Sen..Gerçek Hristiyan mısın.?

• Bu konu 3 izleyen ve 2 yanıt içeriyor.
3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

(8.Mayıs 2010’da Yazdığım bir paylaşım)

SEN.. Gerçek HRISTIYAN’mısın..?
    KİMDİR.. GERÇEK HRISTIYAN..

*..Halleluya RAB’be..İman ettim ve Kurtuluşumu,aldım.Günahım silindi..
    ben artık hrıstiyan’ım.

*..Tövbe ettim..vaftiz’ imide oldum..Ben artık Hrıstiyan ım..

(İsa Mesih’i Rab ve kurtarıcı kabul etmiş bir kişinin ,kendi isteği üzerine gerçekleşen simgesel bir eylemdir.Yeni bir ruhsal yaşamın, başlangıcını simgeler.Vaftiz tek başına kurtuluşu sağlamaz ve kurtuluş için zorunlu değildir.Vaftiz için, bilinmesi gereken bir durumda,Vaftiz, ,günahların bağışlanması için bir araç değildir.)

*..Ya.. Kiliseye gidiyorum..İman ettim..Ben hrıstıyanım..

*..Boynuma Haç takıyorum, zaten gören anlıyor..Hrıstiyan olduğumu.Bu bile bir Müjdedir..İnsanlarla polemiye girmem..Ben Hrıstiyan ım.. zaten yumuşak,huyluyum..RAB’te bizden bunu istiyor..

*..Teeesüf ederim..ay ne yapmışım ki ..bir kere şunu bilmelisiniz..biz o kardeşin dedikodusunu yapmadık.siz ne demek istiyorsunuz benim İman,ımımı yargılıyorsunuz ve sorguluyorsunuz..
    Asıl,kardeş.. senin, gerçek hrıstiyan’lığın, sorgulamalı.

*..Ya ne demek şimdi..Pazar günleri.. tapınmaya düzenli.. gelmezsek Hrıstiyan olmuyor..muyuz..!

Bu Örnekler daha da çoğaltılabilinir..

Gerçek Hrıstiyanlık nasıl olur..kulaktan dolma, söylemler yada Tüm Avrupa’nın, Hrıstıyan olması ile ilgili anlatımlar ve getirilen eleştiriler..de ben.. şunu gördüm.

Gerçek Hrıstiyan’lığın ne olduğunu.. çoğu insan bilmiyor.

Tövbe etmek ve vaftiz olmakla her şey bitmiyor, tersine her şey yeniden başlıyor. Mesih ile yepyeni, anlamlı ve iman dolu bir yaşam…

Bu.. yeni yaşamda,RAB bımızın bizden istediği..ve bizim yapmamız gereken.. şeyler vardır.Düşüncelerimiz,yaşam şeklimiz tamamen değişmiş ve yenilenmiştir.
    Kutsal Kıtap,ta Elçi Pavlus..

“Yaşam sözüne sımsıkı sarılarak, aralarında evrendeki yıldızlar gibi parladığınız bu eğri ve sapık kuşağın ortasında kusursuz ve saf Tanrı’nın lekesiz çocukları olasınız.”
    Filipeliler. 2:14..

“Kimsenin, onsuz RAB’bi görmeyeceği, kutsallığın ardınca gidin. “
    Rom.12:14 ..

Tanrı.. tövbe edip.. yaşamını, İSA MESİH’e veren her, kişiden yaşamının her evresinde,kusursuz olmaya çalışmasını .. ister.(Hepimiz kusurluyuz..ama en azından Kutsal Ruh’u dinlemeli kendimizle mücadele etmeliyiz.)

Gerçek Hıristiyanın kimdir..?
    Bunun kişiye kazandırdığı kazanç ve bereketler nelerdir,ne kazandık..Ruhsal dolgunluğumuz,ve ruh halimiz. Düşlerimiz..beklentilerimiz..kısaca.yüreğimizdeki huzur ve bize seslenişi
    bizi mutlu ediyormu..

GERÇEK HIRİSTİYAN’lık..nedir..yada KİMDİR..?

Hristiyan’ın,kimliği konusunda.. bugün bir sürü farklı görüşler, vardır.

Bazıları için Hıristiyanlık..Hıristiyan bir ailede veya toplumda doğan kişiler gerçek hrıstıyandır..sonradan hrıstıyan olunmaz..Görüşü hakimdir..(bu tamamen, ırkçı ve bir Kafa,tası.. zihniyetidir.)

Yada..kiliseye giden veya haç çıkaran kimse.. Gerçek Hrıstıyandır. (Hrıstiyan..mıdır..Acaba..?)

Katolik.Ortadoks,Protestan,Ermeni,Süryani,Rum,Alma n,Rus, Amerikalı veya Avrupalı.. denilince hemen akla Hıristiyan kimlikli, biri gelir.Kimlik yabancıysa ve bir..de Orta doğulu.. değilsen,tamam..sen Hrıstıyansın.
    kimlikte Hrıstıyan yazan Hrıstıyan’mıdır..?
    Yada Avrupa’da doğmak..?
    Yaa.Avrupalı olunca.. İş bitiyorsa..!Halleluya RAB’bın yanında olmak için.. doğumları Avrupada yapalım..
    Türkiyede bu.. şu sıralar bayağı Moda.. vatandaşlık Doğuştan geliyor…………………Sanıyorum onla karıştırılıyor, Diğer taraftanda Asgarı üçretle çalışıp ..ay sonunu nasıl getircem düşüncesi,ile insanlar yıpranırken..Buda acı bir.. sosyal yara..:(

Kimiside şöyle der.. Hıristiyan..çocukken,kilisede vaftiz olan kimsedir.

Kilisede günah çıkaran,filimlerde gördüğü Kilise ile ilgili görüntülerin, etkisi ile tüm Hrıstıyanlığın,bundan ibaret olduğunu sananlar..da yok değildir.

Bu görüşler.. Kutsal Kitap’ın.. gerçek Hıristiyan görüşüyle, bağdaşmaz.

Kutsal Kitap’a göre hiç kimse.. Hıristiyan bir ailede veya toplumda, doğmakla veya çocukken kilisede vaftiz olmakla.. gerçek bir Hıristiyan olamaz.Mİmar biri’nın çocuğu Mimar olarak doğamaz..buna güler insanlar..

Kişiler.. Hıristiyan bir çevrede doğsalar da kesinlikle ..Kendi iradeleri ile seçim yapıp İSA MESİH’e iman ederek..İSA MESİH’i’i izlemek için bireysel bir karar almadıkça.. gerçek bir Hıristiyan olamazlar.

Kutsal Kitap’a göre gerçek Hıristiyan..
    İSA MESİH’i bireysel olarak.. yaşamına Rab ve Kurtarıcı olarak kabul edip, O’nu yaşamının her alanında.. izleyen kimsedir.

Kiliselere devam etme, gerçek,hristiyan olma, demek değildir. Bu gün kiliselere devam eden,daha sonra kiliseye gitmeyi bırakan,İmanda değilde ,SÖZDE Hristiyan bir çok insan vardır.
    Tersini düşünelim
    Bu şu demek mi oluyor ..?
    “O Hrıstiyan değil kardeşim.Baksana,Kiliseye bile gitmiyor.”
    Bu sizce doğrumu dur.Hayır.
    Kişiler özgürdür. Kiliseye gitme yada gitmeme kişinin kendi isteğine bağlıdır.

Kilise nedir:?
    Kilise, bir cemaate ait olmak demektir
    Kilise, Ruhsal olarak insanın Kutsal Kıtap’ta yetişmesini sağlaması, açısından yararlıdır.
    Kilise; Kişilerin,iman’da büyümesini,güçlenmesini,olgunlaşmasını sağlaması açısından yararlıdır.
    Kutsal Kıtap’ta ,Vaiz Bölümünde:
    İki kişi bir kişiden iyidir,
    Çünkü emeklerine iyi karşılık alırlar.
    Biri düşerse, öteki kaldırır.
    Ama yalnız olup da düşenin vay haline!
    Onu kaldıran olmaz.
    Ayrıca iki kişi birlikte yatarsa, biribirini ısıtır.
    Ama tek başına yatan nasıl ısınabilir?
    Yalnız biri yenik düşer,
    Ama iki kişi direnebilir.
    üç kat iplik kolay kolay kopmaz.
    Vaiz:4:9.12

Fakat..!
    Koşulları elverişli olmayan yada bulunduğu bölgede kilisesi olmayan ve çeşitli nedenlerden dolayı ,kiliseye gitmeyenleri ,”Gerçek Hristiyan değil” sözcüğü ile suçlamak doğru değildir.

Bir dağ koyunda,Kilise olmayan bir kasabada ;internet aracılığı ile Kutsal Kıtab’ı okumuş ve Mesih’i tanımış,İman etmiş, dolayısıyla kilise olmadığı için Vaftiz olamamış ,İsa Mesih’in istediği şekilde yaşamını sürdürmüş bir kimse,sırf kiliseye gitmiyor ,vaftizli değil diye, Hrıstıyan değilsin suçlaması ile karşılaşamaz.
    Önemli olan,günahlarından Tövbe etmesi ve İsa Mesih’i Rab ve Kurtarıcı kabul ve İman etmesidir.
    Gerçek Hrıstıyan:
    Çarmıh’ını yükleyecek.. cesareti kendinde bulan,kimsedir. Zorluklarda ..denenmelerde..yılmayacak ..İmanını koruyacak..ve MESİH’i yaşamına gerçek anlamda..alacak kimsedir.

“Çarmıhını yüklenip ardımdan gelmeyen,öğrencim olamaz”
    Luka 14:27

Hıristiyanlık.. Mesih’i izleymek.. demektir
    .
    Bizler RAB’be İman ettik.
    Peki..O’nu ne kadar izliyoruz..!
    Maskeler..Varmı yüzlerimizde..!
    Söz farklı..Davranışlarımız farklımı..!
    Bir Kardeşimiz için.. üzüntü duyuyormuyuz..!
    Ağlıyabiliyormuyuz…!
    Kemal Abi yazmıştı..paylaşımında.Yoksa..Hristıyanlıkmı Oynuyoruz..!
    O’nu yaşamımıza, kabul edip Rab ve Kurtarıcı olarak İçtenmi benimsedik.! mi?
    Yoksa sadece kilisede vaftiz olmak mı bizi kurtarır safsatasında.. Kutsal kıtap dışı mı düşünüyoruz.!

Avrupa’ya bakın..daha RAB’bi kabul etmeyen..Kimliğinde Hrıstıyan olupta hrıstıyanlıkla ilgileri olmayan Kiliseleri ancak Cenaze ve Nikahta gören İnsanlarla dolu..İSA MESİH’İ tanımıyan insanlarla dolu..

Bizler doğu İnsanıyız..Kanımız sıcak akar..Sevdik ve İnandıkmı tam inanırız..O zaman Gen’sel Özelliklerimizin hakkını verelim..

Rab’bimiz İSA MESİH’e.. İman ettiysek Ona Layık Öğrencileri olarak ÇARMIH’ının asıl anlamını ve gerçeğini bilelim ve ona göre yaşayalım.

RAB’bin esenlığı ve Gerçeği.. her kardeşle olsun.AMiN

Anonim
    Pasif

“Vaftiz” başlığı ile açtığım konuyla alâkalı, isitfade edebileceğim bilgiler vermişsiniz.
    Teşvik ve desteğiniz için teşekkür ederim.

Rab MESİH’in lütuf ve esenliği üzerinize olsun.

Anonim
    Pasif

@Zakay 23623 wrote:

“Vaftiz” başlığı ile açtığım konuyla alâkalı, isitfade edebileceğim bilgiler vermişsiniz.
    Teşvik ve desteğiniz için teşekkür ederim.

Rab MESİH’in lütuf ve esenliği üzerinize olsun.

yeterki inan .yeterki onon yolonaget.yeterki onon sozlerinnen kayma.gerisi gelir.yoce isa bagisliyandir.vebizleri sever ve iyi hiristiyen olmaya kendisi tesvik eder yeterki ona baglanin .seytan yuzlu insanlara diket edelim mesih ve heristiyeliyi kotulyennerden ozklasalim .rebim hepimizi koriyacakdir.

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.