Senden Başka RAB yok!

• Bu konu 4 izleyen ve 4 yanıt içeriyor.
5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Kırılsın ellerim, tutarsam ellerini şeytanın,
    Kor düşsün yüreğime, sevgimden pay verirsem
    Bir adım atarsam dermanı kesilsin ayaklarımın
    Onun karanlık yolunu kurtuluş bilirsem,

Dilim tutulsun, nefesim kesilsin,
    Senden başka söyler, senden başkasını yaşarsam,
    Gülmesin yüzüm, görmesin gözüm,
    Başkasını sever, senden başkasına bakarsam,

Viran olsun evim, yıkılsın kalelerim,
    Kabus olsun rüyam, tükensin hayallerim,
    Donup taş olsun, buz olsun, toz olsun bedenim,
    Senden başkası için yanarsam,

Eğmem başımı senden başkasına, olsam da harap,
    Dilemem şifa başkasından, çeksem de ızdırap,
    Sen ödemişken bedelini, çekmeyelim diye azap,
    Ben nasıl derim başkasına, İSAM MESİHİM ya RAB.

isa-
    iman ettim

Anonim
    Pasif

Sevgili Jesus_Lover kardeşim sanırım eski bir şarkının güftesinden esinlenerek üretilmiş bir şiir; emeğinize sağlık, çok duygulandım.

Sevgili kardeşim HristiyanTürk foruma çok hoş bir renk verdiğinizi bilmenizi istedim.

Rab bilgeliğinizi arttırarak paylaşımlarınızı çoğaltsın.

Anonim
    Pasif

Cok degerli Sonsuzdiren kardesinde soyledigi gibi tesvik verici sozleriniz icin Tesekkur ederim, Jesus_Lover kardesim, Rab dilerse bu hafta icinde gorusmek uzere kardesim, dediginiz materyalleride getirecegim,

Sizi Tanidigim icin cok onurluyum. Rabdeki Kardesiniz Orhan.

Anonim
    Pasif

Her şarkı, her şiir, her söz bana Rabbim’in kim olduğunu hatırlatır duygulanırım. Çünkü onları söyleyen her insan Babamız’ın çocuklarıdır. Sizlerin bu teşvik edici yazıları beni daha da duygulandırır ve ben aklıma düşen sözleri yalnız kaldığımda ilahi şeklinde odamda bağıra bağıra çekinmeden korkmadan (çünkü bilirimki sevgili İsam beni korur) haykırırım, sonrada içimden geçeni sevgili kardeşlerimle burada paylaşırım. Yazdıklarımın edebi bir yapısı olmayabilir, sadece hissettiklerimi yazıyorum. Burada olup beni bereketlendirdiğiniz için hepinize minnettarım.

Sevgili Pastörüm, Rabbin Cennetinin kapısı biz çocuklarına açık olduğu sürece benim kapımda siz ve bütün kardeşlerime açıktır. Gelmeniz beni çok onurlandıracaktır. Sizi dinlerken aldığım hazzı ve bereketi inanın anlatamam. Bir bebeğin annesinden dinlediği ninni gibi okşayıcı, gece karanlığında mehtabı seyretmek kadar rahatlatıcı, tatlı bir müzik eşliğinde sevdiğinle dans etmek kadar zevkli, kırlarda çiçekler üzerinde uzanıp ılık bahar rüzgarı ile okşanmak kadar ferah, yüreğinize düşen ilk aşk duygusu kadar heyecanlı ve Pastörüm sizin Kilisenizde sizi dinlerken hissettiğim, bu yaşıma kadar tattığım en güzel mutluluk. Rabbim sizin ve bu yola baş koymuş tüm kardeşlerimizin dilini, yüreğini ve bedenini bereketlesin dert vermesin. AMİN
    rabbe hamdolsun

Anonim
    Pasif

Tanrı’nın parıltı sözleridir. Bu sözler o olmadıkça söylenemez. Amin diyorum, Rab İsa nın kutsal ruhu her an yüreğinizde heycanla işlesin.

5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.