Rab İsa’ya çok şükür dün Hristiyan oldum

• Bu konu 4 izleyen ve 6 yanıt içeriyor.
7 yazı görüntüleniyor - 1 ile 7 arası (toplam 7)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Rab İsa’ya şükürler olsun ki dün Hristiyan oldum ve İsa’yı Rabbim ve Kurtarıcım olarak kabul ettim. O kadar mutluyum ki anlatamam kardeşlerim. İsa bütün insanları tıpkı benim çağrılarıma karşılık verdiği gibi kurtarmasını dilerim. Siz kardeşlerime bir sorum olacak Hrisytiyan oldum ama kardeşlerimle kavuşmak için sabırsızlanıyorum, onlarla birlikte Rabbi övmek istiyorum, vaftiz olmak istiyorum ne yapabilirim? Pazar gününü mü beklemeliyim? Ben Bursa’da yaşıyorum ve siz değerli İsa’nın öğrencileri olan kardeşlerimden yardım bekliyorum. Rab İsa hepinizi bereketlesin ve Baba Kutsal Ruhunu üzerinize döksün. Hoşçakalın…iman ettim

Anonim
    Pasif

@greengate 7954 wrote:

Rab İsa’ya şükürler olsun ki dün Hristiyan oldum ve İsa’yı Rabbim ve Kurtarıcım olarak kabul ettim. O kadar mutluyum ki anlatamam kardeşlerim. İsa bütün insanları tıpkı benim çağrılarıma karşılık verdiği gibi kurtarmasını dilerim. Siz kardeşlerime bir sorum olacak Hrisytiyan oldum ama kardeşlerimle kavuşmak için sabırsızlanıyorum, onlarla birlikte Rabbi övmek istiyorum, vaftiz olmak istiyorum ne yapabilirim? Pazar gününü mü beklemeliyim? Ben Bursa’da yaşıyorum ve siz değerli İsa’nın öğrencileri olan kardeşlerimden yardım bekliyorum. Rab İsa hepinizi bereketlesin ve Baba Kutsal Ruhunu üzerinize döksün. Hoşçakalın…iman ettim

HALELUYA!
    RAb’be övgüler olsun. Tanrı seni kutsasın ve korusun. her türlü kötülükten ve ayartıdan uzak tutusun. Her şeye kadir olan Babamız esenliği ile seni sarsın ve yüreğindeki imanı büyütsün ve Rabbimiz Mesih İsa’nın benzerliğinde değiştirsin. Kutsal Ruh varlığına egemen olsun. Yeri ve göğü yaratan Her Şeye Kadir Baba Tanrı’ya- Rabbimiz ve Kurtarıcımız Mesih İsa’ya- teselli kaynağımız Kutsal Ruh’a övgüler olsun. Amin

“Umut kaynağı olan Tanrı, Kutsal Ruh’un gücüyle umutla dolup taşmanız için iman yaşamınızda sizleri tam bir sevinç ve esenlikle doldursun.” Romalılar 15:13

sevgili kardeşim(kardeşim diyorum çünkü artık imanda öz kardeşiz) bursadaki toplulukla iletişim kurarsan emin ol seni sevgiyle karşılayarak yardımcı olacaklardır. esenlik ve lütüf seninle olsun
    hamdolsun

Anonim
    Pasif

* Dileyin, size verilecek; arayın, bulacaksınız; kapıyı çalın, size açılacaktır. Çünkü her dileyen alır, arayan bulur, kapıyı çalana kapı açılır.

İsa Mesih Efendimiz’in dedigi gibi, arayin bulacaksiniz!

Aradiniz ve gercegi buldunuz sevgili kardesim…

İlk olarak Bursa’daki kiliseleri arastirin. Sitede kilise bölümünde bulabilirsiniz. Ardindanda kiliseye gidin ve kilise önderiyle gorusun, inandiginizi belirtin ve vaftiz olmak istediginizi soyleyin, kilise onderi sizinle ilgilenecektir ve gerekli seyleri soyleyecektir…

Esenlik sizinle olsun…

Anonim
    Pasif

Senin adına gerçekten çok sevindim kardeşim.

Yalnız şunu söylemeliyim ki Bursa gibi bir yerde yaşıyor olmaktan ötürü çok şanssızsınız:)Her ne kadar Bursa Hristyanlık tarihinde çok büyük görevler üstlenmiş olsa bile, günümüzde Hristiyanlık açısından oldukça fakir bir şehirdir.Koskoca Bursa’da sadece tek bir kilise vardır!Fransız / Protestan kilisesidir.Heykel dolmuşduraklarının hemen arkasındadır.Açıkçası ben bu kiliseye hiç gitmedim; ama güzel bir kilise olduğunu bir çok insandan duydum.

http://www.bursakilisesi.com/

Yukarıdaki adresten detaylı bilgi alabilirsiniz.

NOT:Şuan nasıldır bilmiyorum; ama geçen seneye kadar bu kilise ibadet saatleri haricinde kapılarını hiç açmazdı.Bir çok kez, Bursamızın güzel kilisesini görüp, oradaki insanlarla tanışmak istemişsem de kapılarının hep kilitli olduğunu gördüm.

Anonim
    Pasif

Kiliseye yarın gitsem olur mu? Yoksa pazar günü mü gitmeliyim bilmiyorum. Klisenin yerini öğrendim ama ne günü gitmeliyim bu konuda bir fikir verebilir misiniz kardeşlerim?

Anonim
    Pasif

Dediğim gibi normalde kapalıydı (Zaten tek bir kilise var, bunu da neden kaparlar anlamış değilidim).

Bir yıl zarfında bazı şeyler değişmiş, ziyarete de açılmış olabilir.

Ama her pazar saat 11 de ibadet için kiliseyi açarlar.

Yani her pazar saat 11:00 ta %100 açıktır.Ama diğer günleri bilemiyecem.İstersen bir git, bak.Kapalı ise kozahana gidip bir bardak çay iç :)O güzelim havayıda benim yerime uzun uzun kokla…

Anonim
    Pasif

Ben yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum ancak şansız olduğuma katılmıyorum çünkü Rabbin yolunda çekilen her türlü zorluk tüm insanlık için ödüldür, İsa bile bizim için çarmıhta acılar çekti ve 3. gün dirildi. Tıpkı Rabbimiz İsa Mesih gibi hepimiz acılar çekebiliriz bunu Babamız hepimiz için dileyebilir. Amacım Mesih İsa’nın yolundan yürümek ve haytımı O’nun denetimine bırakmaktır. Rab hepinizi bereketlesin.

7 yazı görüntüleniyor - 1 ile 7 arası (toplam 7)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.