Ruhsal savaş.

• Bu konu 3 izleyen ve 2 yanıt içeriyor.
3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Hiç duygularınızın yada düşüncelerinizin tamamen değiştiği oldumu..?
    Gece yatıyorsunuz,sabah kalktığınızda hiç bir şey yolunda değil..!
    Buna hiç bir neden de bulamıyorsunuz..!
    Bu günkü ruh haliniz farklı..tepkileriniz ise değişik..!

Bunu çoğumuz yaşayabiliriz.yaşıyoruzda..neden diye hiç düşündünüzmü..?

Bizler imanlılar olarak RAB’bi tanıyoruz..O her zaman bizimle..
    Ama Şeytanda hep yanı başımızda..Düşüncelerimize girmek için fırsat kolluyor.açıklık arıyor,bulduğu an bu fırsatı hiç kaçırmıyor.

İmanlı,Şeytanın düşmanıdır.
    Şeytan..alt etmek,aldatmak ve kışkırtmak,gerçeği bizden uzak tutmak için saldırır.
    Ruhsal olarak, savaştığı saldırdığı hedef, tamamen zihnimiz ve düşüncelerimizdir.Aklımız ve düşüncelerimiz O’nun savaş alanıdır.

“Çünkü savaşımız insanlara karşı degil,yönetine hükümdarlıklara,bu
    karanlık dünyanın,güçlerine kötülüğün,göksel yerlerdeki ruhsal
    ordularına karşıdır.”
    Efesliler 6:12

Ayette açıklıyor:
    Savaşımız,başka insanlara karşı, değildir,İblis ve onun hizmetkarlarına karşıdır.Zihnimize yerleştirilmiş, tek bir düşünce bile, bizi hastalık,acı ve korkulara esir edebilir.
    Cesaretsizlik,suçluluk duygusunu kullanarak bizi nefes alamıyacak ruh haline sokar.Özgüvenimizi yerle bir eder..
    ==Bu çok zor..bunu başaramam..!
    ==Hiç bir şey değişmiyor,hep aynı herzaman hayal kırıklığına mı
    uğrayacağım..!
    ==Denemekten yoruldum..!
    ==Dua ediyorum..ama TANRI beni duymuyor..!
    ==Dua’larıma cevap alamıyorum..Boşuna Dua ediyorum..!
    ==Hayatımda hiç bir şey değişmedi..çok yanlızım..!
    ==Acı çekiyorum..kimsenın umrunda değilim..fazlalığım..hiç değerim
    yok.

Düşünceler olumsuz olduğu için,kendimize olumsuz bir yaşam ve düşünce tarzı oluştururuz, mutsuz olur..TANRI’dan uzaklaşırız.. Şeytan için Mükemmel bir alandır..saldırıları daha da güçlenir.

Bu ve buna benzer düşüncelerimiz olabilir.yapmamız gereken düşünce şeklimizi değiştirmektir.Olumsuzlukları zihnimizden atıp..kendimizi olumlu düşünceler yönlendirmeliyiz. Şeytanın bizle oynamasına fırsat vermemeliyiz.. Örneğin..

“Tamam,herşey biraz yavaş ilerliyor,ama TANRI’ya yücelik olsun ilerleme kaydediyorum,Dün kötü bir gün geçirdim,Baba beni bağışla yanlış düşüncelere kendimi açtığım için..doğru şeyler düşünmeyi seçmem için.. bana yardım et,Güç ve kudretini üzerimden eksik etme”

Düşüncelerimizinde meyvesi vardır.İyi şeyler düşünürsek hayatımızda ki meyveler iyi..kötü düşüncelerdekilerde kötü olacaktır.

Neğatif bir akıl ile pozitif bir yaşama sahip olamayız.Burda kullanabileceğimiz Ruhsal silahlar TANRI ya övgü ve Dua’larımızdır.TANRI’nın sözü ile kendimizi yenilemeliyiz.

Kutsal kıtap.. İblisin hilelerine karşı durabilmek için TANRI’nın sagladığı bütün silahları kuşanın diyor.Efesliler 6:11 ci Ayetinde..

Nedir Ruhsal silahlarımız..?

“Böylece belinizi gerçekle kuşatmış,göğsünüze doğruluk zırhını takmış ve ayaklarınıza esenlik Müjdesi’ni yayma hazırlığını giymiş olarak yerinizde durun.Bunların hepsine ek olarak,Şeytan’ın bütün ateşli oklarını söndürebileceğiniz iman kalkanını alın.Kurtuluş mihferini ve Ruh’un kılıcını yani TANRI sözünü alın .Her türlü dua ve yalvarışla ,her zaman Ruh’un yönetiminde dua edin.”
    Efesliler 6:14.15

TANRI gerçeğine bağlı kalmalıyız.Bu gerçekle yaşamalı, yaşamımızda uygulamalıyız.Her şeyi gerçekle sınadığımızda, Ruhsal saldırılarda, güçümüz etkilenmeyecektır.

Günlük yaşamımızda,doğru olmayı ve dürüstlülüğü ilke edinmeliyiz.
    Vicdan’ımız temizse.. Şeytan’ın kullanabileceği bir şey kalmaz.Tüm
    suçlamalara karşı koyulabilincek.. güç.. doğru bir yaşamdır.

Kutsal kıtap derki.

“İyi haberi müjdeleyenlerin ayakları ne güzeldir.”
    Romalılar 10:15

İman TANRI’ya güvenmek ve ona bağlanmaktır.Ayartılar şiddetlendiğinde,koşular zorlaştığında ,kuşkularımız arttığında Bizi ayakta tutan güç İman’ımızdır.bize kuvvet veren inanc’ımızdır.

Tanrının bize sagladığı miğfer bizdeki kurtuluştur.Yara almayız,şeytanın her tür saldırısında,Tanrı’nın bize sagladığı kurtuluşun, güvencemiz olduğunu biliriz.

Ruh’un kılıçı ise TANRI’nın sözüdür..korkularımı yok eden Zihnimizi koruyan TANRI’nın sözüdür.Bize esenlik verir.Bizi kötülüklerden korur.

Dua’larımız ile birlikte TANRI ile bağımız güçlenir.Zihnimiz canlıdir.RAB’le bağlantımız vardır.RAB’le birebir ilişkimizde ,şeytan’ın saldırısı olanaksızdır.

Şeytan’ın savaş alanı düşüncelerimiz olduğu için..
    Neler okuduğumuza,neleri seyrettiğimize dikkat etmeliyiz.Yanlış düşüncelere, zihnimize yer,vermemeliyiz,şeytan ın amacı zihnimize yerleştirmek istediği olumsuz,neğatif düşüncelerdir.Şeytan bu düşünceleri belimseyip harekete geçmemizi ister.bu da bizi tutsak edebilmesinin yolu’dur.

Şeytanın aklımıza sokmaya çalıştığı düşünceleri kabul etmeyin.Bunları söküp atarak TANRI’nın düşüncelerine yer verin.
    Şeytan’ın yalancı aldatıcı olduğunu unutmayın.

…Şeytan bizlere kurtuluşa kavuşmadığımı fısıldıyorsa..

“Kendisini kabul edip iman edenlerin hepsine TANRI’nın çocukları olma hakkını verdi”(Yuh 1:2)Ayetini okuyun.

..Şeytan sevdiklerimizi kaybeteceğimizi yada bizim öleceğimizi ailemizi çaresizlik içinde açı çekeceklerini anlatıyorsa..
    “Uzun ömürle beni doyuracak ve kurtarışını bana gösterecek”
    (Mez 91 )diyin..dansederek ilahiler söyleyin.

..Şeytan,bize asla iyileşemiyecegimizi söylediği zaman ise sevinçle bağırın ona:
    “O’nun yaralarıyla şifa buldum”
    Yeşaya 53:5′ i

..Ona.. ey yalancı RUH seni ve senin düşüncelerini İSA MESİH’in adıyla zihnimden kovuyorum.İSA nın adıyla zihnimden çık,diye emredin..

Düşünce yaşamımızdaki savaşı kazanmamız için TANRI bize güçlü silahlar sağlamıştır.Kendi SÖZÜ,MESİH’in kanını bağışlamıştır.Çevremize saçtığımız düşünce tohumlar ile,içinde bulunduğumuz ortamı biçimlendiririz.
    RAB “İnsan yüreğinde neler düşünürse öyledir”demiştir..Şimdi gerçeği biliyoruz.

“Çünkü savaşımızın silahları insansal silahlar değil,kaleleri yıkan TANRI’sal güce sahip silahlardır.Safsataları,TANRI bilğisine karşı diklenen her engeli yıkıyor,her düşünceyi tutsak edip MESİH’e bağımlı kılıyoruz.”
    Korintlıler 10:4.5

Kutsal kıtap, bize İşte bu ayetle kurtuluş yolunu gösteriyor.Karanlık kötü İblis’ten gelen her tür düşünceyi İSA MESİH’in çarmıhının altına getirip,İSA MESİH’in adıyla geri gönderelim..karanlık çukurlarına.
    Ve unutmayalım en büyük ruhsal savaş bizler için ÇERMIH’ta gerçekleşti.
    Her zaman RAB’de ve kararlı olun RAB bizlere her zaman zafer verecektir buna inanın,daha da güçlendiğinizi farkedeceksiniz.

“Öyleki,Şeytanın oyununa gelmeyelim.Çünkü onun düzenlerini bilmez değiliz.”
    2 Korint 2:11

RAB’bin güç ve esenliği hepimizle olsun AMİN

Anonim
    Pasif

Sevgili Sabacım,

Çok önemli bir konuya değindin. Rab seni bol bol bereketlesin. Çok haklısın, Şeytan, insanların düşüncelerini ve yüreklerini ele geçirmek ve elinde tutmak için büyük bir savaş vermektedir. İmanlı olarak ruhsal bir savaş içerisinde olduğumuzu, düşmanımızın kim olduğunu ve nasıl savaşmamız gerektiğini bilmek tabii ki çok önemlidir.

Pavlus savaşımızın dünyasal savaşlara benzemediğini söylemiştir. Ruhsal savaşta insanlar, karşı karşıya gelerek birbirlerini öldürme çabası içine girmezler. Bizim savaş araçlarımız bellidir. Bu araçlar ruhsaldır ve tanrısal güce sahiptir. Ayrıca savaş zihinlerimizde, düşüncelerimizde olduğu için savaş alanlarımiz da dünyasal savaş alanlarından farklıdır.

Dua ve Tanrı’nın Sözü olan Kutsal Kitap’ı okumak, imanlılar olarak yaşamlarımızdaki cin kaynaklı kaleleri yıkmanın ve ruhsal savaşta yengi kazanmanın tek silahı ve anahtarıdır. Ancak Rab’bin sözlerini okuyarak, O’nun vaatlerine sahip cıkarak Şeytan’ı alt edebiliriz.

Rab her birimize güç ve tam bir zafer versin.
    Sevgilerimle

Anonim
    Pasif

Evet Saba kızkardeş,

Çok önemli ve değerli bu konuyu açmanıza sizi Rab yönlendirmiştir. Yürekten ben de katılıyorum. İmanlı herkesin bu yazıyı birkaç defa okumalarını tavsiye ederim. ‘Yenilmiş Hayat’ yaşamamızın en önemli sebebi budur. Rab’bin doğrularına (Kelâmına) inanacağımıza, çoğu zaman duygularımıza, o anki hislerimize ve Şeytan’ın Tanrı aleyhine kulağımıza fısıldadıklarına inanırız. Baba’yı yalancı çıkarırız. Halbuki ‘İmanla Yaşamaya’ çağrıldık.

Yazılanları okumak yetmiyor, okuyup uygulamak gerekiyor. Herşeyi Rab’bimiz, bizim iyiliğimiz için hazırlar. O’nu her durumda, sevgi ile kucaklamalı, O’nun adına, onuruna toz kondurmamalı, Şeytan’la bir olup O’na ‘Yalancı’ demememiz lâzım. Biliyorum. Bunu dilimiz söylemiyor. Ama, mutsuz ve bedbaht olduğumuz durumlarda, bunu ruhumuz söylüyor. Bu durumlar, O’nun sözüne imansızlıktan doğar.

Saba kızkardeşimizin yazmış olduğu bu konu ve verilen bilgiler, her zaman, hepimiz için de geçerlidir. Her zaman uygulanmalıdır. Bunlar, ruhsal hayatın günlük gıdası ve suyudur. Uygulamayanlar, sadece kendi dertleriyle yoğrulmuş ve yorulmuş, hiç başka bir işe yaramayan, Rab’be hizmet veremeyen, yenik bir hayat yaşamaya mahkûm olurlar.

Rab Hepimizi Bereketlesin ve Aydınlatsın.

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.