Samsun – Kiliseler

• Bu konu 5 izleyen ve 4 yanıt içeriyor.
5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Agape Protestan Kilisesi

Güzel Yalı Mah. 38 Nolu Sok. No 5 Atakent Samsun. (Televizyon sapağını Bafraya doğru 500 Mt. gecince)

samsun@incilturk.com

http://www.agapekilisesi.com

0362 437 41 90

İbadet Zamanı : Pazar Günleri Saat 12’de

Anonim
    Pasif

Sokağın başında mavi tabelası olan yerden mi bahsediyorsunuz ?

Sanırım 3 yada 4 katlı bir yerdi.

Dün değil evvelki gün oradan geçtim. İçeriye girmek istedim fakat çekindim ve yoluma devam ettim. Daha sonra hafta içi olduğunu hatırladım ve içeride kimsenin olmadığını düşündüm.

Ardından internetten kontrol ettim Samsunda meydanda bir katolik kilise olduğunu okudum. Oraya gittim fakat internet sayfasında açık olduğu söylenen saatte kapalıydı.

Önünde bir taksi durağı gördüm. Ordaki beyfendilere sordum tabii,

Sadece Pazar günleri belirli saatlerde açık olduğunu söylediler.

Ben de şehir dışına çıktım.

Samsundaki protestan kilisesinin ziyaret günlerini ve saatini verebilir misiniz ?

Belki bir gün uğrarım :)

Bir de oraya gidersem nasıl karşılaşacağım ,bilmiyorum.

saygılarımla

Anonim
    Pasif

@Dilbera-Dersimi 19401 wrote:

Sokağın başında mavi tabelası olan yerden mi bahsediyorsunuz ?

Sanırım 3 yada 4 katlı bir yerdi.

Dün değil evvelki gün oradan geçtim. İçeriye girmek istedim fakat çekindim ve yoluma devam ettim. Daha sonra hafta içi olduğunu hatırladım ve içeride kimsenin olmadığını düşündüm.

Ardından internetten kontrol ettim Samsunda meydanda bir katolik kilise olduğunu okudum. Oraya gittim fakat internet sayfasında açık olduğu söylenen saatte kapalıydı.

Önünde bir taksi durağı gördüm. Ordaki beyfendilere sordum tabii,

Sadece Pazar günleri belirli saatlerde açık olduğunu söylediler.

Ben de şehir dışına çıktım.

Samsundaki protestan kilisesinin ziyaret günlerini ve saatini verebilir misiniz ?

Belki bir gün uğrarım :)

Bir de oraya gidersem nasıl karşılaşacağım ,bilmiyorum.

saygılarımla

ilk başlarda kiliseye gitmeye çekinebiliyor insan ancak çekinmenize hiç gerek yok. Kiliselerin kapısı her ırktan, her milletten insana açıktır. Türklerin hristiyan olamayacağını düşünenler var ben de önceden öyle düşünürdüm. Burası protestan forum farkındayım, vereceğim örnek için beni affedin, Şehit Ahmet diye bir azizin varlığını öğrendim. Kendisi türk ve müslüman. Sonradan Hristiyanlık inancını seçiyor. Yani demek istediğim sevgili kardeşim, Rab kimseyi ayrıt etmeden kabul ediyor. Kalbindeki imana güven ve korkmadan çekinmeden kiliseye gitmelisin.

Anonim
    Pasif

Prosefhi kardeşimizin dediği şehit aziz Ahmet’ten başkaları da var… ama henüz kendilerinden bahsetmemiz rast olmamış… Rab izin verirse bahsederiz günün birinde…

Türkler’in Hristiyan olamayacağı düşüncesi tamamen yanlıştır. Öyle bir şeyi düşünen küfre düşmüş olur. Hristiyanlık’ta renk, ırk, dil ayrımı yoktur.

Koca Bizans oturmuş, Slavlar’a Rab’bı tanıtmak için kendilerine alfabe bile kurmuş. Slavlar’ın bugün de kullandığı Kiril alfabesi Yunan harflerinin Slav dilinin özelliklerini ifade etmeye uygun bir düzenlenişinden ibarettir. Slavlar bin senenin üzerindedir kiliselerdeki tüm ayinleri kendi dillerinde kılarlar. Zaten Hristiyanlık’ta kutsal dil kavramı da mevcut değildir. Ruh’ul Kudüs her dili kendine libas edinebilir…

Anonim
    Pasif
    Dilbera-Dersimi;19401 wrote:

Belki bir gün uğrarım :)´Bir de oraya gidersem nasıl karşılaşacağım ,bilmiyorum.

saygılarımla

Sevgili Dilbera – Dersimi kardesimiz,
    Hristiyanturk forum sayfamiza hosgeldiniz. Bir kiliseye gitmek istemeniz, hristiyanlığa ilgi duymanız, Tanrı’yı gerçekten tanıma ve öğrenme özlemi içerisinde olduğunuzu gösteriyor. Samsun Agape kilisesinin adresini size veriyorum. Oraya gittiğinizde sizi sevgiyle kucaklayacaklarından yüzde yüz emin olabilirsiniz. Çekinmeden gidin, Hristiyanlık, İsa Mesih ve İncil konularında sormak istedikleriniz varsa çekinmeyin yazın sorun. Size severek yanıt vermeye çalışacağız.

Rab’bin sevgisinde ve esenliğinde kalın

SAMSUN
    Samsun Agape Kilisesi Dernegi
    incilturk@gmail.com
    http://www.agapekilisesi.com
    Toplantı :Pazar günleri saat 11.30
    Dua ….. : Her Cumartesi 12.30 Cumrtesi saat 15.00

Adres: Mimar Sinan Mh. 155 Nolu Sok No 7 Atakum Samsun (Ziraat Banlası Atakum Subesı Arkası)

5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.