Senin Ellerin Beni Yarattı.

• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

“İç varlığımı sen yaratın,annemin rahminde beni sen ördün.Sana övgülerimi sunarım,çünkü müthiş ve harika yaratılmışım.Ne harika işlerin var.Bunu çok iyi bilirim.Gizli bir yerde yaratıldığımda,yerin derinliklerinde örüldüğümde,bedenim senden gizli değildir..Henüz döl yatağındayken,gözlerin gördü beni;bana ayrılan günlerin hiç biri gelmeden,hepsi senin kitabına yazılmıştı.”
    MezmurlaR 139:13.16

Tanrı’sal esinleme ile yazılmış bu mezmur ‘u okuyunca, aklınıza şu geldimi.?
    Tanrı,bedenlerimizi,ruhumuzu yaratırken bir amaç uğruna bizleri seçti.
    Kutsal kıtabında bizlere şunu der.

“Kendi önünde sevgide kutsal ve kusursuz olmamız için dünyanın kuruluşundan önce bizi Mesih’te seçti.”
    Efesliler 1:4

Tanrı bizleri yaratırken,Kendisi tarafından özel biçimde tasarlanıp yaratıldığımız gerçeğinden,hoşnut olmamızı ister.
    Büyüdük,ve beyinsel olarakta büyümeye devam ediyoruz.
    Başka kişilerin,olmamızı istedikleri kişiler olarak mı yaşamımızı sürdürüyoruz.?
    Zoraki,kalıplara sokulmuş,kendi özümüzden ve gerçeğimizden uzak.
    Rol yapma,zoraki değişkenlik te kölelik değilmidir.
    TANRI bizleri böyle sevebilirmi.?
    Köle bir ruh.

TANRI başkalarının olmamızı istediği gibi değil de ,olduğumuz gibi sevildiğimizi bilmemizi ister.
    TANRI ‘nın bizleri yaratıktan sonra bizlere olan sevgisini ,yüreklerimizi ısıtan,vaat’lerini düşünün.
    Korkusuzca,değişmeden,Öz’den üzaklaşmadan,saklanmadan,
    bize sunulan lutfündaki gerçeği özümseyin.

TANRI,bizlerden karşılık bekleyerek mi bizleri seviyor.?
    Hayır,TANRI karşılık beklemeden bizleri sever.

“Seni sonsuz bir sevgiyle sevdim,bu nedenle sevecenlikle seni kendime çektim.”
    Yeremya 31.3

Her zaman bizimle beraber olabilirmi.?
    O her zaman bizimledir.

“Nereye gidebilirim senin ruhundan,nereye kaçabilirim huzurundan?Göklere çıksam oradasın,ölüler diyarına yatak sersem,yine oradasın.Seherin kanatlarını alıp,uçsam denizin ötesine konsam orada elin yol gösterir bana,sağ elin tutar beni.”
    Mez 139:7.10

Bizlere yol gösterebilirmi.?
    Bize yol göstereceğine her zaman güvenin.

“Rab’be güven bütün yüreğinle,kendi aklına bel bağlama.Yaptığın her işte RAB’bi an,O senin yolunu düze çıkarır.”
    Sül Öz 3:5.6

Çok günah işledik,Bizi bağışlayabilirmi?
    Adına iman eden her insan’ı bağışlamıştır.

“Rab’be övgüler sun,ey canım iyiliklerinin hiç birini unutma.Bütün suçlarını bağışlayan bütün hastalıklarını iyileştiren.”
    Mez 103:2.3

TANRI fikir değiştirebilir mi ?
    Asla değiştirmez,değişmez.

“Ama onu sevmekten vazgeçmiyecek,sadakatine sırt çevirmeyeceğim.Antlaşmamı bozmayacak,ağzımdan çıkan sözü
    değiştirmeyeceim.”
    Mez 89:33.34

Bizlerdeki, ihtiyaçlarımızı karşılar mı .?

“Tanrım da her ihtiyacımızı kendi zenginliğiyle Mesih İsa’da gölkemli bir biçimde karşılayacaktır.”
    Filip 4:19

TANRI acı çektiğimiz bilir mi.?
    Ağladığımız,acı çektiğimiz her anı bilir.

“Rab gönlü kırıklara yakındır.,ruhu ezginleri kurtarır.
    Mez 34:18

Tüm yaptıklarımıza tüm günahkarlığımıza ramen ona gelirsek,bizden hoşnut kalabilir mi.?
    Evet ,bizi var eden Göksel Babamız ,bizi Günahkarlığımızdan,Dünyasal kirimizden arındırır.Bizleri huzura kavuşturur.

“Beni huzura kavuşturdu.,kurtardı,çünkü benden hoşnut kaldı.”
    Mez 18.19

Onunla konuşabilirmiyiz.?
    Bizi dinler mi.?
    Bizleri her zaman dinler.

“Rab’bin gözleri doğru kişlerin üzerindedir,kulakları onların yakarışına açıktır.Doğrular yakarır,Rab duyar;bütün sıkıntılardan kurtarır onları.”
    Mez 34:15.17
    Bizleri her tehlikeden koruyabilirmi.?
    Bizleri ,Ona ait olanları İblis’in her saldırısınan korur.Yeterki Onun bizlerden istediklerini bilelim.

“Rab benim ışığım,kurtuluşumdur.kimseden korkmam,RAB yaşamımım kalesidir.,kimseden yılmam.
    Mez 27:1

Bizi mutlu edip bize esenlik verebilirmi.?
    İtaat ettiğimiz her durumda, edenliğini bahşeder.Yüreğimizi hafifletir.Korkularımızı ortadan kaldırır.

“Hiç kaygılanmayın.her konudaki dileklerinizi,Tanrı’ya Dua edip yalvararak şükranla bildirin.O zaman Tanrı’nın her kavrayışını aşan esenliği Mesih İsa aracılığıyla yüreklerinizi ve düşüncelerinizi koruyacaktır..”
    Filipililer 4:6.5

TANRI bizler için en iyi olanı bilerek,bizleri yönlendirir mi.?
    Bizi ,daha ana rahminde iken seçen Tanrı, Bizler için en iyinin ne olduğınu bilerek, bizim için olan tasarısı ne ise, onu gerçekleştirir.

“..Sizin için düşündüğüm tasarıları biliyorum diyor Rab.Kötü tasarılar değil,size umutla bir gelecek sağlayan esenlık tasarıları bunlar.”
    Yeremya 29:11

Tanrı yanlış düşüncelerimizi,alışkanlıklarımızı yaşantımızı kısaca bizi değiştirebilir.Unutmayalımki,kendimizi kabullenmenin ve başkalarından kabul arayışından kurtulmanın sırrı;
    TANRI tarafından kabul edilmektir.

“Hiç bir şey beni Tanrı sevgisinden ayıranmaz.”Rom 8:35
    “Beni güçlendiren Mesih’in aracılığıyla her şeyi yapabilirim.”Filipeli 4:13

Esenlik ve Sevgiyle.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.