Sana Gelirim ve Şamdan’ını Kaldırırım.

• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Pavlus,yaşasaydı,ve kiliselerdeki sahte öğretmenleri görseydi acaba ne derdi.?
    Bunu düşünüyorum.!
    Ve aklıma O’nun kaygılarını ve korkularını dile getirdiği şu ayet geliyor.

“Ben gittikten sonra sürüyü esirgemeyen yırtıcı kurtların aramıza gireceğini biliyorum.Hatta öğrencileri kendi peşlerinden sürüklemek için sizin aranızdan sapık sözler söyleyen kişiler çıkacak.Bunun için uyanık durun.Üç yıl boyunca aralıksız,gece gündüz demeden,gözyaşı dökerek her birinizi nasıl uyardığımı hatırlayın.” Elçilerin İşl 20:29.31

Ve başka bir ayet daha,Vahiy Bölümünden,
    Rab Diyorki;

“Sana gelirim ve şamdanını kaldırırım.”Vahiy 2:5

Günah.
    Ve günahtan dönmemek, üstelikte aleni,utanmazca ısrarla devam edebilmek.
    Gerçeği bilen bizlerin;
    Gözümüzün içine baka baka,devam edebilmek.
    Aklım almıyorum.
    Anlamıyorum.
    Dua ediyorum ..sadece dua,

Pavlus zamanındada bunlar vardı, bu günde varlar,yarında olacaklar.
    RAB’bin Efes Kilisesine yaptığı uyarı,bu gün her kilise için geçerli değilmidir.?
    Evet.
    Çünkü Kutsal Kıtap’ımızdaki ayetler her çağa hitap ediyor.Geçmişte Efes Kilisesine RAB konuşmuştu.Bu gün var olanlara.!
    Anlayorlarmı sahte öğreti verenler,şarlatanlar ,kendilerini din önderi sananlar.?
    Anlıyorlar.
    Umursuyorlarmı,hiç korkmuyorlar mı. ?
    ………?
    Dua ediyorum.

Eyer uyarılara kulak asılmıyor ve bir anlamda bunu görmezden geliyor,
    günah yada herhangi bir günah konusunda ısrar ediliyorsa,O zaman Rab dediği ,ve Kutsal Kıtap’ımızda uyardığı gibi,yanan bu şamdanları bir gün gelip kaldıracaktır,bir şekilde O’nun adaleti adil dir.

Sözüm Rab’te olan Kilise önderleri,yada öğretmenler için değildir.Sözüm, yanlış öğreti veren sahte öğretmenler, ve kendini din önderi sananlar içindir.
    Önüne gelenin kendini şifacı,peyganber,ilan edip,vaiz,müjdeci olduğunu sanarak, ortada dolaşanlar içindir.

Pavlus, geçmişte de sahte öğretmenlerin, kiliselere sızmalarına karşı büyük mücadele vermişti.
    Tanrı sürüsünün içinden de imanlı olduğunu iddia eden sahte öğretmenler çıkacağını geçmişte belirtmişti.gözyaşları ile,çünkü tanık olduğu şeyler ona, acı çektiriyordu. Filipeliler 3 Bölüm 18 Ayette;

“Size defalarca söylediğim gibi ,şimdi gözyaşları içinde tekrar söylüyorum:Bir çok kişi Mesih’in çarmıhına düşman olarak yaşıyor.”

Demişti.

Değişmedi,geçmişte vardılar.hala da varlar.
    Rab bize ne diyor:
    “Unutma diyor,sen beni aramazken ben seni buldum.Ben seni seçtim,hiç yoktan seni çağırdım.Sana lütfumu,kurtuluş elimi uzattım,seni günahlarından arındırdım,mahva giderken yoldan çevirdim,sana sonsuz yaşamı,bereketimi verdim.”

Tövbe etmenin,önemli olduğunu kavrayamıyorlarmı.?
    Samimiyetle Tanrı önüne kendilerini getirip,tüm günahlardan tövbe etme bu kadar zormu.?
    Benlikle yaşam daha mı tatlı,Yoksa vazgeçilemiyen elde edilen maddi güç’mü. Tanrı’dan gelen bereket mi sanıyorlar maddi güc’ü?
    Çokmu zor.?Tövbe etmek ve yüzünü RAB’be döndürmek.
    Tövbe ederlerse,
    RAB;her şeye ramen merhametini herkese açık ettiğini defalarca, SÖZ’ünde belirtmiyormu.

Boşa koşan,kendini öne koyan,karizmatık ünvana sahip olma mücadelesi veren yada dünyasal hırslarının şarhoşluğu ile herşeyi kıtaba göre uyduranlarla RAB’bin ne ortaklığı olabilirki.

“Dünyayı sevenin Babaya sevgisi yoktur.Çünkü dünyaya ait olan herşey benliğin tutkuları,gözün tutkuları,maddi yaşamın verdiği gurur Baba’dan değil dünyadandır.” Yuh 2:15

Der Kutsal Kıtapımız.Rab’be ait olanda daima huzur,daima umut ışığı vardır.Sürekli olarak Rab’bin SÖZ’ünü okuyan ve bunu yaşamı ile ifade eden ve Kutsal Ruh’la hareket eden inanlı ,Rab’den olmayan ,RAB’ten gelmeyen şeyleri kolaylıkla ayırt edecektir.

Kiliseler içinde RAB’be itaat etmeyen,kendi çıkarları ile yada yanlış öğretileri ile ,kafaları bulandıran çok kişiler olacaktır.Bunlar RAB adını kullanarak,insanlara kendilerini Hrıstıyan olarakta tanıtabilir,Kilise içinde belirli mevkilere gelebilirler.RAB bu konuda Kutsal SÖZ’ü vasıtası ile uyararak ayık ve uyanık olmamız konusunda bizlere konuşur.Bizlere şunu der:
    Gerçek Kilise önderi,gerçek inanlı,gerçek müjdeci,gerçek vaiz,gerçek şifacı,Mesih’in baş olduğu kilisede ve Kutsal Ruh’a sürekli bakmasını bilen kişidir.Gerçek İnanmış RAB ‘le birlikte yürüyen RAB’teki ışığı yansıtan kişidir.

“Bizler günah karşısında ölelim,doğruluk uğruna yaşayalım diye,günahlarımızı çarmıhta kendi bedeninde yüklendi.”1 Petrus 2:24

Kutsal KItap’ımızda derki;
    “Çünkü yargının Tanrı’nın ev halkından başlayacağı an gelmiştir.Eğer yargılanma önce bizden başlarsa,Tanrı’nın Müjdesine kulak asmayanların sonu ne olacak?
    Doğru kişi güçlükle kurtuluyorsa Tanrı’sız ve günahlı kişiye ne olacak.?”
    1 Petrus 4:17

Esenlik Ve Sevgi tüm İnanlı Kardeşlerimle olsun.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.