Sessiz Vaaz

• Bu konu 6 izleyen ve 5 yanıt içeriyor.
6 yazı görüntüleniyor - 1 ile 6 arası (toplam 6)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

En etkin vaaz, İncil’e uygun şekilde yaşanan bir yaşamın neşeli tanıklığıdır.
    Francesco kardeş bir rahibe dedi ki:
    – Gel, kardeşim, vaaz vermeye gidelim.

Diğer kardeş yanıtladı:
    – Efendim, ben nasıl vaaz verebilirim? Ben öylesine cahilim ki!
    Francesco:
    – Hiç dert etme. Gel, kardeş! Vaaz vermeye gel.

İkisi tüm kenti dolaştılar, yürürken birlikte dua ettiler. Herkesi, özellikle en fukara olanları tatlı şekilde selamladılar; yardımlarına muhtaç olanlara birlikte yardım ettiler.
    Bu kadar dolaştıktan sonra Francesco dedi ki:
    – Gel kardeşim; manastıra dönelim.
    O vakit zavallı keşiş sordu:
    -Peder, ya vaaz?.
    Aziz, gülümseyerek yanıt verdi:
    – Bitti bile!
    Ve anlamayan keşiş için ekledi: – Hiç unutma, kardeşim, en güzel vaaz sözlerle değil, örnek*lerle yapılır. Biz de bugün bunu yaptık.

Anonim
    Pasif

Her zaman Müjdeyi vaaz edin, eğer çok gerekirse sözcükleri de kullanın…
    Küçük Kardeş Fransua

Anonim
    Pasif

Bu sessiz vaaz, sessiz tanıklık olgularını ben hayatımda bizzat yaşamak ile bereketlendim.

İsa’nın beni ilk bulduğu ve arkasından gelen onu hayatıma kabul etmem ile başlayan imanlı hayatımın ilk günlerinde ailemden tepkiler aldım fazlasıyla. Ancak ailem diğer imanlı kardeşler ile tanıştıkça ve özellikle pastörümüzün aile yaşantısını görüp tanık oldukça, bakış açıları yavaş yavaş değişti. İnanın ki benim ailemdeki kişiler onca sözler duydular Rab ile, onun işleri ile ilgili ama duydukları bu sözler gördükleri-yaşadıkları ‘sessiz vaazlar’ kadar etkili olmadı.

Rab ‘sessiz vaaz’ veren yüzlerce çocuğunu kullanarak benim ailemin kalbini yumuşattı, ve her gün pek çoklarının da kalbinde izler bırakıyor dünyanın dört yanında…

Anonim
    Pasif

Sevgili Kayra, bu konuda senin gibi düşünüyorum. Gerçek bir Hristiyan, yaşamında Mesih’i yansıtmalıdır. Eğer yaşamımızda Mesih’i yansıtmaz ve O’na yücelik yerine leke getirirsek, bu Şeytan’ın ekmeğine yağ sürer. Çünkü insanların İsa Mesih’e iman etmelerini engellemesi için Şeytan’ın eline koz vermiş oluruz. İsa ile ilgili tek kelime bile kullanmadan yaşamı ve davranışlarıyla Rab’bi yücelten ve O’nun ışığını yansıtan Pastörünüz gibi olanlara ne mutlu!

İsa Mesih’i ağızlarıyla öven, ama karanlığın işlerini yaparak O’nun adına leke getiren pek çok kişi vardır. Kutsal Kitap’ta Yeşeya 29:13’te bu konuyla ilgili şu sözleri okuyoruz:

Rab diyor ki, “Bu halk bana yaklaşıp ağızlarıyla, dudaklarıyla beni sayar, Ama yürekleri benden uzak. Benden korkmaları da İnsanlardan öğrendikleri buyrukların sonucudur’.

Dudaklarımızla değil, ancak tüm yüreğimizle Rab’bi sayarsak, bu yaşantımıza yansıyacaktır. Gerçekten İsa’ya iman ettiğimizi, O’na gereken yüceliği verdiğimizi herkes farkedecek, O’nun buyruklarına uyarak kutsal bir yaşam sürmeye başladığımızda da İsa Mesih bizde parlayacak, ve çevremize ışık saçacağız.

Sevgiler
    Suna

Anonim
    Pasif

Selamlarin en güzeli olan allahin selami üzerinize olsun .her din güzelliği iyiliği emretmek kötülüklerden sakinmak için gönderilmiştir.onun için dini inanci olan her kimse .ahlakl i olmaya merhametli olmaya insanari düşünmeye kan dökmemeye dikkat etmeli .eğer din bu şekilde yaşaniyorsa inanan insanin şeytan ve nefsinden başka düşmani yoksa işte o zaman gerçek inanmiş demektir. Yaradilmişlarin en şereflisidir insan ..duamiz şu olsun ki ey allahim bizi sirati müstekimden ayirma .din yarişina girenlerden değilde iman yarişina girenlerden eyle amin selam ve dua ile

Anonim
    Pasif
    ESRAS;13200 wrote:
    Selamlarin en güzeli olan allahin selami üzerinize olsun .her din güzelliği iyiliği emretmek kötülüklerden sakinmak için gönderilmiştir.onun için dini inanci olan her kimse .ahlakl i olmaya merhametli olmaya insanari düşünmeye kan dökmemeye dikkat etmeli .eğer din bu şekilde yaşaniyorsa inanan insanin şeytan ve nefsinden başka düşmani yoksa işte o zaman gerçek inanmiş demektir. Yaradilmişlarin en şereflisidir insan ..duamiz şu olsun ki ey allahim bizi sirati müstekimden ayirma .din yarişina girenlerden değilde iman yarişina girenlerden eyle amin selam ve dua ile

Sayin ESRAS

Bizde sizi Rab’bimiz ve Kurtaricimiz olan YHVH Oglu YESUA(Isa Mesih)’in ismiyle selamliyoruz ve hristiyantürkforuma hosgeldiniz diyoruz.Bazi konularda size katilmasam da güzel dileklerinizi iyi bir kalpten cikmis güzel meyveler olarak kabul ediyorum.
    Cünkü bana göre her din iyiligi güzelligi emretmek kötülükten sakinmak icin gönderilmemistir.Bazi dinler Tanri kaynakli degildir.Ve bu dinler insanlari yikima götürmektedir.Biz hristiyanlara göre tek bir yol vardir.Bu da Isa Mesih’tir.

Isa Mesih söyle demistir.YOL,GERCEK ve YASAM BENIM.Benim araciligim olmadan Baba’ya(Yani Tanri’ya) kimse ulasamaz.

Saygi ve sevgilerimle

6 yazı görüntüleniyor - 1 ile 6 arası (toplam 6)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.