Sevdikleriniz için neleri göze alırsınız?

• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    Evangelist
    Anahtar yönetici

Sevgi için neler yaparsınız? anneniz ,babanız,kardeşiniz yada dostlarınız için canınızı verebilirmisiniz?Onlar ölmek üzereyken kendinizi feda edebilirmisiniz? İSA'ya inanan veya inanmayan çoğu kişi dostları,ailesi,kardeşi vs için ölebileceğini herşeyini feda edebileceğini söyler.İşte rabbimizde sırf biz ölmeyelim sürekli yaşayalım diye kendisini feda etti.Nasıl oğlu kanserden ölmek üzere olan baba kendisini feda edip oğlunun canını kurtarıyorsa RAB'de bizim için hiç şüphe duymadan hiç tereddüt etmeden kendisini feda etti.Çünkü bizler onun çocuklarıydık, çünkü bizi kimsenin sevemeyeceği kadar seviyordu ve günah denen hastalığımız yüzünden ölmemizi istemiyordu.Kalbimize dokunalım ve düşünelim bu hayatta kimler için ölebiliriz? Hepimizin aklına şuan birileri gelir.Bizler bile birisi uğruna ölebiliyorsak.Öz olan tanrıdan gelen oğulun bizler için ölmesi çokmu zor?çokmu yanlış? çokmu aşağalayıcı?Bu soruyu herkes kendisine sorsun.Çocuğunuz ölmek üzereyken ne düşünürsünüz onun için ölüp onu kurtarmayımı; yoksa onu kendi haline bırakıp kendi kendisine kurtulmasınımı beklersiniz? İSA sizi sizin yerinize ölebilecek kadar sevdi.peki siz onun için neler yapıyorsunuz?ona hergün onu sevdiğinizi söylüyormusunuz?teşekkür ediyormusunuz?yoksa rabbin sizin için çarmıhta öldüğünü inkarmı ediyorsunuz?yoksa tanrının sizi kurtaracak kadar sevmediğinimi düşünüyorsunuz?Zannetmeyinki sizi yargılıyorum tabiki yargılamıyorum.Sadece RABBİN ışığını sizinle paylaşmaya çalışıyorum.RAB hepimizin yüreğini ışığıyla doldursun ve herkesi bereketlesin.AMİN
    çııÖÖçşRom.5: 6 Evet, biz daha çaresizken Mesih belirlenen zamanda tanrısızlar için öldü.
    Rom.5: 7 Bir kimse doğru insan için güç ölür, ama iyi insan için belki biri ölmeyi
    göze alabilir.
    Rom.5: 8 Tanrı ise bizi sevdiğini şununla kanıtlıyor: Biz daha günahkârken, Mesih
    bizim için öldü.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.