Sen kim sın?

• Bu konu 6 izleyen ve 11 yanıt içeriyor.
12 yazı görüntüleniyor - 1 ile 12 arası (toplam 12)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Kendime hep sorardım: Ben kimim? Bu bedende bu dünyada ne işim var? Tanrı her zaman vardı! Adem’den önce ne vardı? Bana göre: ben bir ruhum, şu anda bedendeyim, bu dünyada vazifem var, onu başarırsam özgür olacağm… . Ya sen, ne düşünüyorsun?

TEŞEKÜR EDERİM.

Anonim
    Pasif
    Meryem abla;10881 wrote:
    Kendime hep sorardım: Ben kimim? Bu bedende bu dünyada ne işim var? Tanrı her zaman vardı! Adem’den önce ne vardı? Bana göre: ben bir ruhum, şu anda bedendeyim, bu dünyada vazifem var, onu başarırsam özgür olacağm… . Ya sen, ne düşünüyorsun?

TEŞEKÜR EDERİM.

Sevgili Meryem abla kardeşim,
    Hem abla hem kardeşim kelimeleri birbirine aykırı oldu ama napimm, nickinizden kaynaklanmakta. Hoşgörünüze sıgınıyorum.

Öncelikle formumuza ve kardeşler arasına hoşgeldiniz demek istiyorum. Yazılarınızdan, inanlı bir kardeşimiz olduğunuz sevindirici bir haber. Formumuza gösterdiğiniz çalışmaları ve paylaşımları bereketliyor ve kutsuyorum.

Sen kimsin başlıklı paylaşımınıza gelince…
    Gönlüm önce siz kardeşimizin tanıklığını olumak isterdi desem yalan olmaz. O anı ve süreci size bırakıyorum. Gelelim paylaştığınız konulara…

Ben kimim? demişsiniz. Bu konuda henüz tamamlanmamış bir çalışma içerisinde oldugum için, size eksik bilgi vereceğim. Ama yine de kimliğiniz konusunda sizi az da olsa aydınlatacagımı umuyorum. Bizler, alfabetik olarak, Rab’bin ailesinin üyeleriyiz:
    Akıllı ve safız, Ayrıcalıklıyız,
    Bağışlayıcıyız, Birer balıkçıyız, Biz biriz, Buğdayız,
    Cesuruz, Çocuğuz, (Asmanın) çubuklarıyız,
    Dayanıklıyız, Degerliyiz, Aynı zamanda degersiziz de… Dinlenilmekteyiz, Dinleyebiliyoruz, Diri su ırmağıyız, Doğru kişiyiz, Dostuz, Dünyadan değiliz,
    Göksel egemenlikteyiz, Ekinciyiz, Esenlikteyiz,
    Fidanız,
    Geliniz, Güçlüyüz, Günahsızız, Güveniliriz,
    Hastayız, Hazırız, Hizmetkarız, Hoşnuduz, Huzurluyuz,
    İlahız, İnanıyoruz, İşçiyiz, Işığız, İzleyiciyiz,
    Kardeşiz, Kaybolanız, Kaygısızız, Korkusuzuz, Koyunuz, Kurtulanız, Kutsalız, Kutsanmışız, Kuzuyuz,
    Merhametliyiz, Meyve ağacıyız, Mirasçıyız, Mutluyuz, Müjdeciyiz,
    Öğreticiyiz, Öğrenciyiz, Ölümsüzüz, Özgürüz,
    Ruhuz,
    Seçilmişiz, Sevgiyiz, Seviliyoruz, Sevinçliyiz, Seviyoruz, Sonsuz yaşama sahibiz, Susuzuz,
    Tanığız, Tasasızız, Temiziz, Tohumuz, Topragız, Tövbekarız, Tulumuz, Tuzuz,
    Utanmıyoruz, Uyanığız, Uygulayıcıyız,
    Vereniz,
    Yardımseveriz, Yaşıyoruz, Yeniden doğduk,
    Yetkiniz, Yüceyiz……….

Rab bizleri ne çok yetkin kılmış değilmi.? Meger bizler neymişiz! Bir şeyi unutmamak gereklidir bu arada. Biz herşey olabiliriz ama… asla Tanrı değiliz. Bu çalışmam henüz çalışma aşamasında olduğu için, bittiğinde bu paylaşımı, ayetlerle paylaşmayı düşünmekteyim.

Yukarda yazmış olduğum kimliğimize baktığınızda, dünyadaki görevinizin farkına varacaksınız zaten.
    Ademden önce ise.. üçlübirlik var idi. Baba, Oğul ve Kutsal Ruh bir aradaydılar, birdiler.

Sevgiyleeeee

Anonim
    Pasif
    halleluya;10882 wrote:
    ….

İlahız,
    ….

Bir şeyi unutmamak gereklidir bu arada.
    Biz herşey olabiliriz ama… asla Tanrı değiliz.

Yukarda ilah (ki tanrı demektir) olduğunuzu söyleyip, aşağıda Tanrı olmadığınızı açıklamanızı anlayamadım. İlahlıktan kasıt, ilahi özellikler taşımak mıdır? Tanrı çocukları olmak mıdır?

Anonim
    Pasif

Öncelikle, düzgün türkçem olmadığımden dolayi-hepinizden özür diliyorum. Sevgili Halleluya kardeşim! Foruma üye olduğumden itibaren hepinizle tanışmak istedim.

Gönlüm isterdi (sadece bu forum da diğil,bütün dünyada) hepimiz kardeş olalım. Kardeş kelimesi özel ve derin anlam taşır: Öz kardeşlerim var, kalbime ve ruhuma yakın-sevgi dolu kardeşlerim var, kardeş demeye istediğim dünyada altı buçuk milyar insan var. Biliyorum ki, insanları sevmek için tanımak lazım, tanımak için de severek yaklaşmak lazım.

Tanrı benimle sevgiyi paylaştı, bana sevgiyi armağan etti, bu sevgi aracılığıyla size yaklaşmaktayım. Kimliğim konusunda beni aydınlattığınız için size çok teşekür ederim. Sıraladığınız bütün özeliklere sahib olmak çok mutluluk verici, ama acaba hepsi bizde mevcut mu? Biliyorsunuzdur, en güzel öğüt-örnek olmaktır! Birileri bizden daha müdrik, daha bilgilidir, birileri de- kutsal Kitap’ı şu anda okumakta, öğrenme aşamasındadır, hayatın doğru yolunu aramaktadır. Sevgili KARDEŞLERİM ne düşünüyorsunuz? “Sen kim sın?”

Anonim
    Pasif

@abdulKadir 10887 wrote:

Yukarda ilah (ki tanrı demektir) olduğunuzu söyleyip, aşağıda Tanrı olmadığınızı açıklamanızı anlayamadım. İlahlıktan kasıt, ilahi özellikler taşımak mıdır? Tanrı çocukları olmak mıdır?

Abdulkadir bey. sürekli bir hata bulma arayisindasiniz :)
    ama biz yine de sizi aydınlatalım
    İLAH

a. Ar. (.-)
    1 Tanrı.
    2 Bir alanda yaratıcılığıyla hayranlık uyandıran, çok beğenilen, çok tutulan.
    “Bir dakika sonra sanat ilahlarının karşısında olacaktım.” – Yusuf Ziya Ortaç
    Müzik dünyasının ilahı.

:) gordünüz mü .
    2 anlami var

Anonim
    Pasif
    didems;10894 wrote:
    Abdulkadir bey. sürekli bir hata bulma arayisindasiniz :)
    ama biz yine de sizi aydınlatalım
    İLAH

a. Ar. (.-)
    1 Tanrı.
    2 Bir alanda yaratıcılığıyla hayranlık uyandıran, çok beğenilen, çok tutulan.
    “Bir dakika sonra sanat ilahlarının karşısında olacaktım.” – Yusuf Ziya Ortaç
    Müzik dünyasının ilahı.

:) gordünüz mü .
    2 anlami var

Dediğiniz gibi bir arayış içinde olsaydım, yukardaki maddelerin birçoğunda bir hata bulurdum. Ama sizin(yani burdaki arkadaşların) suçlamalarına karşı kendimi savunmaktan gına geldi. :( Beni dinleyin demiyorum, İsa’yı dinleyin ve yargılamayın, olur mu?

Aydınlatmanız için teşekkürler ama yeterince aydınlatamadınız, ışığınızın voltajı düşük geldi sanırım. :)

Sözlükteki ikinci manayı inançlı insanlar olarak kabul edebilir miyiz yani? Futbol ilahları, müzik ve sinema ilahları diye cümle kurulması doğru mudur?
    Yukardaki kimlik araştırması seküler hayata göre değil de kutsal kitap içeriğine göre yapıldığına göre benim sorumu da bu çerçevede anlamanız ve buna göre cevap vermeniz yani aydınlatmanız gerekirdi. Hadi bakalım, bi daha deneyin :)

Anonim
    Pasif

yine kendimi tutamiyorum illaki soylemem lazım :) bakın aşağıyı lütfen dikkatli okuyun

Yu.10: 34 İsa şu karşılığı verdi: “Yasanızda, ‘Siz ilahlarsınız, dedim’ diye
    yazılı değil mi?
    Yu.10: 35 Tanrı, kendilerine sözünü gönderdiği kimseleri ilahlar diye adlandırır.
    Kutsal Yazı da geçerliliğini yitirmez.

sizin anlattığınız ilah kavramı ile bizimki örtüşmemekde :) ama ben azminizi gercekten takdir ediyorum. Yılmadan usanmadan hep bir acık arama peşindesiniz. Tanrı’nın acığını aramakdan ne zaman vazgeçeceksiniz acaba :)

Anonim
    Pasif

@abdulKadir 10896 wrote:

Dediğiniz gibi bir arayış içinde olsaydım, yukardaki maddelerin birçoğunda bir hata bulurdum. Ama sizin(yani burdaki arkadaşların) suçlamalarına karşı kendimi savunmaktan gına geldi. :( Beni dinleyin demiyorum, İsa’yı dinleyin ve yargılamayın, olur mu?

Aydınlatmanız için teşekkürler ama yeterince aydınlatamadınız, ışığınızın voltajı düşük geldi sanırım. :)

Sözlükteki ikinci manayı inançlı insanlar olarak kabul edebilir miyiz yani? Futbol ilahları, müzik ve sinema ilahları diye cümle kurulması doğru mudur?
    Yukardaki kimlik araştırması seküler hayata göre değil de kutsal kitap içeriğine göre yapıldığına göre benim sorumu da bu çerçevede anlamanız ve buna göre cevap vermeniz yani aydınlatmanız gerekirdi. Hadi bakalım, bi daha deneyin :)

abdülkadir bey
    ben ne kadar sizi aydinlatmaya calısırsam calışayım siz Rab’de yoksanız bu nafile bir çaba olur. :) Bununla ilgili ayetleri yazmıyacağım keza alınrsınız. ve ben ilk gönderdiğim mesajda türk dil kurmunun sözlüğünün ilah ile ilgili kısmını olduğu gibi buraya yazdım . ama dedim ya siz anlamıyacaksınız :) cünkü siz su an secilmiş değilsiniz , su an için elimden bir tek sizin için dua etmek gelir RAB’bim bir gün sizinde kapınızı calsın sizide ağılına alsın sizinde çobanınız osun diye . belki sizde yeniden doğarsınız :) Benim şimdiki cabam bir köre kırmızı rengi anlatmaya benziyor :)))
    Yüce ve sefkatli her şeye gücü yeten Rab’bim sizede secilmişliği lutfeder umarım
    amin

Anonim
    Pasif

Sevgili Üyeler!
    Amacım hepinizle tanışmak.. Didems yavrum, AbdulKadir efendiyi aydınlatma çabanızı anliyorum da ,seçilmiş bir kişi olarak bana da bi mehraba deseydiniz, konuya kısaca cevap lütvederseydiniz, beni inanın mutlu ederdiniz. Ya Siz AbdulKadir bey? Dünyada pek çok din var,ama anlak bir tektir! Hani sizin cevabınız? Hani sizin selamınız?

Anonim
    Pasif

Herkese merhaba yeni üye oldum umarım güzel paylaşımlar olur….

Anonim
    Pasif

Selam Arkadaslar ve Kardesler

Konunun baslangicindan beri okudum, ne kadar guzel gelismis ve cok zekice acilmis bir baslik oldugunu gordum, ancak zamanla Kardeslerin art niyetsiz yazdigi seyler, degisik sorularla baska bir yone cekilmis, lutfen Arkadaslar eger soru sormak istiyorsaniz farkli basliklar aciniz, O zaman inaniyorum daha cevap alacaksinizdir, Birakin burada insanlar Konuyu acan kizkardes gibi, insanlar Mesih`teki kimliklerini, gorevlerini yazarak devam etsin, dedigim gibi farkli bir soru sormak icin, farkli bir baslik acabilirsiniz veya kullanabilirsiniz.

Anonim
    Pasif

SEVGİLİ Orhan kardeşime yürekten katılmaktayım.
    Açılan her konu, bilinmedir ki konu başlığı altında kapatılamayacak anlar yaşayacaktır.
    Fakat eger konuyu başlığı altında değiştirir ve farklı gündemler yaratırsak,
    O konuya devem etme ortamı ortadan kalkacaktır.
    Şahsen ben bu konuyu irdelemek ister ve açmak isterdim.
    Ama malesef artık uygun olmayacaktır.
    Orhan kardeşimin ricasını bende yinelemek isterim.
    Lütfen…
    Sorularınızı üyelerimizden sorular bölümüne yeni bir başlık altında yazınız ki,
    Yanıtlar alabilesiniz.
    Açtığınız her yeni konu da kendi bölümünde olursa eger,
    Konuya devam etme olanağı bulabilir ve zamanı geldiğinde o bilgi ve paylaşımdan yararlanabiliriz.
    Aradığınızda da aynı konuya ulaşabilmelisiniz.
    Örneğin, sen kim sin? Konusu..
    Farkındamızınız bilmem ama, oruç bölümünde yer almaktadır.
    Konu ile alakasızdır aslında.
    Hiçkimsenin aklına bile gelmez 2 yıl sonra, oruç bölümünde böyle bir konunun oluşturulduğu ve açıklandığı.
    Sevgili moderatör kardeşlerimede bu konuda görevler düşşmektedir.
    Düzenli bir form, bizlere bereket kazandıracaktır.

Sevgiyleee

12 yazı görüntüleniyor - 1 ile 12 arası (toplam 12)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.