Selam tüm yaratıcıya inananlara

• Bu konu 4 izleyen ve 3 yanıt içeriyor.
4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Formunuza yeni kayıt oldum.
    Aslında başka bir forum’a üyeydim ama siteden attılar beni nedenini söylüyeyim.
    Bir konu açmışlar müslüman kayıtta kabul ediyorlar ya arkadaşlar.
    Hristiyanların ajan olduklarını neden düşünüyorsunuz diye müslümanlara sormuşlar. Madem cevaba tahammülünüz olmayacaktı konuyu niye açtınız. Hepsi için değilde içlerinden vardır gibi bir yaklaşımla sordukları soruyu cevapladım birden aforoz ilan edilip siteden attılar.

Ben hristiyanları daha anlayışlı zannediyordu umarım bu fikrim burada da değişmez. Sadece hristiyanlığı merak ettim öğrenmek amaçlı üye olmuştum ama bu sitede artık bu tip sorulara kesinlikle cevap vermem azımın payını aldım. Ne olur ne olmaz sadece hristiyanlığın temelini ve inanç sistemini öğrenmek amacım.

Anonim
    Pasif

@yigit_b 14959 wrote:

Formunuza yeni kayıt oldum.
    Aslında başka bir forum’a üyeydim ama siteden attılar beni nedenini söylüyeyim.
    Bir konu açmışlar müslüman kayıtta kabul ediyorlar ya arkadaşlar.
    Hristiyanların ajan olduklarını neden düşünüyorsunuz diye müslümanlara sormuşlar. Madem cevaba tahammülünüz olmayacaktı konuyu niye açtınız. Hepsi için değilde içlerinden vardır gibi bir yaklaşımla sordukları soruyu cevapladım birden aforoz ilan edilip siteden attılar.

Ben hristiyanları daha anlayışlı zannediyordu umarım bu fikrim burada da değişmez. Sadece hristiyanlığı merak ettim öğrenmek amaçlı üye olmuştum ama bu sitede artık bu tip sorulara kesinlikle cevap vermem azımın payını aldım. Ne olur ne olmaz sadece hristiyanlığın temelini ve inanç sistemini öğrenmek amacım.

Sayın Yiğit b,

Siteye hoş geldiniz. Amacınız, yazınızın son paragrafındaki gibi ise, size her gereken yardımı seve seve yapmaya hazırız. Burada Hristiyan düşüncesi tebliğ edilir. Konular Hristiyanlık hakkında da olabilir, İslâm hakkında da veya hatta diğer herhangi bir din, inanç ve mezhep hakkında. Ama sonunda, bu konulardaki sadece Hristiyan Düşüncesi tebliğ edilir. Dinlemek, anlamak, öğrenmek isteyenler bu foruma katılabilir.

Hristiyanlara ders vermek, onları düzeltmek, ve kendi düşüncelerine göre yanlış olanı belirtmek için değildir bu platform. Bütün bunlar için, başka başka siteler vardır. Burası bir tartışma mekânı değildir. Bana herhangi bir konuda (İslâm da dahil) düşüncemi sorabilirsiniz ve ben de bunu hürce ifade edebilirim. İster kabul eder, ister reddedersiniz. Ama tartışmazsın.

Her yıl, aşağı yukarı 165 000 Hristiyan, sırf Hristiyan oldukları için ve onların “Ajan” olduklarını düşünenler tarafından hunharca katlediliyor. Karanlık güçlerin kol gezdiği bu ülkelerde, bu cinayetler, ya Allah adına, ya da Milliyetçilik adına işleniyor. İslâm birini “Kafir” ilân etti mi, vay o zavvalının haline. Milliyetçiler ise birini “Ajan” ilân etti mi, yine vay o zavvallının haline.

Her yerde, hergün hunharca işlenen bu cinayetler, medyamızda yer almamaktadır. Çünkü bunları yapan bizleriz. Biz kendi kendimizi ele vermeyiz. Daima nefret edecek bir “Diğerleri” veya “Onlar” ararız. Biz hep cici, onlar hep kaka. Bu gibi şeyleri ancak yabancı TV ve Sitelerde okuyabiliyoruz. Ama ondan sonra da, “Canım işte! Türk düşmanlığı veya İslâm düşmanlığı. Yabancı bir kanaldan ne bekliyorsun” gibi lâflar ederiz.

Ne kadar bencil, ne kadar gaddar, ne kadar hunhar olduğumuzu görmek için, sadece hakikatlere bir bakmanız yeter. İngiltere gibi medenî ülkelerde Müslümanlara, kendi ülkelerinden 100 kat daha iyi davranılıyor. Her insan hakkı tanınıyor. “Dinin bu, inancın bu. Ne istersen yap” deniliyor. Bu yüzden bugün İngilterede, 1700 den fazla Camii bulunmaktadır. Her caminin ayrı medresesi vardır. Bunun haricinde 100 den fazla İlâhiyat Okulu ve 1200 den fazla İslâmî dernek, organizasyon, basın, medya, TV, radyo, magazin, gazete vs. vs. vardır.

Hal böyle iken, Suudi Arabistanda İncil taşımak, veya yurt içine sokmanın cezası ölümdür. Diğer Müslüman ülkelerinde Hristiyanlık tebliği yasaktır. Cezası ölümdür. İslâm’dan dönmenin cezası da ölümdür. Bu ülkelerde kilise kurulması yasak, Hristiyan dernekler yasak. Medya, TV, gazete ve hatta broşür yazma dağıtma bile yasak. Ülkenin polisi öldürmezse halk öldürür.

Dünyada, Müslüman aileye doğup da, sonradan Hristiyan olmuş ve cefa çekmemiş bir tek kişi bile bilmiyorum. Hiç duymadım. Ama ayni zamanda, Hristiyan aileye doğup da, daha sonra Müslüman olduğu için cefa çeken bir tek kişi de duymadım. Yani, herşey, her zaman, tek taraflı. İngilterede, Almanya’da ve Amerika’da “Hani benim insan haklarım” diyenler, bu hakların bir zırnığını bile kendi ülkelerinde yabancılara veya azınlıklara vermiyorlar. Bırakın herhangi bir hak vermeyi, onların canını almayı bir marifet sanıyorlar. Ve bu katiller, ruhları katil olanlar, ya Allah’tan huri kızları veya da Vahşi Kurtlardan madalya bekliyorlar.

Türkiyede birkaç tane Hristiyan derneği vardır. Ama bedeli nice kelleler olmuştur. Nice canlar insafsızca, gaddarca, ruhsuzca, acımasızca, işkenceyle yok edilmiştir. Yapmayanlar da, neredeyse “Oh olsun!” dercesine sessiz kalmışlar ve onay vermişlerdir. İşte kardeşim, belki de bu yüzden o siteden kovuldun. Hepimiz “Ajan” muamelesi görüyoruz ve bizi bu şekilde yargılayanlar da, Tanrı’nın ‘T’sini bilmiyen, kutsal olmayan, kutsallığı bile aramayan, katil ruhlu Kelle Gulumralardır.

Sitemizde bereket bulmanızı diliyorum. Arayan yürek mutlaka bulur. Bu RAb’bin vaadidir. Esenlikler dilerim.

Sevgi ve Dualarımla.

Anonim
    Pasif

merhaba, bu foruma yeni katıldm amacım yıllardır araştırdığım Hristiyanlık hakkında daha çok şey öğrenmek .Kutsal kitabı okudum ve sevgi nin ve alçak gönüllülüğün ön planda olması beni etkiledi..Tanrı nın varlığına ve birliğine sonsuz inanan biriyim..ayrıca Kemal Bey size çoğu görüşünüzde katılıyorum bazı toplumların radikal kuralları var ve bu çoğu zaman korkutucu bir hal alıyor.Tanrı insanlar arasında barışı müjdeliyor asla birbirinizi ne sebeple olursa olsun ”din adına bile olsa”öldürün demiyor…saygılarımla

Anonim
    Pasif
    sasha1;14971 wrote:
    merhaba, bu foruma yeni katıldm amacım yıllardır araştırdığım Hristiyanlık hakkında daha çok şey öğrenmek .Kutsal kitabı okudum ve sevgi nin ve alçak gönüllülüğün ön planda olması beni etkiledi..Tanrı nın varlığına ve birliğine sonsuz inanan biriyim..ayrıca Kemal Bey size çoğu görüşünüzde katılıyorum bazı toplumların radikal kuralları var ve bu çoğu zaman korkutucu bir hal alıyor.Tanrı insanlar arasında barışı müjdeliyor asla birbirinizi ne sebeple olursa olsun ”din adına bile olsa”öldürün demiyor…saygılarımla

Sevgili sasha1,
    Forum sayfamıza hoş geldiniz. Burada Rabbimiz’in sizi bereketlemesini, kendisini tüm gerçekliğiyle size açıklamasını ve kurtarmasını diliyoruz. Kutsal Kitap’ı ve Hristiyanlığı önyargısız olarak araştırdığınızı söylüyorsunuz. Doğru olanı yapıyorsunuz. Her insanın yapması gereken şey, başta kendi inancını, sonra da diğer din ve inançları araştırmaktır. Kutsal Kitap’ta Rab Tanrı şöyle diyor:

‘Beni arayacaksınız, bütün yüreğinizle beni arayınca bulacaksınız’ (Yeremya 29:13).

Çünkü tüm insan soyu günahlıdır ve sonsuz ölüm yargısıyla karşı karşıyadır.

‘Günah, bir insan aracılığıyla (İlk atamız Adem ve Havva) aracılığıyla, ölüm de günah aracılığıyla dünyaya yayıldı’ (Romalılar 5 12).

Günahın karşılığı sonsuz cehennem yargısıdır. Hiç bir insan kendi gücüyle, iyi işleriyle ve dinsellikleriyle aklanamaz, kurtulamaz. Bir kurtarıcıya gerek vardır ve bu Kurtarıcı İSA MESİH’TİR. Doğru adrestesiniz sevgili kardeşim. İsa Mesih sizi seviyor ve kurtarmak istiyor. Tanrı’nın değişmez Sözü olan Kutsal İncil Kitabı’nı okuyun. Orada İsa Mesih’in eşsiz ve karşılıksız sevgisiyle karşılaşacaksınız.

İncil’de Tanrı’nın insanlara vermek istediği bir mesaj vardır. Bu mesaj, kurtuluş müjdesidir. Sizi çok seven, günahlarınızın bedelini ödemek için insan bedeni alarak yeryüzüne gelen ve korkunç çarmıh ölümüne giderek gönüllü kurban olan İsa Mesih’in size uzatmış olduğu kurtuluş armağanı vardır. Buna sadece imanla kavuşabilirsiniz. İsa Mesih’in sizin yerinize öldüğüne, günahlarınızın bedelini ödediğine iman edin, günahlarınızdan tövbe ederek O’nu Rab ve Kurtarıcı olarak yaşamınıza alın, KURTULACAKSINIZ.

‘Tanrı ise bizi sevdiğini şununla kanıtlıyor: Biz daha günahkarken , Mesih bizim için öldü. Böylece şimdi O’nun kanıyla aklandığımıza göre, O’nun aracılığıyla Tanrı’nın gazabından kurtulacağımız çok daha kesindir’ (Romalılar 5: 8-10).

Tanrı’nın sevgisinde kalın

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.