ANASAYFA Forum HRİSTİYAN YAŞAMI VE UYGULAMALARI Dua Ruhsal Savaş Duası (1)

 • Bu konu 2 izleyen ve 3 yanıt içeriyor.
4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Yazar
  Yazılar
 • #25853
  Anonim
  Pasif

  Göksel Baba, övgü ve tapınmayla Senin huzurunda eğiliyorum. Gün boyunca korunmak için kendimi Rab İsa Mesih’in kutsal kanıyla örtüyorum. Hayatımın her alanında kendimi tümüyle Sana sunuyorum. Bu dua zamanında ve gün boyunca Şeytan’ın bana engel olmaya yönelik her türlü etkinliğine karşı duruyorum. Sadece gerçek ve yaşayan Tanrı’ya sesleniyorum ve Şeytan’ın dualarıma karşı tasarladığı her türlü saldırıyı reddediyorum.

  Şeytan, Rab İsa Mesih’in adında bütün cinlerinle birlikte huzurumu terk et. Seninle arama Rab İsa Mesih’in kutsal kanını koyuyorum.

  Göksel Baba, Sana tapıyorum ve övgülerimi sunuyorum. Sen tüm yüceliğe, onura ve övgüye layıksın. Tüm yüreğimle kendimi Sana adıyorum ve Kutsal Ruh’un dualarımı güçlendirmesini diliyorum. Göksel Baba, beni sonsuzluktan beri sevdiğin, Rab İsa Mesih’i dünyaya göndererek benim yerime ölmesini ve böylece kurtuluşa kavuşmamı sağladığın için minnettarım. Benim bütün günahlarımı bağışladın. Bana sonsuz yaşam vererek çocuğun olarak kabul ettin. Bana Rab İsa Mesih’in yetkin doğruluğunu verdin ve aklanmamı sağladın. İsa Mesih’te beni tamamladığın, kendini bana her gün yardımcı ve destek kaynağı olarak sunduğun için teşekkür ederim.

  Rab İsa Mesih’in adında, Mesih’le birlikte göklerdeki yerimi alıyorum. Şeytan’ın tüm yönetimlerinin ve hükümranlıklarının ayaklarımın altında olduğunu ilan ediyorum. Rab İsa Mesih’in çarmıhta benim için kazandığı zaferden ötürü Sana şükrediyorum. İsa’nın ölümden dirilişiyle bu zafer bana verildi ve ben Mesih’le birlikte göksel yerlere oturdum. Bu nedenle, Şeytan’a ait tüm yönetim ve hükümranlıkların ve tüm kötü ruhların Rab İsa Mesih’in adında mağlup olduklarını ilan ediyorum.

  Sağladığın ruhsal silahlar için teşekkür ediyorum. Gerçeğin kuşağını, doğruluk zırhını, esenlik müjdesini yayma hazırlığını ve kurtuluş miğferini üzerime alıyorum. Düşmanın bütün ateşli oklarına karşı iman kalkanını kaldırıyorum. Elime Tanrı Sözü olan ruhun kılıcını alıyorum ve hayatımdaki kötülüğün tüm güçlerine karşı Senin sözünü kullanıyorum. Sevgili Kutsal Ruh, bu silahları kuşanarak tümüyle Sana bağımlı bir şekilde dua etmeyi ve yaşamayı seçiyorum.

  Göksel Baba, Rab İsa Mesih tüm ruhsal yönetimleri ve hükümranlıkları alt ederek onları açıkça gözler önüne serdi. Bu zaferi kabul ediyorum ve teşekkür ediyorum. Şeytan’ın tüm suçlamalarını, yalanlarını, hilelerini ve ayartılarını reddediyorum. Tanrı sözünün gerçek olduğunu onaylıyorum ve bugün Tanrı Sözünün ışığında yaşamayı seçiyorum. Göksel Baba, Senin sözüne uyarak ve Seninle beraber olarak yaşamayı seçiyorum. Gözlerimi aç, yaşamımda Seni hoşnut etmeyen alanları göster. Yaşamımda etkin ol ve Şeytan’ın etkinliğine izin verme. Zayıflıklarımı bana göster. Seni hoşnut edebilmem için hayatımda hangi unsurlarla mücadele etmem gerektiğini göster. Kutsal Ruh’un yaşamımda işlev görmesine izin veriyorum ve bunun için dua ediyorum.

  Tanrı’nın Oğlu göğe yükseldi, tüm ruhsal hükümranlıkları, yönetimleri ve güçleri ayakları altına alarak Senin yanındaki yüceliğe kavuştu. Bu zaferi ilan ederek ben de canımın tüm düşmanları üzerinde Mesih’le birlikte zaferli yerimi alıyorum. Sevgili Kutsal Ruh, beni doldurmanı diliyorum. Üzerime gel, her putu yık, her zinciri kır, her bağı çöz ve her düşmanı hayatımdan kov.

  #31831
  Anonim
  Pasif

  Göksel Baba, bugün Kutsal Ruh’la, sevgiyle, sevinçle, esenlikle ve özdenetimle dolu olarak yaşamam için gereken her şeyi sağladın. Benden isteğin böyle bir yaşam sürmemdir. Şeytan’ın ve cinlerin, beni Tanrı’nın isteğinden alıkoyma girişimlerine direniyorum ve karşı duruyorum. Bugün duygularıma inanmayı reddediyorum. Şeytan’ın aklıma sokmaya çalıştığı her düşünceye karşı iman kalkanını kaldırıyorum. Bugün Tanrı’nın isteğinin doluluğunda yaşamayı seçiyorum.

  Göksel Baba, kendimi Sana Rab İsa Mesih’in adında diri bir kurban olarak sunuyorum. Bu dünyanın gidişine uymamayı seçiyorum. Beni düşüncemin değişmesiyle yenilemeni rica ediyorum.

  Göksel Baba, savaşımızın silahları dünyasal değil, kaleleri yıkan Tanrısal güce sahip silahlardır. Safsataları ve Tanrı bilgisine gururla karşı duran her engeli yıkıyorum, her düşünceyi Mesih’e uysun diye tutsak ediyorum. Bu nedenle, bugün Şeytan’ın yaşamımdaki tüm kalelerini yıkıyorum ve bana karşı olan tüm tasarılarını yok ediyorum.

  Şeytan’ın zihnime yönelik tüm saldırılarına karşı duruyorum ve zihnimi yalnızca Sana sunuyorum. Göksel Baba, sen bana korku ruhu değil, güç, sevgi ve özdenetim ruhu verdin. Şeytan’ın bugün duygularıma yönelik tüm saldırılarına karşı duruyorum ve Rab, irademi Sana sunuyorum. Bugün kararlarımı tümüyle Sana iman ederek almayı seçiyorum. Şeytan’ın bedenime yönelik tüm saldırılarına karşı duruyorum ve bedenimi sana sunuyorum. Bedenimin Senin Tapınağın olduğunu kabul ediyorum, Senin merhametin ve iyiliğinle seviniyorum.

  Göksel Baba, kötülüğe ve karanlığa ait tüm yetkiler, yönetimler, ruhlar ve cinler üzerinde yetkimi kullanıyorum. Rab İsa Mesih’in adında, korku, kaygı, depresyon, baskı, yılgınlık, kuşku, stres, acılık, kıskançlık, öfke, bağışlamama, başarısızlık, umutsuzluk, hastalık, rahatsızlık ve yoksulluk ruhunu bağlıyorum. İsa Mesih’in adı sayesinde Kutsal Ruh’un ürünü ve Tanrı’nın bolluğu hayatımda çözüldü. İsa Mesih’in kanı beni koruduğu için Şeytan’ın yaşamımda hiçbir yetkisi yoktur. Bu nedenle, Nasıralı İsa’nın kudretli adında, Şeytan bana karşı çaresiz, güçsüz ve etkisiz kılınmıştır. Şeytan, İsa Mesih’in adında evimden, işimden, ailemden ve maddi yaşamımdan Seni kovuyorum.

  Göksel Baba, Şeytan’ın senden bereket almama engel olan her türlü etkisini ve lanetini bağlıyorum. Rab İsa Mesih’in adında hayatımın her alanında senin bereketlerini çözüyorum. Her ihtiyacım Mesih İsa’da Senin zenginliğinle görkemli bir şekilde karşılanacaktır.

  Göksel Baba, bugün beni yenilemen ve uyanık tutman için dua ediyorum. Şeytan’ın yaşamımdaki gerçeği nasıl engellediğini, çarpıttığını, yalanla değiştirdiğini ve beni nasıl ayarttığını göster. Seni hoşnut eden bir kişi olabilmem için bana yardımcı ol. Kutsal Ruh’ta uyanık kalıp sürekli dua edebileyim. Mesih’in düşüncesine sahip olabileyim. Yaşamımda hak ettiğin yeri Sana verebileyim.

  Sevgili Kutsal Ruh, İsa Mesih’in çarmıhının, dirilişinin, göğe alınışının ve Pentikost’un bütün bereketlerini yaşamımda etkin kıl. Umutsuzluğa ve cesaretsizliğe kapılmayı reddediyorum. Sen umut kaynağısın. İsa Mesih’i ölümden dirilterek gücünü gösterdin. Yaşamımın her alanında cin kaynaklı güçlere karşı Senin zaferini ilan ediyorum. Bu güçleri tümüyle reddediyorum, hayatımdan kovuyorum ve bu duaları Rab İsa Mesih’in adında şükranla sunuyorum. Amin.

  #31832
  Anonim
  Pasif

  Sevgili Timoteos kardes
  Bu bizimle paylastigin güzel dualar bir yerden alinti mi yoksa yüreginden dökülen Rab’bin bereketleri mi?

  Rab’de kardesin kores

  #31834
  Anonim
  Pasif

  @Kores 11582 wrote:

  Sevgili Timoteos kardes
  Bu bizimle paylastigin güzel dualar bir yerden alinti mi yoksa yüreginden dökülen Rab’bin bereketleri mi?

  Rab’de kardesin kores

  esenlikler..
  Bu yazdığım dua örnek bir duadır. Protestan kiliselerde ,şeytanın saldırılarına karşı esenliğimizi korumak için tavsiye edilir. Buraya astım bu örnek duayı, çünkü İncile uygun bir dua şekli, yeni imanlı kardeşlerimiz faydalansınlar.

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.