• Bu konu 2 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #25268
  Anonim
  Pasif

  SEVGİ BİR İLİŞKİDİR.

  “Tanrı’nın bize olan sevgisini tanıdık ve buna inandık.
  Tanrı sevgidir. Sevgide yaşayan Tanrı’da yaşar, Tanrı da onda yaşar.”
  1. Yuhanna 4:16

  Tanrı’ nın sevgisinin bilincine ve farkına nasıl daha çok varabilirsiniz? Tanrı sizi ne kadar çok severse sevsin eğer bunun bilincinde ve farkında değilseniz bunun size bir yararı dokunmayacaktır. Birisi size fazla sevgi gösterirse, bunun kendinizi ne kadar iyi hissettirdiğini bilirsiniz. Kendinizi çok iyi hissedersiniz. Tanrı sizi seviyor ve bu sevgiyi size göstermeyi istiyor. Sizin Kendisiyle her gün vakit geçirmenizi istiyor.

  Sizin Tanrı’ yla gerçekten kişisel bir iletişiminiz var mı? Uzun süre önce kurtulmuş olmanız Tanrı’ yla zengin bir arkadaşlığın tadını çıkarttığınız anlamına gelmez. Sabahları uyandığınızda düşündüğünüz ilk şey Tanrı mı? Gece yatağa girerken aklınıza gelen en son şey Tanrı mı? Gün boyu aklınızda olan Tanrı mı? Bütün dünyada Tanrı’ ya hizmet etmek ve O’ nu hoşnut etmekten başka birşey istemeli miyiz? Bu, bunu elde etmek için bırakacağımız her şeye değer.

  İçimizde yalnızca Tanrı’ nın doldurabileceği, Tanrı ‘ biçiminde’ bir boşluk vardır. Ardından koştuğumuz ya da arzuladığımız başka hiçbir şey o yeri dolduramaz. Kendi hedefinize, ” Ben bunu zaten biliyorum, ben İsa’ yı kabul ettim diyor olabilirsiniz. Ama İsa’ yı her an, her gün, her durumda kabul ediyor musunuz?

  Tanrı bizleri Kendisiyle paydaşlık etmemiz için yarattı. Bu O’ nun sizin hayatınız için en büyük arzusu ve kusursuz isteğidir. Her sabah tahtından eğilip, ” Günaydın, seni seviyorum” der.

  Kimi insanlar o kadar yoğundur ki Tanrı’ yla konuşamazlar bile.”Biraz sonra seninle konuşacağım, biraz daha bekle lütfen.”
  ‘Fazlasıyla Meşgul’ olmayın. Eğer dua edip Tanrı’ yla vakit geçirmek için zamanınız yoksa, o zaman fazlasıyla meşgulsünüz demektir. O’ nu ne kadar çok sevdiğinizi söylemek için gerekli zamanı Tanrı’ ya ayırın. Her şey gelip geçtiğinde ve bağırıştan başka her şey bittiğinde, geride Tanrı’dan başka hiç bir şey kalmayacak. Hepsi bu! Eğer o zamana kadar Tanrı’yla canlı bir ilişki kuramamışsanız, o noktada bu ilişkiyi kurmak için biraz geç kalmış olacaksınız. Bu, sizin cennete giremeyeceğiniz anlamına gelmez, ama zaferli bir yaşam sürmenin sevincini kaçırmış olacaksınız.

  Herşeyi bir kenara bırakın ve Tanrı’ nın sizi sevmesine izin verin. Önce O’ nun sizi sevmesine izin vermeden, siz de O’ na sevginizi sunamazsınız.

  “Tanrı’nın bize olan sevgisini tanıdık ve buna inandık.
  Tanrı sevgidir. Sevgide yaşayan Tanrı’da yaşar, Tanrı da onda yaşar.”
  1.Yuhanna 4:16

  Sabah kalktığınızda Tanrı’ nın sizi ne kadar çok sevdiğini düşünerek biraz vakit geçirdiniz mi? Sabahleyin ilk kalktığınızda genelde hiçbir şey yapmayı istemezsiniz. Ama bedeninizi harekete geçirmeli, bu amaçla ağzınızı kullanmalısınız ve iç varlığınızın ayaklanıp her tür harika şeyi yapmasına izin vermelisiniz.

  Sabahleyin kaltığınızda,” Ey Baba, beni çok sevdiğin için Sana teşekkür ederim. Benim uğruma ölmek üzere İsa’ yı gönderdiğin için Sana teşekkür ediyorum. Ey Baba, Kutsal Ruh’ la birlikte olduğum için Sana teşekkür ediyorum. Diriliş gücünün bende yaşıyor olmasından ötürü Sana teşekkür ediyorum. Ey Rabbim, bugün gittiğim yerlerde beni bereketleyeceğin için sana teşekkür ederim. Tanrım, Sen beni seviyorsun. Sen beni burada, kendi küçük evimdeyken seviyorsun. Sen beni seviyorsun! Ben senin özel çocuğunum. Ben Senin gözünün bebeğiyim. Sen beni seviyorsun! “
  demeye başlamalısınız.

  Kendi kendinize konuşarak kendinizi Tanrı’ nın sevgisiyle çevrili olduğunuzun ve bu sevgiye batmış olduğunuzun farkına ve bilincine vardırmalısınız. Kutsal Kitap, Tanrı’ nın ellerinin arasında sizin bir resminizin olduğunu söyler ( Yeşaya 49:16 ).

  Tanrı’ nın önünde minnettar olmayı ve arkadaşlık ilişkisi geliştirmeyi unutmayın. Bazen dua da yere kapanıp Tanrı’ ya kurtulmuş olduğunuz için teşekkür etmeniz gerekir. Bir kez olsun her şeyi bir kenara bırakarak Tanrı’ yı sevin.

  “Tanrı’nın bize olan sevgisini tanıdık ve buna inandık. Tanrı sevgidir. Sevgide yaşayan Tanrı’da yaşar, Tanrı da onda yaşar. Yargı gününde cesaretimiz olsun diye sevgi böylelikle içimizde yetkin kılınmıştır. Çünkü Mesih nasılsa, biz de bu dünyada öyleyiz.”
  1. Yuhanna 4:16-17

  Tanrı’ nın sizi sevdiğini bilmek size cesaret verir; O’ nun sadakatine güvenmemize yardım eder.

  Tüm bereketlere- daha büyük iman, günah karşısında zafer, şifa, refah ve sevinç- ancak Tanrı’ nın sizi sevmesine izin vererek kavuşabilirsiniz. Ne var ki, bizler bir çok kez ters yüz edip, ” Ama benim Tanrı’ yı sevmem gerekiyor” diye düşünürüz. Ben, ilk önce sizin, Tanrı’ nın sizi sevmesine izin vermeniz gerektiğini düşünüyorum.

  Bu yüzden bir adım atıp yeni bir başlangıç yapın. Tanrı’ ya bir fırsat tanıyın, O Kendisiyle nasıl arkadaşlık edebileceğinizi size öğretecektir. Şimdi kendinize şu soruyu sorun: Ben Tanrı’ nın yanında rahat mıyım?

  #33284
  Anonim
  Pasif

  çok guzel bir paylasim, bizi aydinlattiginiz için tesekkur ederiz

  “Ben Tanri’niin yaninda rahatim “

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.