Samsun Agape Kilisesine Saldırı

• Bu konu 4 izleyen ve 3 yanıt içeriyor.
4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Haberi Tam olarak videodan izlemek için

Anonim
    Pasif

Işık karanlıkta parlar. Karanlık onu alt edemedi.
    Yuhanna 1:5

BİZ HER YERDEYİZ

Mezmur Davut`un mezmuru

BÖLÜM 23

RAB çobanımdır, Eksiğim olmaz.

Beni yemyeşil çayırlarda yatırır, Sakin suların kıyısına götürür.

İçimi tazeler, Adı uğruna bana doğru yollarda öncülük eder.

Karanlık ölüm vadisinden geçsem bile, Kötülükten korkmam. Çünkü sen benimlesin. Çomağın, değneğin güven verir bana.

Düşmanlarımın önünde bana sofra kurarsın, Başıma yağ sürersin, Kâsem taşıyor.

Ömrüm boyunca yalnız iyilik ve sevgi izleyecek beni, Hep RAB`bin evinde oturacağım.

Anonim
    Pasif

Bizi Mesih’in sevgisinden hangi güç ayırabilir?
    Samsun agape kilisesine yapılan bu saldırılar kime ne kazandırıyor bilemiyorum, ama bunları yapmakla imanlıları sindireceklerini sanıyorlarsa yanılıyorlar.. Bu gibi şeyler bizleri yıldırmaz, üstelik daha da ateşler..Şunu da unutmamaları gerekir ki, bu yapılan saldırılar Samsun Agape kilisesine değil, ama İsa Mesih’in kendisine yapılıyor. Aslında bunların olacağını Rabbimiz ta baştan beri söylemişti.
    ‘O zaman sizi sıkıntıya sokacak, öldürecekler. Benim adımdan ötürü bütün uluslar sizden nefret edecek’ (Matta 24:9).
    ‘Benim adımdan ötürü herkes sizden nefret edecek. Ama sonuna kadar dayanan kurtulacaktır’ (Matta 10 :22).

Gerçekten de öyle oluyor. İsa’ya iman edince şeytan birilerini kullanarak hrıstiyanlara saldırıyor, sıkıntıya sokuyor. Ama İsa’nın söylediği gibi, ‘Sona kadar dayanan kurtulacaktır.

‘Mesih`in sevgisinden bizi kim ayırabilir? Sıkıntı mı, elem mi, zulüm mü, açlık mı, çıplaklık mı, tehlike mi, kılıç mı?
    Yazılmış olduğu gibi: “Senin uğruna bütün gün öldürülüyoruz, Kasaplık koyun sayılıyoruz.”

Ama bizi sevenin aracılığıyla bu durumların hepsinde galiplerden üstünüz.

Eminim ki, ne ölüm, ne yaşam, ne melekler, ne yönetimler, ne şimdiki ne gelecek zaman, ne güçler, ne yükseklik, ne derinlik, ne de yaratılmış başka bir şey bizi Rabbimiz Mesih İsa`da olan Tanrı sevgisinden ayırmaya yetecektir’ (Romalılar 8: 35-38).

Suna

klaus
    Anahtar yönetici

Ama beni dinleyen sizlere şunu söylüyorum: düşmanlarınızı sevin, sizden nefret edenlere iyilik yapın, size lanet edenler için iyilik dileyin, size hakaret edenler için dua edin. 29Bir yanağınıza tokat atana öbür yanağınızı da çevirin. Abanızı alandan mintanınızı da esirgemeyin. 30Sizden bir şey dileyen herkese verin, malınızı alandan onu geri istemeyin. 31İnsanların size nasıl davranmasını istiyorsanız, siz de onlara öyle davranın.

32«Eğer yalnız sizi sevenleri severseniz, bu size ne övgü kazandırır? Günahkârlar bile kendilerini sevenleri sever. 33Size iyilik yapanlara iyilik yaparsanız, bu size ne övgü kazandırır? Günahkârlar bile böyle yapar. 34Verdiğinizi geri almak umudunda olduğunuz kişilere ödünç verirseniz, bu size ne övgü kazandırır? Günahkârlar bile verdikleri kadarını geri almak koşuluyla günahkârlara ödünç verirler. 35Ama siz düşmanlarınızı sevin, iyilik yapın, hiçbir karşılık beklemeden ödünç verin. Alacağınız ödül büyük olacak, en yüce Olan’ın oğulları olacaksınız. Çünkü O, nankör ve kötü kişilere karşı iyi yüreklidir. 36Babanız merhametli olduğu gibi, siz de merhametli olun. (İncil- Luka 27-36).

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.