Sesli Sohbet Odasi PALTALK Türkiye’den Ücretsiz Girişlere Açıldı

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #27077
  Armagan
  Anahtar yönetici

  gathering.gif
  Paltalk Sohbet odaları Turkiye’ye kapılarını tekrar açtı

  Dünyanın en çok tanınan sanal sohbet sunucularından biri olan PALTALK, 2005’ten beri Türkiye ve diğer Orta Doğu ülkelerine koyduğu sınırlamaları Ağustos ayında kaldırdı.
  66-h_main.png

  2005 öncesinde Türkiye grubundaki odalar, yanlıs amaçlı, hakaret içeren, küfürlü sözcüklerle açılmış olduğundan, yapılan şikayetler sonucunda sınırlandırılarak girişler, yıllık 60 dollar karşılığında paralı hale getirilmişti. Türkiye’deki internet kullanıcıları paralı üye olmadıkça Türkiye kategorisindeki odalara giremiyorlardı. Bu sınırlama Ağustos 2010’da kaldırıldı ve Türkiye’deki internet kullanıcıları Paltalk üzerindeki sanal sohbet odalarına engelsız ve ücretsiz olarak girmeye başladılar.

  Özellikle gençler tarafından tercih edilen sanal sohbetlere yeni bir boyuk kazandıran Paltalk, kullanıcılarına 200 üyelik ücretsiz özel odalar açma, arkadaşlar arasında ücretsiz sesli görüşme ve 10 kişiye kadar karşılıklı konferans imkanı tanıyor. Paralı üyelik halinde video yükleme ve video konferans gibi özelliklere de sahip oluyorsunuz.

  Paltalk kullanım dili ingilizce olduğundan orta derecede ingilizce bilginizin olması gerekmektedir. Hiç ingilizce bilmeyenler bile, kendilerine dil bilen birileri tarafından bir iki defa anlatıldığında, kendi başlarına bu sistemi kullanabilmekteler.

  Paltalk sistemi, http://www.paltalk.com sayfasındaki sistemi indirip kurmanızla çalışan bir sistemdir. Sistemi indirip kurduktan sonra ‚New User linkine giderek istediğiniz üye ismiyle, şifrenizi, emailinizi ve gizli sorunuzu yazarak üye oluyorsunuz. Giriş için PaltalkScene üzerindeki yere user name (Kullanıcı isminiz) ve password (şifreniz) vererek login (gir) tuşuyla giriş yapıyorsunuz. Girdikten sonra ortada sagda ALL ROOMS yazan yere tıklayarak, açılan pencerede Rooms List yazan oda kategorilerine ulaşıyorsunuz. Türkçe sohbetler için ilkin Europe, sonra Turkey tıklayarak Türkiye karegorisindeki sohbet odalarıyla karşılaşıyorsunuz. İstediğiniz, sizi ilgilendiren konularda açılmış olan odalara girebilirsiniz. Girdiğiniz odada sadece yazmak değil, ama aynı zamanda el kaldırarak mikrofonu alıp konuşmak gibi inter aktif özelliklerden de faydalanıyorsunuz. Türkiye saatiyle akşam saatlerinde daha çok oda ve ziyaretçi olduğunu anımsatalım.

  En çok girilen odalar arasında, örneğin Er Meydanı, Türkçe SOHBET, HristriyanTürk SOHBET, Vur Patlasın, Çal Oynasın, gibi odalar gösterilebilir. İyi Sohbetler!

  Kariyergazetesi

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.