Fırat Çölgeçen kardeşden alıntıdır

  #29530
  Anonim
  Pasif

  gvSevgili kardeşim sayın sonsuzdiren; yaptığınız alıntı için teşekkür ederim. Alıntıyı okuyunca bereketlenmenin yanında; bazı şeyleri yazma gereksinimi doğdu bende !

  Galatyalılar 5:6’da şunu yazar:

  ” Mesih İsa’da ne sünnetlilik ne de sünnetsizlik bir işe yarar; yalnız sevgiyle etkin olan imanın değeri vardır. ”

  Bir çoğumuz; imana sahip olmaya çalışmakla, çok zaman harcarız.İman olmadan, Tanrı’yı hoşnut etmenin olanaksız olduğunu biliriz. Bunu; İbraniler 11:6’da görüyoruz:

  ” İman olmadan Tanrı’yı hoşnut etmek olanaksızdır. Tanrı’ya yaklaşın, O’nun var olduğuna ve kendisini arayanları ödüllendireceğine iman etmelidir. ”

  Bu nedenle; daha da çok, imana sahip olmaya çalışırız. Tabi ki; iman yürektendir ve buna, ancak Tanrı’yla sevgi dolu bir ilişki aracılığıyla sahip olabiliriz. Bütün zaman ve çabamız Tanrı’yı sevmek için harcamalıyız. Bütün günümüz; O’nu severek ve de O’nun bizi sevmesine izin vererek geçirmeliyiz.

  Not:Yarın ( 22.06.2008 ) SBS sınavı var, bugün( 21.06.2008 ) olduğu gibi; görevliyim. Çocuklarımızın başarılı olması için dua edelim.

  Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.

  Lütuf, İsa Mesih’i sevenlere ölümsüz sevgiyle !isamesihyasiyor fish

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.