ruhum bunalıyor

• Bu konu 2 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

sevgili arkadaşlar,

imanlı bir gencim. kendimi yıllardır o kadar yalnız o kadar kimsesiz hissediyorum ki..

Tanrıya dua etmek çare etmiyor artık.

ne yapacağım bilmiyorum

Anonim
    Pasif

Sevgili Happycrismistmas,

Bu konu, bu gün senin gibi, inanlı gençlerin sorunu.Yani bir tek sen yaşamıyorsun.Evet Kutsal Kıtap’ımızda bu konuda ayetlerimiz,”aynı boyundurluğa girmeyin” der,ki bu birtek arkadaşlık konusunda geçerli değil,evlilikte’de geçerli.sen al dersin o mor der,sen kiliseye ibadete gitmek istersin ,anlayışsız,ve inançlı biri ise buna engel olur.Sen İsa’ya tapınırsın,O başka birşeye,bölünme ve parçalanma kaçınılmaz olur.

Sana sormak istediğim bir konu var.Kiliseye devam ediyormusun.?Yada bulunduğun yörede Kilise varmı.?

Neden dersen, sevgili happycristmas,eğer sürekli gittiğin bir kilise varsa,orda arkadaşlık edebileceğin inanlı kız arkadaşlar ve erkek arkaşlarla bu konuda kendini hiç yanlız hissetmezsin.her sene yapılan etkinlikler,geziler,yaz kampları,çok arkadaş edinmeni sağlayabilir.
    Duygusal arkadaşlık dersen,bu konu ısmarlama ile oluşmaz,ki benim kamplardan tanışıp evlilik yapan çok tanıdığım var.ki biliyorsun Flort etmeninde hristiyan ve Mesih çocuğuna yaraşır olması gerekir.Şu an bile bulunduğum kent’te bu konuda çok eylenceli gençlere yönelik panaller,geziler,deniz ,yada piknik gibi konularda faal kiliselerimiz var.konserler düzenleniyor, ve Mesih’le olan doyumun yerini inan bana hiç doldurmuyor.gençler kendilerini geliştirmekle kalmadığı gibi ,her konuda birbirlerine destek oluyor,birbirlerini teşvik edebiliyor.

Diyelim bulunduğun yerde Kilise yok,O zaman bu konuda,Bu tüm türkiye’ye yönelik Kamplara dilekçe ile başvurup aralarına katılabilirsin.

Elinde bilğisayarın var,hrıstıyan kardeşlere ulaşıp konuşup dertleşebilirsin,bu gün başka şahirlerde oturan inanlılar bilğisayardan tanışıp birbirlerini ziyaret edebiliyor.Kiliselerini görüp ordada başka arkadaşlar kazanabiliyor.

Rab’be dua et,
    Kutsal KItap’ımız derki
    “Doğru kişinin yalvarışı çok güçlü ve etkilidir”Yakup 5:16

“O’nun isteğine uygun ne dilersek bizi işitir.”1 Yuhanna 5:14
    “Bütün kaygılarınızı O’na yükleyin, çünkü o sizi kayırır.”1 Petrus 5:7

Karanlık ve ışığın paydaşlığı olmaz,bunu unutma.

“Gençler size yazdım,
    Çünkü güçlüsünüz,
    Tanrı’nın sözü içinizde yaşıyor,
    Kötü olanı yendiniz.”
    1 Yuhanna 2:14

Evet.. biz.. İsa Mesih inanlıların İçinde, bize konuşan Rab’bin sesini dinleyelim.İnan bana hiç hata yapmayız.Şeytani olan Ruhsal bunalımlarımız,Mesih’in güçü karşısında yerlebir olur.

İsa Mesih ‘teki güç, seni her zaman korusun.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.