Rahibeler neden örtünür

• Bu konu 2 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Yazar
    Yazılar
    klaus
    Anahtar yönetici

Arkadaşlar hristiyanlıkta örtünmenin olmadığını biliyorum. Öyleyse rahibeler neden müslüman hanımlar gibi örtülü başlarını neden kapatıyorlar yurtdışında hristiyan bir bayan aslında kendi inançlarında da örtünün olduğunu bu yüzden kendisininde örtüsüyle çalışmak istediğini söylemiş kendisi otobüs şöförlüğü yapıyormuş ve mahkemede hak kazanmış hristiyanlıkta örtünün eskiden uygulandığını fakat zamanla bu adetin bırakıldığını söylemiş. Kısa bir süreliğine üye olmuştum. Şimdilik misafir üye olarak formunuzu takip ediyorum.Konuyla ilgili yardımcı olursanız teşekkür ederim. Ayrıca sorduğum soruları yanıtsız bırakmadığınız içinde ayrıca teşekkür ederim.

Armagan
    Anahtar yönetici
    Kayıtsız Üye;15846 wrote:
    Arkadaşlar hristiyanlıkta örtünmenin olmadığını biliyorum. Öyleyse rahibeler neden müslüman hanımlar gibi örtülü başlarını neden kapatıyorlar yurtdışında hristiyan bir bayan aslında kendi inançlarında da örtünün olduğunu bu yüzden kendisininde örtüsüyle çalışmak istediğini söylemiş kendisi otobüs şöförlüğü yapıyormuş ve mahkemede hak kazanmış hristiyanlıkta örtünün eskiden uygulandığını fakat zamanla bu adetin bırakıldığını söylemiş.
    Kısa bir süreliğine üye olmuştum. Şimdilik misafir üye olarak formunuzu takip ediyorum.Konuyla ilgili yardımcı olursanız teşekkür ederim. Ayrıca sorduğum soruları yanıtsız bırakmadığınız içinde ayrıca teşekkür ederim.

Sevgili üyemiz,
    Hristiyanlıkta, yani Kutsal İncil Kitabı’nda ‘başını örteceksin’ diye bir emir yoktur. Ama katoliklik ve ortodokslukta rahibeler saçları görülmeyecek bir şekilde başlarını örterler. Mezheplerin hangi kuralları uyguladığı önemli değildir; önemli olan Tanrı’nın yaşayan Sözü olan Kutsal İncil’ın ne dediğidir. Bir Mesih inanlısı bayan eğer isterse başını örtebilir. Kadınların sadece kilisede dua ederlerken başlarını örttükleri bazı kiliseler vardır, ama onlar rahibelerin yaptıkları gibi her zaman her yerde başlarını kapamak zorunda değillerdir.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.