Rüya’larınız..Tanrı’dan mı dır..?

• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

“Evet,kendi sözlerini söyleyip,”Rab böyle diyen peyganberlere karşıyım”diyor Rab.

“Uydurma düşler gören peyganberlere karşıyım”diyor Rab.
    “Bu düşleri anlatıyor,yalanlarla,boş övünmelerle halkımı baştan çıkarıyorlar.Ben onları ne gönderdim,nede atadım.Bu halka hiç mi yararları yok.”Yeremya 23:31

“Çok tasa kötü düş,Çok söz akılsızlık doğurur.”Vaiz 5:3

“Kral, öbür adı Belteşassar olan Daniel’e “Gördüğüm düşü ve ne anlama geldiğini bana söylermisin?diye sordu.”Daniel 2:26

Kutsal Kıtap’tan okuyoruz,Yusuf’un, firavunun düşünü yorumladığı ve Yusuf’a
    ” Bir düş gördüm,ama kimse yorumlayamadı.Duyduğun her düşü yorumlayabildiğini işittim.dediği yaratılış 41’inci bölüm 15 ayeti.

Rüya ve Peyganberlik denildiğinde,Kutsal Kıtap’ımıza göre anlatılmak istenilen:
    Doğal yollarla bilinmeyen şeylerin esinlemesiydi.Tanrı’dan gelen bir düşün yorumu gibi,mesela,Yusuf’un ,firavunun düşünü yorumlaması bir tür peyganberlikti.

Bu gün,her birimiz değişik rüya ve görünümler görebiliyoruz.
    Görünüm ve Rüya.
    Hiç düşündünüzmü.!
    Aralarındaki farkı.?
    Rüyalar ve görünümler birbirleriyle çok yakın,olmakla birlikte aralarındaki fark,Rüya’nın uykuda olması,görünüm için uykuda olmanın, şart olmamasıdır. Görüm görürken gözleriniz açık yada kapalı olabilir.Düşünce yada gözler ve kulaklar aracılığıyla algılanabilinir.Görüm gören in yanındaki kişi,yada kişiler bununla ilğili hiç bir şey görmez ve duymazlar.

Ya..Uyku:?
    Gördüğümüz bir çok rüya (Uyurken)insan aklının doğal bir sonuçuymuş,son dönem yapılan araştırmalarda elektromanyetik beyin faliyetlerinin sürekli görüntülenmesi,uykunun 3-4 farklı aşamasının
    keşfedilmesini sağlamış.Uykunun en derin aşaması,hızlı göz hareketi uykusuymuş.bu tür uykuda beyin oldukça aktif ve gözler göz kapaklarının altında hızlı bir şekilde hareket halinde ve vücut kasları gevşek vaziyetindeymiş.

Araştırmalar ,gerçeğe çok yakın olan rüyalarımızın çoğunu,hızlı göz hareketi denilen branşında gerçekleştiğini gösteriyormuş.bu uyku türünde her 90 -100 dakika da bir gecede 3-4 kez gerçekleştiğini ve gece ilerledikce görülme zamanının uzadığını gösteriyormuş.geceleri 1 yada 2 saat gibi zaman diliminde yada 4’le 7 (Saatlerinde)cıvarında rüyalar gördüğümüz,bilimce tesbit edilmiş.
    Vücudumuzun, ana kasları gevşemesine ramen aklımız hareketliymiş.

Uyku esnasında gördüğümüz Rüya’larımız Acaba Tanrı’dan mı..?

Bunu anlamamızın ilk şarti gördüğümüz rüya’yı sınamamızdır.
    Kutsal Kıtap’ımız bize:
    “Peyganberlik sözlerini küçümsemeyin,Her şeyi sınayın,iyi olana sımsıkı tutunun,her çeşit kötülükten kaçının “der.

Gece yatıyoruz,rüya gördük diyelim ,gördüğümüz bu Rüya’nın Tanrı’dan olup olmadığını nasıl anlayabiliriz.?
    Rüya’mız Tanrı’danmı.?

Bunun cevabı hayır’dır.Her Rüya Tanrı’dan değildir.Gördüğünüz Rüya görüm,Kutsal Kıtap’la çelişiyormu.çelişiyorsa bu rüya Tanrıdan değidir.,Rüya görüyorsunuz,yakınınızda farklı inançta olan biri değil,İsa Mesih’e İman etmiş,olgun bir kardeşe,kilisenizdeki pastörunuze bunu anlatıp bu konu ile ilğili görüş alabilisiniz. Rüya da verilen mesaj neyi ifade ediyor,ne amaç taşıyor bunu düşünün,ve bulun.

Bazen çok karışık sıradışı Rüya’larda görebiliriz,bunlar aklımızı etkileyen şeylerde olabilir.Tüm gün kafanızda düşünmüşsünüz,gece yatağa uzanıp,uykuya dalarsınız,ve düşündüklerinizle ilğili şeyler rüya’nıza girer.

Gündüz endişeliydiniz,,bedensel bir rahatsızlığınızdan dolayı ilaç kullanıyorsunuz.veya,alkol kullandınız(Ben bunu pek onaylamıyorum,ama kullananlar da yok değil),yada size içinizde konuşan iblisin sözleri beyninizi kemirip durdu,tüm gün boyunca Size eğemen olmaya çalışan kötü Ruhlar sizi etkileyerek akıl yansımaları yapabilir.
    Aklımız etkilenleyen her şey Rüya’larımızı da etkileyebilir.
    Kutsal Kıtap’ımız bize uydurma düşlerde görebileceğimizi anlatır.

Diğer taraftan,Tanrı sözünün(Kutsal Kıtap)yönlendirişi hiç bir zaman
    görülen bir rüya ile çelişki içinde değilse,görülen rüya Tanrı’dandır.Görülen Rüya Kutsal Kıtap Öğretisne uygunsa,Bu Rüya tanr’dandır.Kutsal Kıtap’ı ne kadar çok iyi bilirseniz,Bir düşün yada gördüğünüz Rüya’nın Tanrı’dan olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Rab’ten kaynaklanan Rüya’larda,
    Yalan,aldatma,ahlaksızlık,açgözlük,bencillik,bencilce eğolar sahte öğretişler yer almaz,

Tanrı tarafından verilen Rüyalar kişileri yönlendirir,teşvik eder,uyarır,rahatlatır.güçlendirir.yol gösterir,İnsanları kötülüklerden döndürür,gururdan uzak tutar,canlarını ,her tehlikeden korur,Ruhsal rahatlık sağlar.

“Düşü olan peyganber düşünü anlatsın;ama sözümü alan onu sadakatle bildirsin.
    Buğdayın yanında saman nedir ki.?diyor Rab.
    “Benim sözüm ateş gibi değil mi.?
    Kayaları paramparça eden balyoz gibi değil mi.?”
    Yeremya 23:28

Esenlikle.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.