Rab İsa Göründüğünde

• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Tanrı’nın isteğiyle Mesih İsa’nın elçisi olmaya çağrılan ben Pavlus ve kardeşimiz Sostenis’ten, Tanrı’nın Korint’teki topluluğuna selam! Mesih İsa’da kutsal kılınmış ve kutsal olmaya çağrılmış olan sizlere ve hepimizin Rabbi İsa Mesih’in adını her yerde anan herkese, Babamız Tanrı’dan ve Rab İsa Mesih’ten lütuf ve esenlik olsun. 4Tanrı’nın Mesih İsa’da size bağışladığı lütuftan ötürü sizin için her zaman Tanrıma şükrediyorum. 5-6Mesih’le ilgili tanıklığımız sizde pekiştiği gibi Mesih’te her şeyde, her söz ve her bilgide zenginleştiniz. 7Şöyle ki, siz Rabbimiz İsa Mesih’in görünmesini beklerken hiçbir ruhsal armağandan yoksun değilsiniz. 8Rabbimiz İsa Mesih, kendi gününde kusursuz olmanız için sizi sonuna dek pekiştirecektir. 9Sizi, Oğlu Rabbimiz İsa Mesih’le paydaşlığa çağırmış olan Tanrı güvenilirdir.

Rab İsa iki bin yıldır görünmenin bekleyişinde. Bu da bize ruhsal olarak kuvvet veriyor. Acaba sizce bir gün Rab İsa kanlı canlı göründüğünde o heyecana dayanabilmek mümkünmüdür. Çünkü binlerce yıl bir bekleyiş birikmiş. O bekleyiş aniden ortaya çıkarsa yaşanan büyük bir heyecan olmaz mı. Ben buna ‘Gratmati’ diyorum. Gratmatinin etimolojik anlamı haritalı ateş demek. Çünkü biz Rab İsa’yı beklediğimizde ruhumuza o an Rab İsa’dan akar. Sizcede öyle değil mi?

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.