• Bu konu 2 izleyen ve 2 yanıt içeriyor.
3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Yazar
  Yazılar
 • #25841
  Anonim
  Pasif

  merhaba Ben Cemre foruma yeni üye oldum ve tanıklığımı paylaşmak istedim.

  Ben materyalist bir ailede büyüdüm.Tanrı, Allah kavramlarını evimde hiç duymamiştım, sadece dışarıda ve okulda aldığım bilgilerle belki de bir yaratan vardır diye düşünüyordum. O zamanlar 10 yasındaydım ve gitgide hayatımda artan bir boşluğun olduğunu hissetmeye başlamıştım. Böyle olunca araştırmaya başladım kuran aldım ve okudum bazı sorularım oldu yanıt bulamadım. Bu yaklaşık 1 sene kadar sürdü. Bir gece rüya gördüm, etrafım kapkara kapılarla doluydu. Yalnız bir tane kapı vardı o bembeyaz ışık içersindeydi, üzerinde ‘Yol,Gerçek ve Yaşam Ben’im. yuh 14.6’ yazıyordu. Evet aynen bu yazıyordu ve uyandığımda unutmamıştım hemen kiliseye gittim ve hamdolsun kilise açıktı hatta tapınma vardı. Önce tapınmaya katıldım sonra bir incil aldım eve geldim o ayete baktım ve rüyamda gördüğümün aynısıydı.
  İnanamamıştım ve bunu kimseyle paylaşamadım. Ailemde kime söylesem uydurduğumu düşünecekti ama inanılmaz bir duyguydu. O zamandan beri kiliseye gitmeyi hiç bırakmadım mujdeyi duyduktan sonra Kutsal Kitap’ı okudum ve artık neye ait olduğumu gerçeği ve sonsuz yaşama giden yolu biliyordum. 11 yasımda tam anlamıyla iman ettim. Rab’be sonsuz şükürler olsun şimdi 18 yasındayım bu sene vaftiz oldum ve hamdolsun babam da iman etti.

  Bu sizinle paylaştığım sadece iman etmemdeki tanıklığım ama Rab o kadar muhteşem ki hayatımda olduğunu, babam olduğunu herzaman hissettirdi bana. Rab’be sonsuz övgüler olsun hamdolsun bu eşsiz tasarısı için.

  Amin

  #31822
  Anonim
  Pasif

  Hem senin adına hem de babanın adına çok sevindim. Yazını zevkle okudum.

  Rab bize rüyalarda bizimle konuşacağını ve bize doğru yolu göstereceğini söylemişti (Eyüp 33:14-18). Ne mutlu ki Rab’bin sözleri olan bu güzel ayetlere tanıklık etmişsin.

  Kimi insanlar da vardır ki, senin yaşamış olduğun şeylere benzer şeyler yaşamalarına rağmen duyduklarını anlayamıyorlar, baktıklarını göremiyorlar (Yeşaya 6:9).

  Hamdolsun ki Rab sana doğru yolu göstermiş ve sen de anlayabilmiş. Gerçekten çok sevindim senin adına.

  #31824
  Anonim
  Pasif

  evet hamdolsun çok guzel bir tanıklıkla Rab bi tanıdım ve Rab herkezin kapısını birşekilde çalıyor umarm herkez görur duyar hisseder..

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.