SEN.. Gerçek HRISTIYAN’mısın..?

• Bu konu 2 izleyen ve 4 yanıt içeriyor.
5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

KİMDİR.. GERÇEK HRISTIYAN..

*..Halleluya RAB’be..İman ettim ve Kurtuluşumu,aldım.Günahım silindi..
    ben artık hrıstiyanım.

*..Tövbe ettim..vaftiz’imide oldum..Ben artık Hrıstıyanım..

*..Ya.. Kiliseye gidiyorum..İman ettim..Ben hrıstıyanım..

*..Boynuma Haç takıyorum ya, zaten gören anlıyor..Hrıstıyan olduğumu.Bu bile bir Müjdedir..İnsanlarla polemige girmem..Ben Hrıstıyan’ım..Ya zaten yumuşak,huyluyum..RAB’te bizden bunu istiyor..

*..Teeesüf ederim..ay ne yapmışımki ..bir kere şunu bilmelisiniz..biz o kardeşin dedikodusunu yapmadık.siz ne demek istiyorsunuz benim İman,ımımı yargılıyorsunuz ve sorguluyorsunuz..Asıl,kardeş.. senin, gerçek hrıstıyan’lığın, sorgulamalı.

*..Ya ne demek şimdi..Pazar günleri.. tapınmaya düzenli.. gelmessek Hrıstıyan olmuyor..muyuz..!

Bu Örnekler daha da çoğaltılabilinir..

Benim bir arkadaşım var.. tanılmış kişiler TV,de bile devam eden Şirketlerinin reklamları var…Almanya’da yaşıyorlar.
    Anne ve kızı, ara sıra daha doğrusu yazları..Türkiyeye gelip tatil yapıyolar.İki,sene önce..Türkiyeye geldiklerinde..tatil için(İmanlı değil)
    Şunu söylemişti..Erkek arkadaşı(Alman..ikiside üniversite öğrencisi))Türkiye’yi merak edince.. davet etmiş.Konu içinde onun Hrıstıyan olduğundan bahsetti..bana aynen şunu dedi..Kızı..

“seni tanıştırayım..ikinizde Hristiyan’sınız,biliyormusun bana erkek arkadaşım bir gün,”
    “biz Hrıstiyanlar günahsızız,cennete gireceğiz”
    demiş,ti..
    “Ya iyide..ben görüyorum hataların..nasıl günahsız olur.”
    “böyle.. saçmalık olurmu..”
    “Bütün Hrıstıyanlar.. Cennete gireceğine..mi inanıyorlar.”
    “Gerçek Hristıyan’lik.. nasıl olur.”
    Diye de sormuştu..!
    Ona anlatmıştım..gerçek hrıstıyanlığın nasıl olduğunu.TANRI’nın Hristıyan’lardan neler istediğini..Duyunca çok şaşırmıştı..

Evet.. gerçek Hrıstiyanlık nasıl olur..kulaktan dolma, söylemler yada Tüm Avrupa’nın, Hrıstıyan olması ile ilğili anlatımlar ve getirilen eleştiri- ler..de ben.. şunu gördüm.

Gerçek Hrıstiyan’lığın ne olduğunu.. çoğu insan bilmiyor.

Tövbe etmek ve vaftiz olmakla her şey bitmiyor, tersine her şey yeniden başlıyor. Mesih ile yepyeni, anlamlı ve iman dolu bir yaşam…

Bu.. yeni yaşamda,RAB bımızın bizden istediği..ve bizim yapmamız gereken.. şeyler vardır.Düşüncelerimiz,yaşam şeklimiz tamamen değişmiş ve yenilenmiştir.
    Kutsal Kıtap,ta Elçi Pavlus..

“Yaşam sözüne sımsıkı sarılarak, aralarında evrendeki yıldızlar gibi parladığınız bu eğri ve sapık kuşağın ortasında kusursuz ve saf Tanrı’nın lekesiz çocukları olasınız.”
    Filipeliler. 2:14..

“Kimsenin, onsuz RAB’bi görmeyeceği, kutsallığın ardınca gidin. “
    Rom.12:14 ..

Tanrı.. tövbe edip.. yaşamını, İSA MESİH’e veren her, kişiden yaşamının her evresinde,kusursuz olmaya çalışmasını .. ister.(Hepimiz kusurluyuz..ama en azından Kutsal Ruh’u dinlemeli kendimizle mücadele etmeliyiz.)

Gerçek Hıristiyanın kimdir..? ve bunun kişiye kazandırdığı kazanç ve bereketler nelerdir,ne kazandık..Ruhsal dolgunluğumuz,ve ruh halimiz düşlerimiz..beklentilerimiz..kısaca.yüreğimizdeki huzur ve bize seslenişi
    bizi mutlu ediyormu..

GERÇEK HIRİSTİYAN’lık..nedir..yada KİMDİR..?Kendi.. kendimize dürüst’muyuz..!

Hristiyan’ın,kimliği konusunda.. bugün bir sürü farklı görüşler, vardır.

Bazıları için Hıristiyanlık..Hıristiyan bir ailede veya toplumda doğan kişiler gerçek hrıstıyandır..sonradan hrıstıyan olunmaz..Görüşü hakimdir..(bu tamamen, ırkçı ve bir Kafa,tası.. zihniyetidir.)

Yada..kiliseye giden veya haç çıkaran kimse.. Gerçek Hrıstıyandır. (Hrıstiyan..mıdır..Acaba..?)

Katolik.Ortadoks,Protestan,Ermeni,Süryani,Rum,Alman,Rus, Amerikalı veya Avrupalı.. denilince hemen akla Hıristiyan kimlikli, biri gelir.Kimlik yabancıysa ve bir..de Orta doğulu.. değilsen,tamam..sen Hrıstıyansın.
    kimlikte Hrıstıyan yazan Hrıstıyan’mıdır..?
    Yada Avrupa’da doğmak..?
    Yaa.Avrupalı olunca.. İş bitiyorsa..!Halleluya RAB’bın yanında olmak için.. doğumları Avrupada yapalım..
    Türkiyede bu.. şu sıralar bayağı Moda.. vatandaşlık Doğuştan geliyor…………………Sanıyorum onla karıştırılıyor, Diğer taraftanda Asgarı üçretle çalışıp ..ay sonunu nasıl getircem düşüncesi,ile insanlar yıpranırken..Buda acı bir.. sosyal yara..:(

Kimiside şöyle der.. Hıristiyan..çocukken,kilisede vaftiz olan kimsedir.

Kilisede günah çıkaran,filimlerde gördüğü Kilise ile ilgili görüntülerin, etkisi ile tüm Hrıstıyanlığın,bundan ibaret olduğunu sananlar..da yok değildir.

Bu görüşler.. Kutsal Kitap’ın.. gerçek Hıristiyan görüşüyle, bağdaşmaz.

Kutsal Kitap’a göre hiç kimse.. Hıristiyan bir ailede veya toplumda, doğmakla veya çocukken kilisede vaftiz olmakla.. gerçek bir Hıristiyan olamaz.Mİmar biri’nın çocuğu Mimar olarak doğamaz..buna güler insanlar..

Kişiler.. Hıristiyan bir çevrede doğsalar da kesinlikle ..Kendi iradeleri ile seçim yapıp İSA MESİH’e iman ederek..İSA MESİH’i’i izlemek için bireysel bir karar almadıkça.. gerçek bir Hıristiyan olamazlar.

Kutsal Kitap’a göre gerçek Hıristiyan..
    İSA MESİH’i bireysel olarak.. yaşamına Rab ve Kurtarıcı olarak kabul edip, O’nu yaşamının her alanında.. izleyen kimsedir.

Çarmıh’ını yükleyecek.. cesareti kendinde bulan,kimsedir. Zorluklarda ..denenmelerde..yılmayacak ..İmanını koruyacak..ve MESİH’i yaşamına gerçek anlamda..alacak kimsedir.

“Çarmıhını yüklenip ardımdan gelmeyen,öğrencim olamaz”
    Luka 14:27

Hıristiyanlık.. Mesih’i izleymek.. demektir.
    Bizler RAB’be İman ettik.
    Peki..O’nu ne kadar izliyoruz..!
    Maskeler..Varmı yüzlerimizde..!
    Söz farklı..Davranışlarımız farklımı..!
    Bir Kardeşimiz için.. üzüntü duyuyormuyuz..!
    Ağlıyabiliyormuyuz…!
    Kemal Abi yazmıştı..paylaşımında.Yoksa..Hristıyanlıkmı Oynuyoruz..!
    O’nu yaşamımıza, kabul edip Rab ve Kurtarıcı olarak İçtenmi benimsedik.! mi?
    Yoksa sadece kilisede vaftiz olmak mı bizi kurtarır safsatasında.. Kutsal kıtap dışı mı düşünüyoruz.!

Avrupa’ya bakın..daha RAB’bi kabul etmeyen..Kimliğinde Hrıstıyan olupta hrıstıyanlıkla ilgileri olmayan Kiliseleri ancak Cenaze ve Nikahta gören İnsanlarla dolu..İSA MESİH’İ tanımıyan insanlarla dolu..

Bizler doğu İnsanıyız..Kanımız sıcak akar..Sevdik ve İnandıkmı tam inanırız..O zaman Gen’sel Özelliklerimizin hakkını verelim..

Rab’bimiz İSA MESİH’e.. İman ettiysek Ona Layık Öğrencileri olarak ÇARMIH’ının asıl anlamını ve gerçeğini bilelim ve ona göre yaşayalım.

RAB’bin esenlığı ve Gerçeği.. her kardeşle olsun.AMiN

Anonim
    Pasif

Ben artık Hrıstıyanım ve Milliyetci bir görüşe sahipim..Çünkü İnandığım.. İSA MESİH’e olan İnancımı açıklarken..gelen sorular karşısında.. Topraklarıma..Ülkeme olan sevgimi..Kültürüme..ve Geleneklerime olan bağlılığimi da dile getirdim..Bu kendiliğinden oldu..ve Ülkemin ne kadar zor koşullardan geçtiğini.. dökülen kanları.. çektiği açılarını biliyorum..
    Köklerimide az çok.. biliyorum..Annem arnavut..Babam doğu kökenli..

Bizler Hrıstıyan olduğumuzu söylediğimizde..!
    Ermeni’misiniz..
    (Dedemin..dedesinin.. doğduğu Küçük kaza’nın çoğu ermeniymiş..)Geçmiş Bilinmiyor…?
    Hayır..Ermeni değilim.
    Peki Süryanımısın..?
    Hayır..Süryanı değilim..
    Kürt,müsün..?
    Hayır..Kürt değilim..
    Asuri..mısın..?
    Hayır..Köklerimi tam bilmiyorum..Ama ben Türk’üm diyorum..Bana bu anlatıldı ve Ben Ülkemi seviyorum..
    Ya nasıl olur..?
    Ne Türk’ten..Ne Kürt’ten Hrıstıyan olmaz..
    Düşünüyorumda ..ya nasıl bir Önyargıdır bu..!
    Nasıl görüyorlar Hrıstıyanlığı……!

Bir Yaz, Bodruma gitmiştik..Filiz gibi..Bebek suratlı.. Dünya güzeli Yabancı kızlar (oldukça açık kıyafetli olarak)Esrar,kokayin’den Kaldırımlarda..kendilerinden geçmişler..Yada barlarda eylenen.. Bir gecelik Macera yaşayan..Alkol’un.. son sınırındaki Yabancı uyruklu turistler..

ACABA..Hrıstıyan denilince, bunlarmı.. akıllarına geliyor..?
    Anlatmalıyız..Hrıstıyanlık nedir..Kime.. Hristıyan denir..!
    Nasıl yaşar..!
    Dünya görüşü Nedir..Hayata nasıl bakar….!
    İnanc’ını.. hayatına nasıl geçirir..!

Hoppala….
    Vatan hayin’i.. Vay..Sen Misyoner’misin..
    Ülkeni..mi satıyorsun..Kaç para alıyorsun..Şerefsizler…Huhhhh size..Namussuzlar..

Sessizce yapılan hakaretler..Can havliyle anlatmaya calışırız..İSA MESİH ..Gözümün Önüne gelir (ÇARMIH’taki Hali) ..Gözlerimden bir kaç damla, yaş akar gider.. sessizce..(Erkek olsak ..belki dayak’ta yeriz.)
    MESİH’im yardım et derim.. İçimden..Boğulurum..İçim kan ağlar ..
    ANLATAMAYIZ..Çünkü anlamazler..Yafta hazırdır..hemen yapışır..
    VATAN HAYIN’I..PİS MİSYONER..

Yaa..Ben Kimseden ,bu güne kadar para almadım..Kimseye Uşaklık yapmadım..nedir tüm bu yakıştırmalar..İnan ederken evde araştırıp iman ettim..Kimse beni kandırmadı..Hayatımda Hrıstıyan ,hiç kimseyi tanımadan İman ettim..Kiliselerin, daha.. nerede olduğunu ,bile bilmiyordum..Para için.. satın alınanlar..Para için her zaman satar..Bunu bilmiyorlarmı.Herşey bu kadar uçuz’mu bu ülkede.

Para için yapanlar var bu işi ama.. onları da zaten.. Gerçek Bir İnanlı hemen anlar,ve uzak durur.. Ben onlara İblis’in Çocukları diyorum.Çünkü o tip.. RAB düşmanları her tür kötülüğü.. insana yaparlar..RUH..Emicileridir..İnançlı Ruhlar onların geçim araçlarıdır..
    RAB’bimiz bu kullarına acısın..Doğru yola getirsin..Çünkü İSA MESİH’i Hristıyanlığı kullanarak, elde ettikleri Zenginlikleri..onları kurtaramaz

Bu arada..
    Batı’dan Ülkemize gelen sapık davranışlı ..Televizyonda,Batının Ahlak dışı davranışlarını sergileyen İMAN’sız..Hrıstıyan denilen AMA..Hrıstıyan olmayan Sapık Kuşaklardan.BİZE NE..
    Onları tanımıyoruz..Onları İSA MESİH’te tanımıyor..

Avrupanın nüfüs’unun ancak %10’u belki Hristiyan ve ..Hristıyan gibi yaşıyor..Bir günlük erkekler..le beraber olmuyorlar..Alkol almıyorlar..Aile yaşamları Düzgün..Hrıstıyan.. gerçekleri ile yaşıyorlar..

Hayırrrrrr…Pıs Mısyonerler..Ülkemizin Dibine,Hepiniz Dinamit koyuyorsunuzzzzz.

Yapmayın..TANRI dan korkun..Biz bu Ülkenin Vatandaşlarıyız..
    İSA MESİH’e inandik..Ya..Kardeşim..Ben Şu an Trabzon şampiyon olsada.. Galata sarayı tutuyorum..Şimdi sen bana diyebilirmisin Vatan Hayin’i.. VaY..sen nasıl..Galata sarayı tutarsın diye..l

Bir dakika..Bir dakıka….orda dur..onla Maneviyat aynı değil…DİN BU..o Farklı..

Anlatamazsın..anlamak istemezler..
    Ben ce.. İNANMA..İNANÇ bu BU..O.. ..Şu.. fatketmez. İnsan ÖZGÜR’dür ve istediğine inanır..Baskı ile hiç bir şey,zorla kabul ertirilmez,ettirilemez..
    Misyoner oluyoruz..Çünkü..İNCİL’i anlatıyoruz..İnancımızı paylaşıyoruz..İncili, anlatmamızı.. RAB’bimiz, bizden istedi..
    Misyonerlik..İNCİL’in mesajını kabul edip yaymakla yükümlü kişidir..Misyonerlik aslında Tebliğ etmek..tir.Yani inancını paylaşmak demektir…

Vatan hayinleri..Satılmış uşaklar..Kaç para’ya satın alındınız..
    Anlamazlar..İnanç bir miras değil..Kişisel bir seçimdir.Bir çok kimse Hrıstiyanlığı seçmekle,kendi kimliğimize ihanet ettiğimizi düşünüyor.Hakbuki bizim ne etnik kökenimiz nede memleketimiz.. ne ülkemiz,nede soyumuz değişiyor..değişen sadece yüğeğimiz ve inancımızdır.

İncil Öğretisine göre inandığımız kurtuluş müjdesi evrensel ve herkez için geçerlidir.ve bizler yüreğimizdeki bu kürtülüş ümidini anlatmakla sorumluyuz.Kutsal kıtapta..

“İçinizdeki umudun nedenini soran herkeze uygun bir yanıt vermeye her zaman hazır olun “1 Petrus 3:15
    Der.

Bu gün Avrupa ve diğer kıtalarda Müslümanlar ve Müsluman misyoner-
    ler camiiler kurup inançlarını özgürce yayılıyorlar,hatta bunu yapmak için bu de devletlerden destek alıyorlar.ve vergiden musf tutuluyorlar..
    Neden Çünkü demokrasi’de bütün dinler eşittir ve özgürdür.

Anayasanın 26,cı maddesinde herkezin İnanç ve ifade özgürlüğüne sahip olduğu maddesi vardır.

“Herkez düşünce ve kanaatini söz,yazı,resim,veya başka yollarla tek başına veye toplu olarak açıklama ve yeayma hakkına sahiptir.”

Ve gene Türk Ceza Kanunun 115 Maddesine göre..

“Cebir veya tehdit kullanarak,bir kimseyi dini,siyasi,sosyal,felsefi inanç,düşünce ve kanaatlerini açıklamaya veya değiştirmeye zorlayan ya da bunları açıklamaktan,yaymaktan men eden kişi bir yıldan,üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.”

Demekki suç olan misyonerlik..yani inancını bildirme değil..İnancını bildirene engel olmadır..

Misyonerlik bölücülük değil inandığın görüşü savunmaktır…

Her Mesih inanlısı..bir misyonerdir..
    AMA..
    VATAN HAYINı DEĞİLDİR..ÜLKESİNİ SEVER ToPRAKLARI İÇiN CANINı VERİR..ülkesini kimseye satmaz..satanlarlada savaşır..

Bu vatan ve topraklar bizim..
    Hırant Dink bile tehtit edildiğinde bu ülkeyi terk etmedi..Bu ülkenin.. onun Vatanı olduğunu biliyordu..

Bizlerin tek bir Vatanı var o da bu topraklardır..Bizler Ülkemizi seviyoruz.

Esenlikle..

Anonim
    Pasif

Ben artık Hrıstıyanım ve Milliyetci bir görüşe sahipim..Çünkü İnandığım.. İSA MESİH’e olan İnancımı açıklarken..gelen sorular karşısında.. Topraklarıma..Ülkeme olan sevgimi..Kültürüme..ve Geleneklerime olan bağlılığimi da dile getirdim..Bu kendiliğinden oldu..ve Ülkemin ne kadar zor koşullardan geçtiğini.. dökülen kanları.. çektiği açılarını biliyorum..
    Köklerimide az çok.. biliyorum..Annem arnavut..Babam doğu kökenli..

Bizler Hrıstıyan olduğumuzu söylediğimizde..!
    Ermeni’misiniz..
    (Dedemin..dedesinin.. doğduğu Küçük kaza’nın çoğu ermeniymiş..)Geçmiş Bilinmiyor…?
    Hayır..Ermeni değilim.
    Peki Süryanımısın..?
    Hayır..Süryanı değilim..
    Kürt,müsün..?
    Hayır..Kürt değilim..
    Asuri..mısın..?
    Hayır..Köklerimi tam bilmiyorum..Ama ben Türk’üm diyorum..Bana bu anlatıldı ve Ben Ülkemi seviyorum..
    Ya nasıl olur..?
    Ne Türk’ten..Ne Kürt’ten Hrıstıyan olmaz..
    Düşünüyorumda ..ya nasıl bir Önyargıdır bu..!
    Nasıl görüyorlar Hrıstıyanlığı……!

Bir Yaz, Bodruma gitmiştik..Filiz gibi..Bebek suratlı.. Dünya güzeli Yabancı kızlar (oldukça açık kıyafetli olarak)Esrar,kokayin’den Kaldırımlarda..kendilerinden geçmişler..Yada barlarda eylenen.. Bir gecelik Macera yaşayan..Alkol’un.. son sınırındaki Yabancı uyruklu turistler..

ACABA..Hrıstıyan denilince, bunlarmı.. akıllarına geliyor..?
    Anlatmalıyız..Hrıstıyanlık nedir..Kime.. Hristıyan denir..!
    Nasıl yaşar..!
    Dünya görüşü Nedir..Hayata nasıl bakar….!
    İnanc’ını.. hayatına nasıl geçirir..!

Hoppala….
    Vatan hayin’i.. Vay..Sen Misyoner’misin..
    Ülkeni..mi satıyorsun..Kaç para alıyorsun..Şerefsizler…Huhhhh size..Namussuzlar..

Sessizce yapılan hakaretler..Can havliyle anlatmaya calışırız..İSA MESİH ..Gözümün Önüne gelir (ÇARMIH’taki Hali) ..Gözlerimden bir kaç damla, yaş akar gider.. sessizce..(Erkek olsak ..belki dayak’ta yeriz.)
    MESİH’im yardım et derim.. İçimden..Boğulurum..İçim kan ağlar ..
    ANLATAMAYIZ..Çünkü anlamazler..Yafta hazırdır..hemen yapışır..
    VATAN HAYIN’I..PİS MİSYONER..

Yaa..Ben Kimseden ,bu güne kadar para almadım..Kimseye Uşaklık yapmadım..nedir tüm bu yakıştırmalar..İnan ederken evde araştırıp iman ettim..Kimse beni kandırmadı..Hayatımda Hrıstıyan ,hiç kimseyi tanımadan İman ettim..Kiliselerin, daha.. nerede olduğunu ,bile bilmiyordum..Para için.. satın alınanlar..Para için her zaman satar..Bunu bilmiyorlarmı.Herşey bu kadar uçuz’mu bu ülkede.

Para için yapanlar var bu işi ama.. onları da zaten.. Gerçek Bir İnanlı hemen anlar,ve uzak durur.. Ben onlara İblis’in Çocukları diyorum.Çünkü o tip.. RAB düşmanları her tür kötülüğü.. insana yaparlar..RUH..Emicileridir..İnançlı Ruhlar onların geçim araçlarıdır..
    RAB’bimiz bu kullarına acısın..Doğru yola getirsin..Çünkü İSA MESİH’i Hristıyanlığı kullanarak, elde ettikleri Zenginlikleri..onları kurtaramaz

Bu arada..
    Batı’dan Ülkemize gelen sapık davranışlı ..Televizyonda,Batının Ahlak dışı davranışlarını sergileyen İMAN’sız..Hrıstıyan denilen AMA..Hrıstıyan olmayan Sapık Kuşaklardan.BİZE NE..
    Onları tanımıyoruz..Onları İSA MESİH’te tanımıyor..

Avrupanın nüfüs’unun ancak %10’u belki Hristiyan ve ..Hristıyan gibi yaşıyor..Bir günlük erkekler..le beraber olmuyorlar..Alkol almıyorlar..Aile yaşamları Düzgün..Hrıstıyan.. gerçekleri ile yaşıyorlar..

Hayırrrrrr…Pıs Mısyonerler..Ülkemizin Dibine,Hepiniz Dinamit koyuyorsunuzzzzz.

Yapmayın..TANRI dan korkun..Biz bu Ülkenin Vatandaşlarıyız..
    İSA MESİH’e inandik..Ya..Kardeşim..Ben Şu an Trabzon şampiyon olsada.. Galata sarayı tutuyorum..Şimdi sen bana diyebilirmisin Vatan Hayin’i.. VaY..sen nasıl..Galata sarayı tutarsın diye..l

Bir dakika..Bir dakıka….orda dur..onla Maneviyat aynı değil…DİN BU..o Farklı..

Anlatamazsın..anlamak istemezler..
    Ben ce.. İNANMA..İNANÇ bu BU..O.. ..Şu.. fatketmez. İnsan ÖZGÜR’dür ve istediğine inanır..Baskı ile hiç bir şey,zorla kabul ertirilmez,ettirilemez..
    Misyoner oluyoruz..Çünkü..İNCİL’i anlatıyoruz..İnancımızı paylaşıyoruz..İncili, anlatmamızı.. RAB’bimiz, bizden istedi..
    Misyonerlik..İNCİL’in mesajını kabul edip yaymakla yükümlü kişidir..Misyonerlik aslında Tebliğ etmek..tir.Yani inancını paylaşmak demektir…

Vatan hayinleri..Satılmış uşaklar..Kaç para’ya satın alındınız..
    Anlamazlar..İnanç bir miras değil..Kişisel bir seçimdir.Bir çok kimse Hrıstiyanlığı seçmekle,kendi kimliğimize ihanet ettiğimizi düşünüyor.Hakbuki bizim ne etnik kökenimiz nede memleketimiz.. ne ülkemiz,nede soyumuz değişiyor..değişen sadece yüğeğimiz ve inancımızdır.

İncil Öğretisine göre inandığımız kurtuluş müjdesi evrensel ve herkez için geçerlidir.ve bizler yüreğimizdeki bu kürtülüş ümidini anlatmakla sorumluyuz.Kutsal kıtapta..

“İçinizdeki umudun nedenini soran herkeze uygun bir yanıt vermeye her zaman hazır olun “1 Petrus 3:15
    Der.

Bu gün Avrupa ve diğer kıtalarda Müslümanlar ve Müsluman misyoner-
    ler camiiler kurup inançlarını özgürce yayılıyorlar,hatta bunu yapmak için bu de devletlerden destek alıyorlar.ve vergiden musf tutuluyorlar..
    Neden Çünkü demokrasi’de bütün dinler eşittir ve özgürdür.

Anayasanın 26,cı maddesinde herkezin İnanç ve ifade özgürlüğüne sahip olduğu maddesi vardır.

“Herkez düşünce ve kanaatini söz,yazı,resim,veya başka yollarla tek başına veye toplu olarak açıklama ve yeayma hakkına sahiptir.”

Ve gene Türk Ceza Kanunun 115 Maddesine göre..

“Cebir veya tehdit kullanarak,bir kimseyi dini,siyasi,sosyal,felsefi inanç,düşünce ve kanaatlerini açıklamaya veya değiştirmeye zorlayan ya da bunları açıklamaktan,yaymaktan men eden kişi bir yıldan,üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.”

Demekki suç olan misyonerlik..yani inancını bildirme değil..İnancını bildirene engel olmadır..

Misyonerlik bölücülük değil inandığın görüşü savunmaktır…

Her Mesih inanlısı..bir misyonerdir..
    AMA..
    VATAN HAYINı DEĞİLDİR..ÜLKESİNİ SEVER ToPRAKLARI İÇiN CANINı VERİR..ülkesini kimseye satmaz..satanlarlada savaşır..

Bu vatan ve topraklar bizim..
    Hırant Dink bile tehtit edildiğinde bu ülkeyi terk etmedi..Bu ülkenin.. onun Vatanı olduğunu biliyordu..

Bizlerin tek bir Vatanı var o da bu topraklardır..Bizler Ülkemizi seviyoruz.

Esenlikle..

Anonim
    Pasif

Tanrı’nın Kulu, Ancak Tanrı’ya Hizmet Eder:

Çam yarması gibi bir adam vardı. Genç, güçlü, boylu poslu. Kilisemize gelmeye başladı. Sert bir imajı ve sert bir yüreği vardı. İlk olarak inanılmaz bir hırsla hiç bilmediği, İslâm’ı savundu. Bunun yanında, şuur-altı düşüncelerinden dolayı da, Türklüğü savundu. Bunu yapmasının sebebi de, Saba kızkardeşimizin de dediği gibi, ‘Artık bu insanlar, Türklüğü reddetmiş olanlardır’ düşüncesiydi. Kendisi ‘Koca Türk’tü. Biz ise, ya ‘Gâvur’, ya da ‘azbişey Türk’tük. Onun gibi ‘Türk’ olamazdık. O sulandırılmamış ‘Saf Türk’tü.

Zamanla, ‘iki tarafı keskin’ kılıçtan beter olan ‘Tanrı Kelâm’ı görevini yapmaya başlamıştı. ‘Koca Türk’ün kalbine hançer gibi saplanmaya, onun bütün haksız, katı ve insafsızca taraflı düşünce ve savunmalarını yok etmiş; Yüce Tanrı’nın huzurunda savunmasız ve çırılçıplak bırakmıştı. Arkasına saklanacak hiçbir mazareti, hiçbir nefret düşüncesi kalmamıştı artık.

Bir anda kesildi. Kiliseye gelmemeye başladı. Onu bir gün gördüğümde, niye artık gelmediğini sordum. Önce söylemek istemedi. Sonra açıkladı. “Bütün mahalle, bütün akrabalarım, kiliseye geldiğim için bana baskı yapmaya başladılar. Çok büyük baskılar oluştu. Mahalle kaynadı” dedi.

“Peki, Tanrı bu cevabını kabul edecekmi zannediyorsun?” dedim. Çünkü sen Tanrı’ya: “Tanrım, gelemedim. İkna olduğum halde sana dönemedim. Çünkü komşularım ne diyecek diye korktum. Ailemin ne düşüneceği ve bana ne yapacaklarına önem verdiğim için, Sen’den vaz geçtim. Onların düşüncelerine daha fazla önem veriyorum ve ne yapacaklarından korkuyorum” diyorsun, dedim. Sadece sessiz kaldı. Ama bir kere daha da kilisemize gelmedi.

İşte size ‘Çam yarması Koca Türk’. Milliyetçilikte mangalda kül bırakmıyan. Kalabalığın arasında iken kükreyen aslan kesilen. Ama kalabalığı, halkı, çoğunluğu, ‘Tanrı Uğruna’ bile karşısına alamayan bir ödlek. Diğer yanda ise, 1.50 boyunda, orta yaşlı kadınlarımız, bir yumruk vursan, yerden kalkmazlar. Ama korkusuzca onun ailelerine ve mahallesine müjdeyi yayan, Kutsal Tanrı’nın kulları, kilisemizin mensupları. Kurtlar arasındaki savunmasız kuzular. Ama o adam; ‘kurtlar arasında kuzu olma’ cesaretini gösteremedi.

Bugünkü ‘Milliyetçi!’ denilenlerin büyük bir çoğunluğu da maalesef böyledir. Beleşçiler. Ucuz kahramanlar. Nefret tacirleri. Kendilerinin temsil ettiği güçlere karşı duracak cesareti gösterememektedirler. Hatta ‘Tanrı Uğruna’ bile bunu yapamamakta; herşeyi saldırganlık, hiddet, şiddet, tehdit ve hatta cinayetle halletmeye çalışmaktadırlar. Ama Tanrı huzurunda ‘Katil, katildir’, elinde bayrak dahi olsa. Herkesin birinci görevi Rab’bedir. Rab’bin de katillerle, kötülerle, nefret içeren hiçbirşeyle, herhangi bir işbirliği olmaz. Ancak Şeytan’ın olur.

Anonim
    Pasif

Bir anda kesildi. Kiliseye gelmemeye başladı. Onu bir gün gördüğümde, niye artık gelmediğini sordum. Önce söylemek istemedi. Sonra açıkladı. “Bütün mahalle, bütün akrabalarım, kiliseye geldiğim için bana baskı yapmaya başladılar. Çok büyük baskılar oluştu. Mahalle kaynadı’ dedi.

Değerli Kemal abi..
    Bu yukarda,yazdığını okuyunca aklıma Malatya olaylarından sonra korkudan..Aile baskısı ile kiliseyi bırakan Aileler geldi. İSA MESİH’i özümsemek öyle dıştan bakıldığı gibi kolay değil ne yazıkkı.İnanç yanında..yürekte..ister.
    Bizler ne çektik..ki..

PAVLUS demişti..
    “Daha kanımızı adak şarabı gibi dökmedik”

Hepsi döktüler,kanlarını İnanç’ları,İSA MESİH uğruna.Elçi Yuhanna dışında.Hepsi işkence’lerle öldürüldüler.
    MESİH’te olmak kolay değildir..
    Baskılar ve kıyım hareketleri.. İlk yüzyılda, Roma eziyeti altında İşkencelere ve insanlıkdışı ölümlere,maruz kalan hrıstiyanlarla doludur.

RAB bize boşuna mı dedi..

“Çarmıhını yüklenip ardımdan gelmeyen bana layık değildir”
    Matta 10:38

Diye.

Geçmişten bu güne, Hrıstıyanlık adına, yapılan yanlışların yanında, ayrıca işlenen günahlar.. her zaman devam edecektir.TANRI sözüne uymayan, insan benliğinden çıkan sonuç’larada tanık olacagız..Bu tür örnekler bizi üzüyor .. Sadece DUA edebiliriz..Her yürek te aynı değil ne yazıkkı yükarda belirtiğim gibi.
    İlk başlarda karşılaştığımız sıkıntıları aşmak önce inanç ve sonra sabır gerektirir.
    Sözle yapılan paylaşımlardaki, agresif tavırlara,dayanmak,bazen yıpratıcı olabiliyor.biraz bunlardan bahsetmek istiyorum.

İSA MESİH’e İnanan her kim olursa olsun..Ulus,ırk,dil ,meshep fark etmez..TANRI önunde kardeşiz..bacıyız..arkadaşız..sırdaşız.. gerçek dost’uz.

Bizleri gittiği yol.. Kurtuluşu getiren.. Mesih’in kolay olmayan dar yoludur..ne diyor ayetinde..
    “Yol.gerçek yaşam benim” diyor.ve

“Eyer benim sözüme bağlı kalırsanız,gerçekten öğrencilerim olursunuz”
    Yuhanna 8:32

İSA MESİH’i kabul ettiğimiz için,bizi dışlayanları, bize kötü davrananları gördüğüm zaman.. çok üzülüyordum ve bu yüzden çok ağladığım zamanlarda oldu..
    Bir gün RAB’be yalvardım Dua ederken..TANRIM ben bu konuda çok güçlü değilim..yıprandım..bana yardım et..diye Dua ettim.

O akşam T.V yı açtım..Joyce Meyer… ve TANRI..bana onunla konuştu.Bakın çıkan ayetlere..

“Çünkü o güneşini hem kötülerin hemde iyilerin üzerine doğdurur,yağmurunu hem doğruların hem eğrilerin üzerine yağdırır.”
    Matta 5:45

“İnanlılar topluluğunun dışındakileri yargılamaya benim ne hakkım var.
    Sizinde yargılamanız gereken kişiler topluluğun içindekiler değilmi.
    Topluluğun dışında kalanları TANRI yargılar.”
    1 Korintliler.5:12

“Ona iman eden yargılanmaz,İman etmeyen ise zaten yargılanmıştır.”
    Yuhanna 3:18

Zaten yargılanmıştır.. Diyor RAB..

RAB diyorki,,
    “Sapanı tutup da geriye bakan,TANRI nın Egemenlığıne layık değildir.”
    Luka 9:62

Tanrı bana bu ayetlerle.. karşılaştığım zorluklara yada dışlanmalara dayanmamı ve YARGILANMIŞ..bu insanların..hakaretleri için üzülmemem gerektiğini anlatmıştı..

Ve o günden sonra hiç bir olumsuz davranış beni etkilemedi.. sadece güldürdü.
    Tüm bunlardan, nedenmi bahsettim..Uzun süre önce.. iman eden kardeşler, zaten bunları bilir ..sözüm.. yeni iman eden kardeşlere.
    DUA edin sıkıldığınız her durumda..RAB’be konuşun..anlatın sorunlarınızı yada sizi sıkan her neyse… size konuşsun,sizi teselli etsin..

Şimdi Farklı bir şeyden bahsedeceğim..

RAB’de olgunlaşmamış..Bebek olan yeni kardeşlerimiz..Henüz yeni oldukları için..onların,hata yapmaları.. bizleri etkilemez..Bizdeki tasa gelen İman edebileceklerdir ve onların etkilenmeleri ,yanlış yönlendirilmeleridir.
    Bebek İmanlı kardeşlerimizin, bu tarz davranışlarında.. duyduğum tek şey..Şevkat ve koruma içgüdüsü.. bende bir hayli fazla gelişmiştir.
    Bilmezler..Bildiklerini zannederler..Ama öğrenirler..hemde çok hızlı bir şekilde..aslında da çok ta sevimli olurlar..ateşli halleri..o ilk heyecanlı Mesih sevgisinin verdiği, Gözlerdeki kıvılcımı görmek güzeldir.

İçten ..meraklı..hep araştıran,yapıları nedeni ile kıpır kıpırdırlar,gözleri hep meraklı bakar,gözlerine dikkatlı bakın..göreceksiniz..hiç korku yoktur..Bunlara tanık olmak ve onları incelemek te,güzel bir his verir insana..RAB’bin İşleyişinin ..dışa vurumuna tanık olursunuz.
    RAB’bimizin güçü onlarla olsun.

Benim burda bahsedeceğim..Diğerleri..
    Yetişmiş olduğunu söyleyen inanlı kardeşlerim..!

Pir Sultan Abdal’ın bir sözü vardır..Derki

“Şu ellerin.. Taşı.. bana hiç değmez,
    İllede Dostun.. gülü yaralar beni.”

Acı olanda budur..Ellerin attığı taş başını yarıp kan..içinde bıraksada, can acımaz,etkilemez,ruh’u kırmaz,çabuk unutulur..çünkü dost,sırdaş, arkadaş olmadığımız gibi…Aynı inança sahip bile değilizdir..

Gül ..atılan gül hiç insanı yaralarmı..evet gülün üstündeki diken yaralar..atılan gül eyer arkadaş’tan,sırdaş’tan aynı İnanç’taki Kardeşten gelmiş se ..insanın Ruh’unda yaralar açar..İnanma’nın getirdiğ..yanılmanın oluşturduğu ,hayal kırıklığı insan Ruh’unda yaralar açar.Yara’larda hemen kapanmaz..

Uzun süreler Kiliseye devam eden Kardeşler olarak..Bizler MESİH’te olgun yetişkinler olarak,birbirimizi hırpalayacak..kıracak,davranışlarla birbirimizi kırmayalım..Birbirimize yabancı’laşmıyalım.Çünkü görüyorum..Kilise’ler, bu yüzden.. belli etmeselerde birbirine yabancılaşmış kardeşlerle dolu.

Dostlarımızın,kardeşlerimizin.. gül’leri bizi artık yaralamasın.

Esenlikle.

5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.