Sahte Çobanlar.

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #27130
  Anonim
  Pasif

  Tanrı, hükümdarlara, yalancı peyganberlere, kötü çobanlara, hileci, para düşkünü din adamlarına sabırla dayandı ve hala da sabrediyor. Tanrı, çobansız dağılmış sürü için, dağılmış koyunlarının toplanması için gerçek çobanı aramıza gönderdi. Bu gün hala bile günah içinde kendi yaratıkları yeni imajlı İsa Mesihe inanmış sahte bir çok din görevlisi ve günahkarlar olduğuda bir gerçektir.

  Tanrısal gazabın onları bir gün vuracağına inanmıyarak hala Tanrı işini yaptıklarını sanan yalancı çobanlara tanık olabiliriz. Çevrenize bakın,yorgun bir çok inanlı bunların ürünüdür.İSA Mesih’ın sevgisi ve inancı ile düşüp düşmemek arasında duygusal ve inançsal dalgalanmalar yaşarlar.İnanc ta ve İmanda gel git içindedirler.

  Bu yalancı Çobanlar ,Sürü’deki gerçek çobanlara inat birer leke gibi önümüzde dururlar,bu yüzden gideceğiniz Kilisede bu konuya dikkat ederek sağlam çobanlar bize göndermesi için Dua edelim.

  İsa Mesih kendi canını koyunları için feda edebilecek kadar koyunlarını sever. Fedakarlıklarla, zorluklarla, yoksullukla olan yaşamını günahlarımız için çarmıhta tamamladı. Kendisi için, mal varlığı için, para için, dünyasal zevkler için değil ,asla kendi için yaşamadı ,kendi eğoları için, kendi dünyasal hırsları için mücadele etmedi .O senin için,benim için,bizim gibi inanmışlar için yaşadı ve senin için benim için ve bizim gibi inanmışlar için öldü.

  Sadık olmayan,yalancı çobanlar ise tehlike anında kaçarlar. Yüreksizdirler.parasal kazançları sadece onları hırsa sevkeder,menfaatleri konu olduğunda cesaretleri şahlanır.kendi canları tatlı olduğundan dolayı koyunlarını gönül rahatlığı ile vahşi kurtlara teslim edebilirler.Sürü onların geçim kaynakları olduğu için sürünün fazlalığı konusu sadece önemlidir.Ruhsal durumlar önemsizdir.Koyun düşmüş,bacağını kırmış,yaralanmış,kaçacak psikoloji’demi ,boşluk içindemi umursamazlar.nasıl olsa saf koyun çok ağıl’da hazır,yaralı gider ,yenisi gelir.diye düşünürler. Yani kısacası RAB’be hizmet etmezler,hizmetleri kendilerinedir, kurtlardan pek farkları yoktur. Ruhsal Babaları şeytan’a hizmet ederler.Bunlar Tanrı’nın evine girmiş Kuzu postuna burunmuş kurtladır.

  Gerçek Çobanlar,sapık öğretiye asla göz yümmazlar.İyi Çoban sadıktır.Kuzularını korur.onları besler,Ruhsal yaralarına melhem olur,rehberi,Kutsal Kıtap tır.Mesih’in yaşamının verdiği Ruhsal gida ve Tanrı Oğlunun kirli ruhlara,düşman olduğunu bilerek ,Tanrısal SÖZ ile tüm yanlış öğretilere karşı koyarlar,kuzuları onlar için değerlidir. Ağıl onlar için Taş bina değil,TANRI’nın evi’dir.Sevgi’den asla ayrılmaz,hizmetlerini hoşgörü ve sevgiyle bütünleştirirler. Çünkü onlar gerçek Çobanlar’dır.

  Var güçleri ile sürü’ye hizmet etmeleri,onu şeytan ruhunun her türlü saldırısından korumaları, onların Mesih’in, Ruhsal savaşcıları olmalarının belirtisidir. Kurtun amacını bilirler. Tanrı’nın evini yanlış öğretilerle yok etmeye çalıştığını bilirler. Bunun için canlarının önemi yoktur. Hizmetlerinde acı, fedakarlık, özveri, sevgi vardır.

  İsa Mesih,bizleri Tanrı’nın sürüsüne götüren yoldur. Gerçek çobanlarımızda bizleri İsa Mesih’e ve Tanrı’ya götüren ağılın yani, Yol’un kapısında dururlar ve kapıyı çalan her kuzuyu içeri alarak, sağlam İsa Mesih öğretisi ile doyururlar. Sağlam öğreti alan bir Kuzu’ya şeytanın saldırısı etki etmez. Sağlam öğretiyi alan kuzulara İsa mesih der ki:

  ‘Koyunlarım sesimi işitir.Ben onları tanırım, onlar da beni izler. Onlara sonsuz yaşamı veririm asla mahvolmuyacaklar. Onları hiç kimse elimden kapamaz’.

  Sahte çobanları İsa Mesih der ki:

  ‘Ben iyi çobanım. İyi çoban koyunları uğruna canını verir. Koyunların çobanı ve sahibi olmayan ücretli adam kurtun geldiğini görünce koyunları bırakıp kaçar. Kurt da onları kapar ve dağıtır.. Adam kaçar, çünkü üçretlidir ve koyunlar için kaygı duymaz.’

  O, insanları kurtarmak için gökteki yüceliğini terketti ve ne pahasına olursa olsun onların korunmasını buyurdu. Mesih’in kanı ile satın alınmış olan koyunlardan birini bile yitirmek,sanırım en korkunç gazaba kapı açmaktır. RAB yalancı çobanlarına merhamet etsin.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.