Selam bkrmısınız?

• Bu konu 4 izleyen ve 4 yanıt içeriyor.
5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
  • Yazar
    Yazılar
    klaus
    Anahtar yönetici

Selam arkadaslar sıze bır sorum olacak. İslamıyetın kutsal kıtabı Kuran hakkında Sız Hrıstıyan arkadasların yorumu nedır? Yorumu derken neden Kuran ı kabul etmıyorsunuz ve kısaca Kuran da sıze ters gelen gorusler nelerdır?

Sagolunuz

Anonim
    Pasif

Isa Başlangıç ve Son benim,Ben olmadan kimse Babaya gelemez dedi.Isa Başlangıç ve SON olduğuna göre,Kuranı geçersiz buluyoruz

Anonim
    Pasif

Selam arkadaslar sıze bır sorum olacak. İslamıyetın kutsal kıtabı Kuran hakkında Sız Hrıstıyan arkadasların yorumu nedır? Yorumu derken neden Kuran ı kabul etmıyorsunuz ve kısaca Kuran da sıze ters gelen gorusler nelerdır?

Sevgili Tülay.
    Ben yorumdan çok, elimden geldiğince var olan gerçeklere değineceğim.
    Mesela:

–Kuran,Tanrı tarafından indirilmiş bir vahiy olduğunu söyler ve
    Hrıstıyan’ların Kuran’ı İndirilmiş bir Vahiy olduğun kabul edeceklerini ima eder.Bu doğru degildir.

–İslamiyet Hz Muhammet’in en son peyganber olduğunu öğretir.Bizim Kutsal Kıtap’ımızda en son peyganber Yahyadır.İsa Mesih kendisinden sonra gelecek peyganberden bahsetmez.Kutsal Kıtap’ımızda bu konuda uyarıcı ayet’ler vardır.

–Kuran, İsa Mesih’in sadece insan olduğunu öğretir.Bizdeki İnanç İsa Mesih hem insan ,hem Tanrı’dır.

–Kuran’da kurtuluşun, Allah’ın kişileri cennete kabul etmesinin şartının Kuran’a inanmak ve iyi işler yapmak vasıtası ile kazanılacagını öğretir.
    yani iyi işlerin kötü işlerden çoksa,o kişi cennet’e kabul edilebilindiği yazılıdır.Bu görüş bizde geçerli değildir, bizdeki inançta, kurtuluş ancak Tövbe, İman ve Ruhsal olarak yeniden doğuşla ilğilidir.

–İslamiyet kefaretin olmadığını öğretir.Bizdeki görüş İsa Mesih dünyanın günahları için, kan kefaretini ödemiştir.

–Kuran, insanların Allah’a kurban kesmelerinin devam etmesi gerektiğini öğretir.Bizim inancımızda son kurban İsa Mesih’tir.Yeni Atlaşma da bu açıkca belirtilmiştir.

–İslamda İnsan doğuştan temiz ve saf’tır.Kutsal Kıtap’ımız tüm insanlığın doğuştan günahkar olduğunu belirtir.

–Kuran,da günahlar oruç tutarak,zekat vererek ,kurban keserek kefaret edilir.Bizim inancımızda günahlar sadece İsa Mesih’in kanı vasıtası ile kefarete edilebilinir.

–Kuran’da, savaş,kısasa kısas,vardır. Kutsal Kıtap’ta, İsa Mesih
    düşmanlarımızı bile sevmemiz gerektiğini belirtmiştir.

–Kurandaki, cennet ile Kutsal kıtap’taki cennet çok çok farklıdır.
    Kuran’da vadedilen Huriler Kutsal Kıtap’ta yoktur.

–İslamda cehenneme gidenlerden bazıları,suçunu çekip daha sonra oradan çıkabilirler,Kutsal kıtap’ta bu yoktur.bir kişi cehenneme girerse sonsuza kadar orda kalır.

–Kuran, Şeytanın ademe secde etmeyi reddettiği için düştüğünü söyler.Kutsal Kıtap Şeytan’ın Tanrı gibi olmak isteğinden dolayı düşüşten bahseder.

–Kuran’da kader anlayışı öğretilir İman esaslarından biride kadere,hayır, şerrin Allah’tan geldiğine inanmadır.Bizde bu görüş geçerli değildir.Kutsal Kıtap’ta Tanrı hiç kimsenin mahfolmasını istemez,Tanrı adildir.

–Kuran, Kutsal Ruh’un varlığını kabul eder,fakat Tanrı’nın üçlü birliğini reddeder.Bizdeki inanç tek bir tanrı olduğu,özde aynı fakat O’nun üç ayrı kişilikle kendini ifade ettiğidir.

Umarım yararlı olabildim.
    Esenlikle.

Anonim
    Pasif

@Saba 20788 wrote:

–İslamda cehenneme gidenlerden bazıları,suçunu çekip daha sonra oradan çıkabilirler,Kutsal kıtap’ta bu yoktur.bir kişi cehenneme girerse sonsuza kadar orda kalır.

Değerli Kardeşim SABA,

Bu konuda çok kısa bir bilgi vermek istiyorum, İncil bu konuda kesin ve kati bir şey söylemez lütfen dikkat…

Anonim
    Pasif

-İslamda cehenneme gidenlerden bazıları,suçunu çekip daha sonra oradan çıkabilirler,Kutsal kıtap’ta bu yoktur.bir kişi cehenneme girerse sonsuza kadar orda kalır.

Değerli Kardeşim SABA,

Bu konuda çok kısa bir bilgi vermek istiyorum, İncil bu konuda kesin ve kati bir şey söylemez lütfen dikkat.

Sayın kkemal 2008
    Burada bir konuyu paylaşırken,emin olmadığım konu hakkında yorum yapmam.

Israr ediyorum “Kişi cehenneme giderse sonsuza kadar orda kalır”

Bakın bunu ben demiyorum, bunu söyleyen İnandığımız ve İMAN ettiğimiz Kutsal Kıtap’ımız söylüyor.

Kutsal Kıtap’ımızda, bu konu ile ilğili ayet’lere bakalım şimdi.

Matta 25 Bölüm 41 ci Ayet.
    “Sonra solundakilere şöyle diyecek:Ey lanetliler,çekilin önümden İblis’le melekleri için hazırlanmış sönmez ateşe gidin.”

Matta 25:46
    “Bunlar SONSUZ AZABA,doğrular ise sonsuz yaşama gideceklerdir.”

Yeterlimi,.? İsterseniz başka bir ayet’le devam edebilirim.

Vahiy 14 Bölüm 9.11 Ayet.
    “Tanrı gazabının kasesinde saf olarak hazırlanmış Tanrı öfkesinin şarabından içecektir.Böylelerine kutsal meleklerin ve Kuzu nun önünde ateş ve kükürtle işkence edilecek.Çektikleri işkencenin dumanı SONSUZLARA dek tütecek.”

Devam ediyorum.

Daniel 12 Bölüm 2 Ayet.
    “” Adı kitap2ta yazılı olanlar kurtulacak.Yeryüzü toprağında uyuyanların bir çoğu uyanacak:Kimisi sonsuz yaşama,Kimisi SONSUZ İĞRENÇLİĞE gönderilecek.”

Ve Luka 16 Bölüm 19 .26 cı Ayet’ler.

“Zengin biradam vardı.Mor keten giysiler giyer,bolluk içinde her gün
    eğlenirdi.her tarafı yara içinde olan lazar adında yoksul bir adam bu zenginin kapısının önüne bırakılırdı;zenginin sofrasından düşen kırıntılarla karnını doyurmaya can atardı.bir yandanda köpekler gelip onun yaralarını yalardı. Birgün yoksul adam öldü,melekler onu alıp ibrahim’ in yanına götürdüler. Sonra zengin adam da öldü ve gömüldü.Ölüler diyarında ıstırap çeken zengin adam başını kaldırıp uzakta ibrahim!i ve onun yanındaki lazar’ı gördü. Ey babamızı İbrahim acı bana diye seslendi.Lazar’ı gönder de parmağının ucunu suya batırıp dilimi serinletsin .Bu alevlerin içinde azap çekiyorum. İbrahim Oğlum dedi,yaşamın boyunca senin iyilik payını Lazar’ın da kötülük payını aldığını unutma.Şimdiyse o burada teselli ediliyor. ,sen de azap çekiyorsun. Üstelik aranıza öyle bir uçurum koyduk ki,
    NE BURDAN SİZE, GELMEK İSTEYENLER GELEBİLİR,NE DE ORADAN KİMSE BİZE GELEBİLİR.

Sayın k kemal 2008 ,
    Aldığınız öğreti Kutsal Kıtap dışı,Lütfen paylaşımlarınızı yaparken bu sayfada benim yaptığım gibi Kutsal Kıtaptan Ayet’lerle konuyu paylaşınız.

Esenlikle.

5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.