Rab’de Dİnlen

• Bu konu 2 izleyen ve 2 yanıt içeriyor.
3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Rab’de Dinlen

Çözülsün bedenin Tanrı’nın elinde
    Güçlüdür kolları, sevecen ve hazır
    Bedenin olmasın yalnız çözülen, ver
    Düşüncelerini, isteğini O taşır
    Dinlen ağırca koy o yorgun başını
    Dizleri üstüne o göksel Baba’nın
    Sevecen Baba’nın dizleri üstüne

Doldur kulağını bir sesle yumuşak
    Ben seninim ve sen benimsin, bil bunu
    Bağlıyız sen ve ben birbirimize, bak
    Yırtıp koparacak, bizi ayıracak
    Bir kişi bulunmaz ki, ölçsün boyunu
    Buldun yüreğine beşik, döşek, yatak
    Yattığın yerde kal, iç Yaşam Suyu’nu

Kamil Musa

Anonim
    Pasif

tanri sevgidir :kucak:

Tanrımız ne kadar sevecen, çocuklarını seven, koruyan, kayıran bir Baba.. Oysa çoğu insanlar Tanrı’yı korku veren, cezalandıran bir Tanrı olarak tanırlar. Tam tersine Rabbimiz sevgi dolu, merhametlidir. O’na Baba diyebiliyoruz, çünkü O bizim göksel babamızdır, bizleri O yarattı, bize şekil verdi.

Tanrı’mız, yukarıdaki şiirde dendiği gibi, başımızı dizlerine koyabileceğimiz, göğsüne yaslanabileceğimiz, bizi şefkatle seven, kucaklayan bir Baba.. O’na aitsek O’ndan korkmamıza hiç gerek yok! Ait değilsek o zaman O’na yaklaşmaktan, hayatımıza girmesine izin vermekten çekinmeyelim.

++++++++++++++++++++++++

Sevgili ziyaretçi, belki sen kendini çok günahlı ve kayıp biri olarak görüyorsun ve Tanrı’ya yaklaşmaya korkuyorsun. Hiç korkma, İsa Mesih günahlıları da seviyor, onları kurtarmak istiyor, kendisi kutsal olduğu için günahtan nefret ediyor. Olduğun gibi Rabbe gel, cesaretle O’na yaklaş.. O, seni asla geri çevirmeyecektir, tam aksine kollarını açmış seni bekliyor olacaktır. Günahlı olduğunu kabul ederek O’ndan bağış istersen seni anında affeder ve tertemiz yapar, üzerine doğruluk kaftanı giydirir. O’na ait olursun, O’nun elinden seni hiçbir güç koparamaz. Ne dünya, ne günah ne de Şeytan.

‘Baba’nın bana verdiklerinin hepsi bana gelecek ve bana geleni asla kovmam’ (Yuhanna 6:37).

‘Onlara sonsuz yaşam veririm; asla mahvolmayacaklar. Onları hiç kimse elimden kapamaz’ (Yuhanna 10:28).

Sevgiler
    Suna

Anonim
    Pasif

Sayın suna; tüm istem ve düşüncelerinize katılıyorum. Bazı nedenlerden dolayı; eve gece yarısı geldiğim için yazımları yeni gördüm ( saat: 00 20 ).

Kamil Musa’nın şiirinin son mısrasında dediği gibi; yaşam suyundan içmeli ve her an Tanrı’ya kulak vermeliyiz. Yoksa kaybedeceğimiz; sadece dünyasal yaşam değil ( kazandığımızı zannetsek de ) , sonsuz bir yaşam var.

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.tanri sevgidir

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.