Seven Tanrı!

• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    klaus
    Anahtar yönetici

Selam Olsun!
    Öyle yorgundum ki dün akşam 8e doğru sızıverdim yine otel odasında. gece 3’te yine doğal bir şekilde uyandırıldığımda, dua etmeye dahi kalkamadım. uykuya devam ettim. bir rüya gördüm. bilmediğim bayağı yüksekçe bir yerde bir tapınaktaydım, yanımda tanımadığım birisi daha vardı. boştu tapınak, terk edilmiş gibi, ama görünüşünden içine kadar bir azamete, tüyleri ürperten bir enginliğe, derinliğe sahipti. Yaşlılığından ya da bilmiyorum öyle bir maneviyatı vardı insanın iliğine kadar hissettirdiği.

kubbe hizasının hemen altında, ya da salonun tam ortasında deyim bir çukur açılmıştı. Sinirlendim, definecilerin işi mi bu diye düşündüm, etrafa bakındım, onların ilgisini çekecek bir şey yoktu. Ama sinirlenmiştim, sanki tapınağın sahibi bendim. çukura indim, indiğimde oranın da tapınak gibi olduğunu yani tapınaktan olduğunu gördüm, kısacası bir alt kattı, aynı hava burada da vardı. ve aynı şekilde orası da kazılmıştı. Yanımdaki kişi ikinci katta kaldı, ben oradan da indim, burası da yine en en üst kat gibi aynı havaya sahipti, ve ikinci kat gibi orası da kazılmıştı. ama karanlıktı, bir kat daha indim, ve bir kat daha, ve bir kat’a daha geldiğimde çukurun başında öyle durdum ve baktım, devam ediyordu katlar, ama karanlıktı, “Gerek yok bundan sonrasına” “dedim, tuhaf bir huzur vardı içimde ve uyandım. rüyanın etkisiyle uzun süredir Rabb’imin yapmamı dilediği şey üzerine konsantre olup, eskileri gözden geçirdikten sonra, dua ettim. Rabbim siteye girmemi istedi ve girdim ve yazılanları okuduğumda rüyayı da anladım.

Seven Tanrı
    Hakikate iman etmiş olan bizler bazen öyle kelimeler kullanıyoruz ki sanki pagan dünyasından çıkmışlar gibi, ya da etrafta tanrılar çokmuş da inandığımız Tanrı’yı ötekilerden ayırt etmeye çalışıyormuşuz gibi…
    Öyle kelimeler ki aslında Bilgi’yle, Hikmet’le tam donanımlı olmadığımızı ifşa eden.
    Seven Tanrı? Evet sevmeyen Tanrılar da var da bizim Tanrımız Seven Tanrı. Haşa!
    “Tanrı Sevendir” demek daha uygun olacaktır. Hayatımda hiçbir zaman kelimelere takılmadım, ya da gördüğümle kalmadım, ötesine baktım ama, tapınağı kazanların bizatihi inanların kendisi olduğunu gördüm.

Kelimeler ve Üslup!
    Tapınağın kazınmasına sebep olan Tapınağın kendisi değil, bizatihi bizlerin sebep olduğu karamsarlık ve çelişki.
    İncil gayet açık ve net iken, Hakikati olabileceğinin en güzeli şekliyle sunarken, biz inandığını iddia edenlerin kullandığı sözcükler, aksinin söz konusu olamayacağını ifşa eden yorumlar, insanlara Tapınağı kazdırıyor.

Arayış?
    Tapınağın dibinde ne olacak azizim?
    İşte İsa Mesih ve işte İncil!
    Ona iman etmiş olan birisi olarak bana düşen “İşte Ben Rabbim” Demektir, Sana geldim. Ötesi boş, ötesi gereksiz, teferruat. Ötesini eşeleyenler şüphedendir.
    Şüphe Eskidendir!
    Bu yüzden ölmek ve yeniden dirilmek lazım!
    Bu yüzden Yeni Şarabı Yeni çömleğe koymak lazım.
    Eski şarabın (Mesih harici her türlü inanç)yıprattığı çömlek (kalp ve zihin) Yani Şaraba katlanamaz. Patlar!
    Eski elbisesi üzerinde olup ta Yeni Elbise’den kesip eskiye yama yapmak olur mu? Yeni kumaşca daha kuvvetli olduğundan bu sefer o parça eski yıpranmış olandan daha da çok koparacak ve açık büyüyecektir, çukur derinleşecek ve çukur sayısı artacaktır Tapınakta!
    Ya da eski elbisenin üzerine giyilir mi Yeni olan? Ne saçma duracaktır artık ne yenisin ne eski, ne sıcak ne soğuk tükürüleceksin, atılacaksın!

İsa Mesih’e “İşte Ben Rabbim” diyerek çıkmak lazım, çırılçıplak (!), Giydir Beni, bomboş (!), Doldur Beni! Ölü (!), Dirilt Beni!
    Katıksız saf Sevgi? Sevginin de içi boşaltıldı yalancılardan ötürü, bu yüzden sıfatlar ekleniyor yanına yamacına, katıksız, saf, gerçek, ebedi, yahu Sevgi zaten safdır, katıksızdır, ebedidir, eğer öyle değilse zaten o hiçbir zaman “SEvgi” olmamıştır ki, hazdır, geçer zamanla…

Sevgi?
    Göksel Babamız sevmemektedir bizleri. Sevmese İsa Mesih’ini kurban eder miydi?
    İman ya da imanlı bir yaşam kolay iş değil azizim!
    Nefis var! (şahsi) Cehalet var! (şahsi ve toplumsal) Kin var, ön yargı var, var oğlu var.
    Nefis var, ahanda iman ettim, o zaman havariler gibi olmalıyım, ya da Mesih’in söylediği gibi, “Ey dağ sağa yat bakem!” :), yok, olmadı halla halla? İsa mı yalan söyledi? Hani ne bir hastayı iyileştirebiliyorum ne bir dağa hükmüm geçiyor?
    Gönlüne, zihnine hükmedemeyen kaldı ki bunlara hükmedebilsin.
    İşte Ben Rabbim! Geldim Sana! Giydir Beni! O Kudsi an için, Göksel Ziyafet için Hazırla Beni! Ben Hazırım Sana! Teslim olmaya Geldim Geldim! Teslimim Sana!
    Selam olsun!
    Redchurch

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.