Romali komutan

• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Ama yüzbaşı,”Ya Rab,evime girmene layık değilim”dedi,”Yeter ki bir söz söyle,uşağım iyileşır. Matta 8,8

Yüzbasinin söyledigi bu sözleri duyan ve onun imanini gören
    Mesih’in kendisini bile hayrete düstü.Bu bizlerin de bu olaya daha yakin bir sekilde incelememize deger.

Yüzbasi, hasta olan usagini iyilestirmesi icin Mesih’e rica etmeye geldi.Kendi aci ceken usagi icin duydugu kaygi ve hisler takdir edilmeye deger.Ama bu hepsi degil.Bu yüzbasi sadece inanmakla kalmayip,Mesih’in ayni sekilde uzaktan bile usagini iyilestirecegine iman etti.

Böyle birsey imanli Yahudilerin icin inanilmaz birseydi.Nasirali Isa Mesih ögretmene güvenmek o zamanki Yahudiler icin az rastlanilan bir seydi.Romali Yüzbasi ise tüm güvenini Isa Mesih’e bagladi.
    Bununla kalmadi ve devam etti: “Ben de buyruk altinda bir adamim,benim de buyruk altinda askerlerim var.Birine,”Git derim,gider,ötekine Gel derim,gelir;köleme,Sunu yap derim,yapar.”
    Bununla sunu demek istiyordu: Senin yapman gereken sadece bir emir vermen.Tipki benim de askerlerime bir emir verip askerlerimin uymasi gibi senin de herseyi yapmaya ve yerine getirmeye yetkin ve gücün oldugunu kabul ediyorum.

Bu o kadar güzel ve güclü bir taniklikti ki Mesih’in bu adamin tanikligini acikca herkese göstermesi gerekiyordu.

Bu konusmanin sonunda usagin ayni saatte iyilestigini belirtmek gerekiyor.

Bu yüzbasinin yaptigi bu taniklik bizler icin iyi bir vaaz degil midir?Zamanimizda daha nice insanlar bu Romali Yüzbasinin muhtesem tanikligini duyarak ve okuyarak bereket aliyorlar.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.