'Rabbin Sofrası' Tanrı ile yaşanan bir paydaşlıktır

 • Bu konu 3 izleyen ve 2 yanıt içeriyor.
3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Yazar
  Yazılar
 • #23648
  Evangelist
  Anahtar yönetici

  Rab sofrasının önemi nedir?

  Rab’bin sofrasının önemi öncelikle bu bir paydaşlık’tır Tanrı ile Rab’bimiz Mesih İsa ile paydaşlıktır, bu paydaşlık Yaratılıştaki ilk insan olan Adem’le Tanrı’nın paydaşlığı gibidir hatırlarsak Tanrı Adem’e Yaratılış 2:16’da “…………..istediğin gibi ye…….” diyor al ye diyor bu bir paydaşlıktır, Tanrı’nın Adem’e yaşayabilmesi için vermiş olduğu bir armağandır, Rab’bin Sofrası’da bizim için Mesih İsa ile paydaşlıktır. Mesih’te bizim yaşayabilmemiz için bunları bize sundu “……..Alın, yiyin’ dedi” Matta 26:26 ‘Hepiniz bundan için’ dedi Matta 26:27

  1.Korintliler 15:45 Nitekim şöyle yazılmıştır: “İlk insan Âdem, yaşayan bir can oldu.” Son Âdem ise yaşam veren bir ruh oldu. Önce ruhsal olan değil, doğal olan geldi. Ruhsal olan sonra geldi. İlk adam yerden, yani topraktandır. İkinci ada göktendir. Topraktan olan adam nasılsa, topraktan olanlar da öyledir. Göksel adam nasılsa, göksel olanlar da öyledir. Bizler topraktan olana nasıl benzer idiysek, göksel olana da benzeyeceğiz.

  Tanrı ilk topraktan yaratılan Adem’e dünyasal gıdasını verdi “Ye dedi” Mesih İsa’da bizlere Ruhsal Gıda’mızı verdi “Ye dedi”

  (Orhanant – http://www.incilturk.com)

  #30343
  Anonim
  Pasif

  Sevgili Kardeşler,
  Rabbin Sofrası, Rab’le paydaşlıktan başka paydaşlıklara da yol açar. Aynı sofradan beslenen kişiler olarak “bir” olurlar. Çünkü, bu sofraya katılabikmek için sofradaki kişilerle hiç bir problemin, çekişmenin, sevgisizliğin olmaması gerekir.Bu sofra esenliğin, barışın ve zaferin kutlandığı, anıldığı yerdir. İmanda, amaçta, hedefte, hizmette ve tapınmada “bir” olmanın yolu bu sofradan geçer.
  Rab’bin lütfu sizlerle olsun!

  #32094
  Anonim
  Pasif
3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.