Rabb ‘imin selamı üzerinize olsun..

• Bu konu 2 izleyen ve 3 yanıt içeriyor.
4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

internette gezinirken forumunuza rastladım ve oldukça ilginç buldum..

forumunuzda ” tanışma bölümü ” olmadığı için ” burada konu açarak yazmayı uygun gördüm..

ben müslüman bir kişiyim ve islam dini ile müşerref olmakla gurur duyuyorum.. ancak ülkemizde bütün dinlerin yaşanması – bütün dinlerin özgürce ifade edilmesi için anlatılması gerektiğini düşünüyorum.

insan hayatında yaşanan her oldu ; mukayese ile daha da anlam kazanacaktır..

saygılar ve sevgiler…

Anonim
    Pasif
    starke;16049 wrote:
    internette gezinirken forumunuza rastladım ve oldukça ilginç buldum..forumunuzda ” tanışma bölümü ” olmadığı için ” burada konu açarak yazmayı uygun gördüm..

Ben müslüman bir kişiyim ve islam dini ile müşerref olmakla gurur duyuyorum.. ancak ülkemizde bütün dinlerin yaşanması – bütün dinlerin özgürce ifade edilmesi için anlatılması gerektiğini düşünüyorum. insan hayatında yaşanan her oldu ; mukayese ile daha da anlam kazanacaktır..
    saygılar ve sevgiler…

Sayın starke,
    HristiyanTürk forum sayfamıza hoşgeldiniz. Buraya tesadüfen girdiniz, ama şimdiye dek Hristiyanlıkla ilgili büyüklerinizden ve çevrenizden doğru ya da yanlış pek çok şey duydunuz. Ama en azından Hristiyanlığı kendi kaynağından duymak, doğru bilgi edinmek, öğrenmek açısından bir fırsatınız oldu. Ben şahsen, her insanın, hangi dinden, hangi mezhep ve inançtan olursa olsun, önce kendi inancını sorgulaması ve araştırması, daha sonra da diğer din ve inançları araştırması gerektiğine inanıyorum. Hiç kimse araştırmakla, öğrenmekle bir şey kaybetmez aksine çok şey kazanır, çok şey öğrenir.

Bir İncil, ya da Tevrat, Zebur ve İncil’in tümünü içeren bir Kutsal Kitap edinmek isterseniz, size parasız olarak ısmarlayabileceğiniz bir link verebiliriz. Kur’an’ı okuyun, sonra da tarafsız ve önyargısız olarak İncil’i okuyun ve karşılaştırın. Sorularınız olursa buraya yazarak sorun. Ben ve burada bulunan arkadaşlarımız size severek yardımcı olmaya ve sizi bu konuda aydınlatmaya çalışacağız.

Rab’bin sevgisinde ve esenliğinde kalın
    Saygılar

Anonim
    Pasif

açıklama ve cevabınıza mukabil ; en kalbi teşekkürlerimi sunarım…

Anonim
    Pasif

@Rüzgar 16050 wrote:

Sayın starke,
    HristiyanTürk forum sayfamıza hoşgeldiniz. Buraya tesadüfen girdiniz, ama şimdiye dek Hristiyanlıkla ilgili büyüklerinizden ve çevrenizden doğru ya da yanlış pek çok şey duydunuz. Ama en azından Hristiyanlığı kendi kaynağından duymak, doğru bilgi edinmek, öğrenmek açısından bir fırsatınız oldu. Ben şahsen, her insanın, hangi dinden, hangi mezhep ve inançtan olursa olsun, önce kendi inancını sorgulaması ve araştırması, daha sonra da diğer din ve inançları araştırması gerektiğine inanıyorum. Hiç kimse araştırmakla, öğrenmekle bir şey kaybetmez aksine çok şey kazanır, çok şey öğrenir.

Bir İncil, ya da Tevrat, Zebur ve İncil’in tümünü içeren bir Kutsal Kitap edinmek isterseniz, size parasız olarak ısmarlayabileceğiniz bir link verebiliriz. Kur’an’ı okuyun, sonra da tarafsız ve önyargısız olarak İncil’i okuyun ve karşılaştırın. Sorularınız olursa buraya yazarak sorun. Ben ve burada bulunan arkadaşlarımız size severek yardımcı olmaya ve sizi bu konuda aydınlatmaya çalışacağız.

Rab’bin sevgisinde ve esenliğinde kalın
    Saygılar

sevgili rüzgar kardeşim.. forumda incelediğim konularda incil ‘ in çok farklı bir anlatımı ile karşılaştım . yıllar önce edindiğim bir incil ‘ de ise bu ayetler yazmıyordu..

sizden ; kapsamlı bir incil göndermenizi rica edeceğim.. ancak malumunuz forumda afres -telefon vs. verilemeyeceğinden adresimi nasıl bildireceğimi yazarsanız memnun olacağım.. Rabb ‘ imin selamı hepimizin üzerine olsun..

sevgiler – saygılar..

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.