Sevgi

 • Bu konu 5 izleyen ve 4 yanıt içeriyor.
5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
 • Yazar
  Yazılar
 • #27011
  klaus
  Anahtar yönetici

  “… Onlar içerisinde iman edenlere sevgi bakımından en yakın olarak da “Biz Hıristiyanlarız” diyenleri bulacaksın. Çünkü onların içinde keşişler ve rahipler vardır ve onlar büyüklük taslamazlar.”(maide – 82) Sizce de Kuran’da bu ayet şaşırtıcı değil mi?Yani Kuran sizin dediğiniz gibi Hristiyanları öldürün demiyor.Onun açıklamasını yapardım ama kabul etmeyeceğiniz için yapmıyorum.Hatta sevgi bakımından en yakın olanlarınız Hristiyanlardır diyor.Hani İncilde insanları sevin der ya dini ne olursa olsun Kuran’da da inanmasalar bile kendi dinleri ne olursa olsun övülüyorlar.Bunu yapan şeytan olsa böyle bir şey olur muydu?Yapmayın…. Sevgiler….

  #35310
  Anonim
  Pasif

  Kuranda ayetler birbiriyle celisiyorlar. Bi sevin diyo bi dövün diyo Eh durum neye imkan veriyorsa kisi secer ve uygular. Herkesin gönlüne göre kesmek isteyene kes, sevmek isteyene sev

  #35315
  Anonim
  Pasif

  Merhaba Sevgili 123;
  Gerçekten çok şirinsin.tarzın hoşuma gitti.

  1..)— Diyorsun ki:
  “İNCİL’de geçen Ayet’leri mecazi ve o günün şartlarına göre yorumlamayız..”

  Bence bu, yanlış bir düşünce, tarzı.
  Neden mi..?
  Çünkü:
  Kutsal Kıtap belirli bir Asır’a,belirli bir Yıl’a belli bir sene’ye yada şöyle ifade edeyim herhangi bir döneme hitap etmez.Kutsal Kıtap’ımız yaratılıştan sonsuza kadar, her zaman biriminde, geçerlidir.Dün neyse.yorumlamada aynı şey bu gün içinde geçerlidir.

  “Barış değil, Kılıç getirmeye geldim”

  Sözü ile İSA MESİH’e..İman edip İSA MESİH’i RAB ve kurtarıcı kabul edenlerin, toplumda ,ailesinde, nasıl dışlandığı,ruhsal yönden nasıl koptuğunu,yanlızlığa mahkum edildiğini,acı çektiğini anlatır.

  İman eden biri, İman etmemiş annesi,babası,kocası,kayınvalidesi, işvereni ve hatta, tüm sülalesi,tarafından dışlanır.

  Bu İSA MESİH’in yaşadığı dönemde de oldu,zamanımızda da hala oluyor,ve olmaya da devam edecektır.

  İSA MESİH’e İman eden her İnanlı bunu bilir,ve bunu yaşar.
  İSA MESİH’E giden yol Konfor,Rahat yaşam değil,Kalbur’dan elendiğimiz,elektir.

  MESİH’te olmak zordur.Sıkıntıları bilerek her birimiz İSA MESiH’e İMAN ettik.Çünkü, her birimizin yüreğine İSA MESİH.. kendi güç’ünü koydu.
  Korkulardan,dışlanmalardan,reddedilmelerden.korkmamayı bize öğretti.

  2..)Maide Sure’sini, eksik yazmışsın..Ben önce tamamını yazıyorum.

  “İnsanların müminlere düşmanlık bakımından en ileri olanlarının Yahudiler ve müşrikler olduğunu göreceksin.Müminlere sevgi bakımından en yakınlarının da “Biz hrıstıyanlarız “diyenler olduklarını göreceksin.Çünkü bunların içinde İlim sahibi keşişler ve dünya’yı terk etmiş rahipler vardır.ve bunlar kibirlenmezler.”

  Soruyorsun..?
  Sizce Kurandaki bu Ayet şaşırtıcı değilmi..?
  Yani Kuran, dediğiniz gibi, Hristıyanları öldürün demiyor..?

  Sevimli meraklı 123.
  Bak Ayet başında ne diyor.”
  Düşmanlık bakımından en başta gelenler Yahudiler ve müşriklerdir” diyor.Düşmanlık..daha ötesi varmı kullanılan kelime bu.

  Peki bu ne demek oluyor..?

  Kuran Hrıstıyanları öldürün demiyor…Diyorsun.. :)
  İyi..Öldürmüyor diyorsan, o zaman Kuran’daki Sure’lere bakalım.

  Elmalı M.Hamdi Yazar.
  Kuran’ı Kerim Meali.
  Sentez Yayınları.
  Bu Türkçe Meali’den çıkardığım, Kuran Ayetlerini yazıyorum.

  Yazı sonunda, bakalım Sure’lerde Öldürün.. mü diyor.Yoksa öldürmeyin mi..?

  Önce bir Sure yazıyorum.
  “DİNDE ZORLAMA YOKTUR”
  Bakara 256

  *”Onları nerede yakalarsanız ÖLDÜRÜN.Sizi çıkardıkları yerden onları
  çıkarın.”
  Bakara 191

  *Kendileri küfre saptıkları gibi sizinde,sapıp onlarla beraber olmanızı arzu ederler.Onun için onlar Allah yolunda hiçret edinceye kadar onlardan dost edinmeyin,yok aldırmazsalar o zaman bulduğunuz yerde kendilerini tutun ve ÖLDÜRÜN.
  Onlardan ne bir dost ne bir yardımcı edinmeyin.”
  Nisa 89

  *”Fakat Allah’a ve peyganberlere karşı savaşmaya kalkışan ve yeryüzünde fesada çalışanların cezası,ÖLDÜRÜLMELERİNDEN veya bulundukları yerden sürgün edilmelerinden başka bir şey olmaz.Bu onların dünyada çekecekleri bir zillettir.Ahirette ise kendilerine çok daha büyük azaplar vardır.”
  Maide 33

  *”Lanetlenmiş olarak, nerede bulunursa, yakalanır ÖLDÜRÜLÜRLER.”
  Ahzap 61

  *Ey peyganber kafirler ve munafıklarla SAVAŞ ve onlara katı davran,onların varacakları yer cehennemdir.”
  Tahkim 9

  *Ey iman edenler,kafirlerin size yakın olanları ile ÇARPIŞIN.Hem onlar sizde büyük kuvvet görsünler.”
  Tevbe Suresi 123

  *Her kim Allah’a ve peyganberine inanmazsa,bilsin ki biz kafırler için bir ateş hazırlamışızdır.”
  Fetih 13

  *O halde seferber olunda, O geçiçi dünya hayatını, ahiretin ebedi hayatına satacak olanlar ÇARPIŞSIN.Her kim Allah yolunda çarpışır da ÖLDÜRÜLÜR ve ya galip gelirse, her iki şekilde, biz ona yarın büyük bir mükafat vereceğiz.”
  Nisa 74

  *”O Size kıtap’ında un da indirmiştir Allah’n aetlerinden inkar edildiğini
  ve onlarla eylenildiğin işitiğiniz zaman başkabir lakırdıy dalıncaya kadar o Heriflerin yanlarında oturmayın yoksa sizde onlar gibi olursunuz.Şüphesizki Allah o münafıkarla kafirlerin topunu birden cehennemde toplayacaktır.”
  Nisa 140

  *”Biz Hrıstıyanız diyenlerden sözlerini almıştık ,derken bunlarda uyarıldıkları hakikatlerin bir çoğunu unuttular.Bizde aralarına kıyamet gününe kadar sürecek NEFRET ve DÜŞMANLIK koydk.
  Maide 14

  Yeterli mi..
  Bence yeterli.
  Sevimli Meraklı 123.Kardeş..
  NE DİYOR KURAN.Sure’leri.. ÖLDÜRÜN..DÜŞMAN OLUN..NEFRET EDİN,
  DİYOR.

  KURAN diyor..Ki;
  “Ben dilediğimin kalbini açar, müslüman yaparım.Dilediğimin kalbini kapar Kafir yaparım.”
  Enam S 125

  “Dilediğimi saptırır,dilediğimi de doğru yola sokarım.”
  İbrahim S 14

  “Dilediğime az,dilediğime çok veririm.”
  Zümer S 52

  “Dilediğimi puta taptırır,dilediğimi taptırmam.”
  Eam S 107

  RAB’bimiz İSA MESİH..Bizlere diyorki,

  “Kılıç çekenlerin hepsi Kılıçla ölecek.”
  Matta 26:52

  Başka ne diyor, RAB’bimiz İSA MESİH.

  “Ne mutlu merhametli olanlara,
  Çünkü, onlar merhamet bulacaklar

  Ne mutlu yüreği temiz olanlara,
  Çünkü onlar TANRI’yı görecekler.

  Ne mutlu barışı sağlayanlara,
  Çünkü, onlara TANRI oğulları denecek.

  Ne mutlu doğuluk uğruna zulüm görenlere,
  Çünkü Göklerin Eğemenliği,
  Onlarındır.”
  Matta 5:8:1O

  Sevgili Merakli 123,
  İşte..İSA MESİH ve İNCİL ve İşte İslam peyganberi ve Kuran.
  Kıyasla..Lütfen bunu yap.

  3.) Afganistan Konusuna gelince,
  “Görülen Köy Klavuz istemez” diyorum.

  Öldürülüyorlar.ve öldürenlerde Müslümanlardır.Çünkü ellerindeki Kıtap bunu onlara emrediyor.RAB hepsine acıyıp merhametini onlara bahşetsin ve yüreklerini açsın diyorum.O zaman belki,görmeyen gözleri gerçeği görür.

  Gerçeğini.. Bizlere açıkladığı için,İSA MESİHE ve adına övgüler olsun.

  Esenlik seninle ve tüm arayanlarla birlikte olsun Sevimli Meraklı 123.

  #35314
  Anonim
  Pasif

  Sayın misafir Meraklı 123,

  Bir yığın soru sormuşsunuz. Meraktan mı? Aslında bunlar soru da değil. Kendi inancınızın beyanları. Ama bütün bunlara, bu sitede cevaplar vardır. Defalarca ve çok detaylı yazılmıştır. Lütfen biraz araştırın.

  Kuran’da birçok konuda, birbirlerine zıt pekçok ayet vardır. Bu söylediğim uydurma olmayıp, İslâm bilginleri de bunu kabul etmekte ve bu birbirine zıt ayetlerin, “Sonuncusu bir evvelkini iptal eder” (yani Mensuh ve Nesih) anlayışıyla bu problemleri çözmeye çalışırlar. (Bakınız Bakara 106, Ra’d 39, Nahl 101, İsra 86). Tabii ki bu da yeni bir çelişki yaratıyor. Hani Kuran, daha evren başlamadan çok önce ‘Ebedî Levhalarda’ yazılı idi ve Tanrı yanında saklanıyordu? Böyle iseydi, niye önce yanlışını veriyorsun ve sonradan düzeltiyorsun. Bu keyfi uygulama Tanrı’dan değil. Tanrı da, Kelâmı da değişmezdir. Kuran’da bulunan yüzlerce, hatta binlerce ayet, bu yüzden artık geçerli sayılmıyor.

  Kuran’da bulunan ve “Sevgi”den bahsediyormuş gibi gözüken, sayıları bir elin parmaklarını bile geçmeyen ayetlerin tümü bu şekilde iptal edilmiştir. Yerine, kin nefret, hiddet, şiddet, savaş ve zulüm içeren 109 adet ayet gelmiştir.

  Kureyş kabilesi’nin bile reddettiği İslâm, baskılar altında Medineye göç ettirildiğinde, önce bunları (Yahudi ve Hristiyanları) yandaş edinirim düşüncesiyle, birkaç yumuşak ayet uyduruldu. Başarısız olunca da, hem Yahudiler ve hem de Hristiyanlar, ‘Düşman ve Kâfir’ ilan edildiler. Kâfir ilan edilenin ise vay haline. Sen de birgün kâfir ilân edilebilirsin “Yeteri kadar Müslüman” olmadığın için. Unutma ki, Dar-ül İslâm olmayan her yer, her ülke, Dar-ül Harp’tır. Türkiye bile, birkaç radikal İslâmî Örgüt tarafından Dar-ül Harp ilân edilmiştir.

  Maide 82’den bahsettiniz ama, bir de 72’yi okuyun: “Allah, Meryem oğlu İsa’dır diyenler, hiç şüphesiz Kâfir olmuşlardır” diyor. İşte biz öyle diyoruz. Dün de öyle söyledik, bugün de ve böylelikle “Kâfir” olduk. Ve yine hâlâ şüphede olanlara, Maide 51 cevap veriyor:”Ey iman edenler! Yahudi ve Hristiyanları arkadaş edinmeyin. Onlar ancak birbirlerinin arkadaşıdırlar. Sizden kim onları arkadaş edinirse, o da onlardandır. Allah böylesi zalimleri doğru yola iletmez.”

  Daha önce “Kitap Ehli” idik. İşe yaramayınca da “Kâfir” ilan edildik. Peki, şimdi ki Kâfir olduk, bizleri neler bekliyor?

  “Kâfirlerin kalplerine korku salacağım. Haydi onların boyunlarını koparın, parmaklarını kesin. Evet böyle! Çünkü onlar Allah’a ve Resüluna karşı çıktılar. Kim Allah’ın ve Resülünün karşısına çıkarsa, bilmeli ki Allah’ın cezası çetindir. İşte ey kâfirler! Bunları gördünüz ya, şimdi tadın bakalım onu; kâfirlere ayrıca bir de cehennem azabı var” (Enfal 12-13-14) (Yani: Ya dediğimi yapacaksın, ya yapacaksın, ya da yapacaksın. Yoksa kellen de gider, parmakların da. Müslüman olmazsan vay haline! Bir de ‘Dinde zorlama yok’ muşmuş).

  Daha buna benzer bir yığın ayet var, hem Kuran’da hem de Hadislerde. Bugün uygulamalarda da bunu görüyoruz. İslâm’ı reddeden veya aleyhine konuşan herkes, ya ölü, ya gizleniyor. Ama, diğer yönden gelen bir tek fetva bile yok. Yani Maide 82 hala doğrudur.

  Defalarca yazdık. İrak’ı işgal edenler ‘Hristiyanlar’ değildirler. Kendi siyasî çıkarları çerçevesinde hareket eden Amerika’dır. 300 milyonluk Amerika’da, sadece 3 milyon kadar Hristiyan vardır. Yani ‘İncil’e göre yaşayan’. Diğerleri çoğunlukla ateistir. İncil’de “Düşmanlarınızı sevin. Kötülüğe kötülükle karşılık vermeyin. Onlar için iyilik dileyin. Asla öç almayın” diye yazılıdır. İnanmayanlar için sadece gözyaşı ve dua vardır. Kılıç yoktur, tehdit yoktur, şiddet yoktur. Ama hep kılıştan geçirilenler biz olduk, aslanlara atılanlar, canlı canlı yakılanlar, ortadan ikiye bölünenler hep biz olduk.

  Bu konuları tarafsız inceleyebilmeniz için dua edeceğim. Biz hiçbir Müslümanı öldürmedik. Öldürülme pahasına hep sevgi ile davrandık. Bile bile ölüme gittik. Felakete uğramış İslâm ülkelerine, Müslüman ülkelerin yaptığı yardımların 100 katı daha fazla yardım ettik. Hastalara baktık, öksüzleri sahiplendik. Karşılığında ise sadece nefret, şüphe, hiddet, şiddet ve tecavüz gördük. Ama bunları yapan bir tek Hristiyan söyliyemezsin. Hiçbir cami yıkılmadı, hiçbir imam öldürülmedi, hiç kimse sırf Müslümandır diye tecavüze uğramadı, kafası kesilmedi. Zorla ve tehditle kabul ettirilen bir imanın Tanrı huzurunda hiçbir değeri yoktur. Ama siz herhalde Türklerin bile zorla iman ettirildiklerini ne okudunuz, ne de duydunuz. Halbuki bu yazılar, bu sitede vardır.

  Yaşayan Tanrı sizi Sevgi ve Işığıyla kucaklasın.

  #35317
  Anonim
  Pasif

  tamam bundan sonra daha az soru soracağım.özür dilerim

5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.