Rab Yahsuah ın Yansıması …

• Bu konu 7 izleyen ve 10 yanıt içeriyor.
11 yazı görüntüleniyor - 1 ile 11 arası (toplam 11)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Merhaba,Esenlikler olsun .

Birsüredir aranızdayım sevgili arkadaşlarım ve Şükürler olsunki sonunda doğru yoldayım.

Kağıt üzerinde müslüman olarak doğdum,ve daha çok küçük yaştayken allah ı aramaya,sorgulamaya başladım,hiçbirzaman yanıt alamadım,büyüdükce uzaklaşıyordum islam’dan,bir müslümanın bilmesi gereken herşeyi biliyor fakat hiçbirini uygulamıyordum,çünki içimden gelmiyordu,içimde bir ışık yoktu,derken şiddetli kasıntılı ergenlik dönemi,sorumsuz,hiçkimseyi takmayan,kimseye eyvallahı olmayan bir Ateist olmuş çıkmıştım,hiçbirşeye inanmıyor,bütün dinlere küfrediyordum.Bu şekilde uzun yıllar sürdü yaklaşık 8-9 sene…

Öyle ki Dinlerden nefret eder hale gelmiştim,biri yanımda müslümanlık veya Hristiyanlık hakkında konuşsa hemen muhalefet olurdum,elimden geldiğince alay eder,karalardım.Artık yoldan çıkmıştım,Ailem e kötü davranıyor,arkadaşlarım tarafından az da olsa dışlanıyorudum.Ama o şekilde mutlu olduğumu sanıyormuşum,kibirli,burnu yukarlarda biriydim.

Birgün canımın çok sıkkın olduğu anlardan biri,ve gene alkolluyum,dışarı çıktım hava almak istiyordum,artık öyle bi bunalmıştımki,saçmasapan düşünceler geliyodu aklıma ve 20-25 m ilerimde bi adam gördüm karşıdan geliyodu bana doğru ve yaklaştıkca
    gözlerimin içine baktığını hissettim,beyaz yüzlü pamuk gibi yaşlı bir amcaydı, bende onun gözlerinin içinde baktım,tam yanımdan geçerken aynı anda birbirimize tebessüm ettik, ve dedim ki ; “tip e bak aynı hz. isa gibi” (tabi ozaman sadece hz. isa idi benim için) …

Sonra düşünmeye başladım yolda yürürken, diyorum ; ” vaybe isa da neymiş suyun üstünde yürümüş” (tabi bunları kulaktan duymuştum) bu tür mucizeleri düşündükce ilginç geldi,ve yolumu değiştirdim Kitapcıya girdim, “Merhaba İncil varmı” diye sordum,Evet deyince,hemen aldım İncil i,evime geldim,Okumaya başladım,Okudukca okudum,anlamadığım yerleri anlayana kadar okudum,dahada anlamadıysam iyice araştırdım,(tabi bu araştırmam ve iman edişim zaman aldı) ve benim içimde ışık oldu ben bu ışığı hissettimki şuanda Rab be kalpten iman ediyorum,,,ve sonuçta ne anladım biliyormusunuz arkadaşlarım ? Şuana kadar Ot gibi yaşamışım bunu anladım,Rab im Yahsuah a Şükürler olsunki artık onun yolundayım,ona bağlıyım,ona iman ediyorum… Baba , Oğul Ve Kutsal Ruh Adıyla,Amin
    † † †

Anonim
    Pasif

@Heaven 16655 wrote:

Merhaba,Esenlikler olsun .

Birsüredir aranızdayım sevgili arkadaşlarım ve Şükürler olsunki sonunda doğru yoldayım.

Kağıt üzerinde müslüman olarak doğdum,ve daha çok küçük yaştayken allah ı aramaya,sorgulamaya başladım,hiçbirzaman yanıt alamadım,büyüdükce uzaklaşıyordum islam’dan,bir müslümanın bilmesi gereken herşeyi biliyor fakat hiçbirini uygulamıyordum,çünki içimden gelmiyordu,içimde bir ışık yoktu,derken şiddetli kasıntılı ergenlik dönemi,sorumsuz,hiçkimseyi takmayan,kimseye eyvallahı olmayan bir Ateist olmuş çıkmıştım,hiçbirşeye inanmıyor,bütün dinlere küfrediyordum.Bu şekilde uzun yıllar sürdü yaklaşık 8-9 sene…

Öyle ki Dinlerden nefret eder hale gelmiştim,biri yanımda müslümanlık veya Hristiyanlık hakkında konuşsa hemen muhalefet olurdum,elimden geldiğince alay eder,karalardım.Artık yoldan çıkmıştım,Ailem e kötü davranıyor,arkadaşlarım tarafından az da olsa dışlanıyorudum.Ama o şekilde mutlu olduğumu sanıyormuşum,kibirli,burnu yukarlarda biriydim.

Birgün canımın çok sıkkın olduğu anlardan biri,ve gene alkolluyum,dışarı çıktım hava almak istiyordum,artık öyle bi bunalmıştımki,saçmasapan düşünceler geliyodu aklıma ve 20-25 m ilerimde bi adam gördüm karşıdan geliyodu bana doğru ve yaklaştıkca
    gözlerimin içine baktığını hissettim,beyaz yüzlü pamuk gibi yaşlı bir amcaydı, bende onun gözlerinin içinde baktım,tam yanımdan geçerken aynı anda birbirimize tebessüm ettik, ve dedim ki ; “tip e bak aynı hz. isa gibi” (tabi ozaman sadece hz. isa idi benim için) …

Sonra düşünmeye başladım yolda yürürken, diyorum ; ” vaybe isa da neymiş suyun üstünde yürümüş” (tabi bunları kulaktan duymuştum) bu tür mucizeleri düşündükce ilginç geldi,ve yolumu değiştirdim Kitapcıya girdim, “Merhaba İncil varmı” diye sordum,Evet deyince,hemen aldım İncil i,evime geldim,Okumaya başladım,Okudukca okudum,anlamadığım yerleri anlayana kadar okudum,dahada anlamadıysam iyice araştırdım,(tabi bu araştırmam ve iman edişim zaman aldı) ve benim içimde ışık oldu ben bu ışığı hissettimki şuanda Rab be kalpten iman ediyorum,,,ve sonuçta ne anladım biliyormusunuz arkadaşlarım ? Şuana kadar Ot gibi yaşamışım bunu anladım,Rab im Yahsuah a Şükürler olsunki artık onun yolundayım,ona bağlıyım,ona iman ediyorum… Baba , Oğul Ve Kutsal Ruh Adıyla,Amin
    † † †

sevgili arkadaşım büyük bir ihtimalle her zamanki gibi cevabımı yayınlamayacaklarını bilerek sizin bu tanıklığınıza cevap yazayım belik olurya bunu yayınlarlar sıradan bir hikaye ve bu hikayede neden bu kadar etkilenipte hemen kitapçıya gidip incil aldığınıda anlamış değilim bende kutsal kitabı okudum ve diğer inançlardaki kitap ve bilgileri ama hiç birindede içimde aykırı bir duygu oluşmadı

sanırsam farklı düşünyoruz sen duygusal ben mantıksal bu inanç işine bakıyoruz :D :D

Anonim
    Pasif

3ylül e ;

Seçilmiş nedir bilirmisiniz? Bence ben seçilmişim,seçilmiş olduğum için ki şükür ler olsun Rab deyim şuanda.Size göre hikaye bana göre hayatın ta kendisi,her olaya neden olan bir durum vardır.Buda onlardan biri,ki benim dinler le alakam yoktu sıkı bir Ateistim,lanet olsun ne sorunlu bir kişilikmişim o dönemlerde :-) Umarım Rab sizin kalbinizede dokunurki sizde bana göre doğru olan bu yola girersiniz,saygılarımla.

Anonim
    Pasif

Şu Tanrı’nın cazibesine kapılanları görüyorum da. Bambaşka oluyorlar. Bayağı, niteliksiz bir hayattan ilginç, kendi öz, orijinal fikirleri, sözleri olan, kişilikli, özetle insan olmanın vasfını ifade eden gerçek insanlar oluyorlar. Zaten İsa Mesih efendimiz kendine ‘insanoğlu’ da demiyor mu ki… Normaldir, çünkü Hz. İsa insaniyetin arketipidir, baş paradigmasıdır, İlahi yönünden başka. Gerçek insandır. İnsaniyet vasfının mutlak kıstasıdır. İnsaniyet O’nla ölçülür. O’nun serbestisi, cesareti, fedakarlığı ve sevgisiyle yapılır insanlık vasfının sağlaması. O’na benzediğimiz ölçüde insan olmuş oluruz.

Dostum Heaven, kısa bir şekilde anlatmışsın ‘uyanış’ hikayeni ama hoş, ilginç. Bütün gerçek ‘uyanış’ hikayeleri ilginçtir zaten. Rab’bın ifadelenişi hiç bir zaman yavan olmaz. Sana ve burdaki tüm dostlara sağlıklı, anlam dolu ‘Doğum’ (Noel) bayramı diliyorum. Türkçe’de henüz pek o kadar yerleşik, özerk bir Hristiyan terimler dağarcığı yok ama olsun. Hz. İsa Mesih efendimiz bu meseleyi de halleder, yeter ki cezbesi kök salmış olsun gönüllerde.

3ylül rumuzlu arkadaşımıza da dilekler elbet… :-) Heaven’ın tecrübesini alelade buluşun normal. Herkesin hayatlarında olanlar tamamen biriciktir. Biri için alelade olan bir şey bir başkası için olağanüstü olabilir çünkü birikimler başkadır, genel hayat şartları başkadır. Not edilmesi gereken bir şey daha varsa o da tutku… İnsan’ın hayatını tutkulu yaşama oranı… Heaven’ın anlatısından herşeye kendisini tutkuluca attığı belli, ateizme tutkuluca atılmış, dine tutkuluca sövmüş, içkiye tutkuluca atılmış… eh işte o hızının içersinde Rab da kendisini ‘hızla’ kapıvermiş bir yerde… şükür :-) Yeni Ahit kitaplarından Vahiy’de bir yerde Rab ‘ya soğuk ol’ der ‘ya sıcak… ılık olanları kusacağım’. Hz. İsa efendimiz de bir yerde ‘‘evet’iniz evet ‘hayır’ınız hayır olsun… kararsız, bir oraya bir buraya sallanır olmayın’ diye tenbih eder. Bir bütün kalplilik, bir tümden verilmişliktir insanı Tanrı tarafından ‘yakalanır’ kılan. Kendisini kıyasıya içkiye vermiş, heba olur giderim korkusundan sıyrılmış bir alkolik, herşeyi tartıya koyan, çıtkırıldım, aman ziyana uğrarmıyım hesaplarına bulaşmış ‘efendi’ ‘saygıdeğer’ bir kişiden çok daha açıktır Rabb’in müdahelesine. Rab cesurları sever. Havari Paulus’un aziz Çelenk’in (aziz Stefanos) recm edilişinde recm edenlerin kenara bırakılmış elbiselerine göz kulak olduğu söylenir… Samimice inançlıydı ve tutkuluydu Rabb’in öğretisinin kovulması gerektiğine ama… sonradan Rab onu bu samimiyetinden, tutkululuğundan kapıp kendine milletler havarisi yaptı. Rab delilikler yapacak cesareti olanlara yakındır. Ama hayatımızda tutku yoksa, mantık gönlü, sezgiyi her feryadında, her girişiminde susturmaya çalışıyorsa da… olsun… Bu zaafımızı da samimice kabullenirsek içimizde Rab bu samimiyetimizi de değerlendirir. Rab kendisine dönmemiz için en ufak bir fırsattan yararlanır. O ‘vefasız oğul’ meselindeki baba gibi. Her an kucaklamaya hazırdır bizi. Şu bir hardal tohumu kadar fırsat tanıyışımız olsa kendisine…

Anonim
    Pasif

Sevgili eylül kardeşim esenlik olsun.

Atalar ne demiş her yigidin bir yoğurt yiyişi vardır.
    Mesih İsa’nında her seçilmişine kendini gösterdiği bir şekil vardır.
    Kürsülere çıkıp Mesih İsa’yı yalanlamak için ne cengaverler çıktı sonları bugün Mesih’in iyi birer müjdecisi oldular.

Bak eylül kardeş bir mesih imanlısı tanıyorum.
    Ailesi doğuştan iman hayatlı.O ise imansız,aile oğlum Rab’be gel diyor o ise alay ediyor.Ailesi Kutsal Kitab’ı uzatıp oğlum al oku diyor o ise Kutsal Kitab’a tekme atıyor.

Bugün mü Mesih imanlıları (bende dahil) onunla yarım saat paylaşabilmek veya o kardeşten bir vaaz dinlemek için can atıyoruz.

Bu kardeşe yıllar önce dedik ki abi tanıklık verde doyalım.

Tanıklık verdi;utkum tutuldu.Rab biliyor ki kıskandık kardeşi.
    Çünkü o kardeş Rab’bi dünya gözü ile görmüştü.

Bugün yüzlerce cemaati, bir o kadar da öğrencisi ,daha da Rab’be getirecegi kuzuları var.
    Rab kardeşimizi bereketlesin.

Heaven kardeşimizinde gelecekte Müjde’nin postacısı olmayacağı ne malum….?

Esenlik olsun.

Anonim
    Pasif

3 eylül isimli arkadaşımızn acaba kendisin dediği gibi mesajları sitede yayınlanmıyor mu ?

Forum: Tanıklıklar (Türkçe) 6 Saat önce
    Cevaplar: 4 Rab Yahsuah ın Yansıması …
    Görüntüleme: 40 Konuyu Başlatan 3ylül
    sevgili arkadaşım büyük bir ihtimalle her zamanki…

sevgili arkadaşım büyük bir ihtimalle her zamanki gibi cevabımı yayınlamayacaklarını bilerek sizin bu tanıklığınıza cevap yazayım belki olurya bunu yayınlarlar sıradan bir hikaye ve bu hikayede neden…
    Forum: Üyelerimizden Sorular 03-07-2009
    Cevaplar: 9 Şehitlik
    Görüntüleme: 231 Konuyu Başlatan 3ylül
    Tanrı ya da başka bir şey. Enteresan bir güç…

Tanrı ya da başka bir şey. Enteresan bir güç olduğu gerçeğini kabul ediyorum. Fakat dinlerin getirdiği zorunlulukları ve bu güce ulaşmak için koyduğu şartları aklım almıyor.
    dinler tarihler boyunca…
    Forum: ALO DUA 25-06-2009
    Cevaplar: 13 Dışlanıyorum, acil duaaaa!!!
    Görüntüleme: 479 Konuyu Başlatan 3ylül
    insanları inandıklarından dolayı yada…

insanları inandıklarından dolayı yada inanmadıklarından dolayı dışlamak kadar vahşice birşey olamaz herkesin doğru bir olacak diye bişey yok eğer her doğrunun bizimkiyle kesişmesini illaki istiyosak…
    Forum: Ayartılar, Denenmeler 24-06-2009
    Cevaplar: 2 …inandığın gibi olsun… !
    Görüntüleme: 68 Konuyu Başlatan 3ylül
    bende bu konuya ve burdaki bi çok konuya katılıp…

bende bu konuya ve burdaki bi çok konuya katılıp cevap yazmak istiyorum ama ne yazıkki cevaplarım yorumlarım forumdaki rtükten biraz zor geçiyor geçenlerse konu sıcaklığını kaybettiğinde foruma…
    Forum: Duyuru Panosu, Mesajlar, Haberler, Bülten 19-06-2009
    Cevaplar: 18 Tanrı Mı? Allah Mı?
    Görüntüleme: 208 Konuyu Başlatan 3ylül
    insanın pusulası aklıdır tanrı neden her insana…

insanın pusulası aklıdır tanrı neden her insana akıl verdi sanıyosunuz
    ama insanlar ne yazıkki bu akıllarıyla tanrıya ulaşmak yerine ona ulaşacaklarını sandıkları kitaplar ve bu kitapların içinede…
    benimde demek istediğim kutsal kitapların nuhun…

benimde demek istediğim kutsal kitapların nuhun tufanını yada ibrahimi onaylaması demek bu sümerlerden altın olduklarının açık delili değilmidir

ayrıca beni tebliğ etmekle itham ediyosunuz neyi…
    eğer yazdığım cevap foruma konulmaya layık…

eğer yazdığım cevap foruma konulmaya layık görülürse sanırım tek yaptığınız çaıklamalar tek taraflı kalmayacaktır
    Forum: Duyuru Panosu, Mesajlar, Haberler, Bülten 18-06-2009
    sayın Başaran yanlış düşünüyorsunuz .Ben sorduğum…

sayın Başaran yanlış düşünüyorsunuz .Ben sorduğum soru kadar cevabını da bir o kadar ciddiye alır ve okurum. Daha önceki açıklamamda Incil’i sizin kadar iyi bilmediğimi de belirtmiştim. Bakın Nuh…
    Forum: Duyuru Panosu, Mesajlar, Haberler, Bülten 18-06-2009
    sevgili arkdaşlar verdiğiniz cevaplar için…

sevgili arkdaşlar verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim fakat sizin yaptığınız açıklamaların aslında bana göre tek bir cevabı var oda sümer tarihinde gizli eğer sümerleri okuduysanız bugün tevrat…
    Forum: Duyuru Panosu, Mesajlar, Haberler, Bülten 17-06-2009
    sayın başaran kitaplar bana göre tarih…

sayın başaran kitaplar bana göre tarih yazmasından başka bişey değildir. yani geçmişteki insanların ihtiyaçlarına göre insanların tanrıya ulaşmak için kendinlerine kurallar koydukları sayfalar dolusu…
    Forum: HRANT DINK OLAYI VE YANSIMALARI 15-06-2009
    Cevaplar: 19 Hrant Dink Cinayeti Sonrasında Hristiyan Türkler Ne Diyor?
    Görüntüleme: 3,007 Konuyu Başlatan 3ylül
    Sırf düşüncesi bizden farklı diye sırf…

Sırf düşüncesi bizden farklı diye sırf inandıklarımız aynı değildir diye bir insanın yaşama hakkını elinden almak bir insanı öldürmek canice vahşicedir. Herkesin doğrusu aynı olsa herkesin…
    Forum: Aktüel Gelişmeler 15-06-2009
    Cevaplar: 61 Doğuştan Müslüman çocuk yoktur! – RADİKAL
    Görüntüleme: 3,993 Konuyu Başlatan 3ylül
    Doğuştan hiç bişey yoktur- öyle şey mi olur?…

Doğuştan hiç bişey yoktur- öyle şey mi olur? Tanrı neden yarattığı insanı dünyaya gönderirken bir kimlik altında gönderme mecburiyeti hissetsin ki? Saçma!
    Forum: Üyelik Problemleri, Destek, Support 29-05-2009
    Cevaplar: 4 (önemli )Nick Kullanimi Hakkinda
    Görüntüleme: 120 Konuyu Başlatan 3ylül
    benim başka nickim yok eğer var diyorsanız lütfen…

benim başka nickim yok eğer var diyorsanız lütfen diğer nickimin ne olduğunu söyleyebilirmisiniz
    Forum: ŞİİRLER 26-05-2009
    Cevaplar: 11 söyle
    Görüntüleme: 219 Konuyu Başlatan 3ylül
    bu dizeler sizi kırdıysa özür dilerim fakat…

bu dizeler sizi kırdıysa özür dilerim

fakat şu var ömer hayyam hiç bir dine bağlı olmasada tanrıya sitemkar olsada onun varlğını kabul etmiş biri ve öyleki bu sözlerini iletişimini dinle değil…
    Forum: Üyelerimizden Sorular 25-05-2009
    Cevaplar: 9 Şehitlik
    Görüntüleme: 231 Konuyu Başlatan 3ylül
    Arkadaşım eğer tanrı iyi şeyler için insanları…

Arkadaşım eğer tanrı iyi şeyler için insanları ödüllendiriyosa sadece bellirttiğin şey için değil, ona göre iyi olan herşey için ödüllendiriyodur. Yani herhangi bir dinin kitabında örnek aramana…
    Forum: ŞİİRLER 25-05-2009
    bu adam bir şair duygu adamı bu satırları…

bu adam bir şair duygu adamı bu satırları duyguyla yazmış ve belki cevabını tanrıdan almş yada almamış ama bu bir gerçekki çok insan bu satırlardaki gibi düşünüyor :)
    Forum: Tarihte Hristiyan Türkler 25-05-2009
    Cevaplar: 12 OSMANLIDA TÜRK KADINI
    Görüntüleme: 962 Konuyu Başlatan 3ylül
    slm arkadaşım dediklerinde şu noktayı düşündümü…

slm arkadaşım dediklerinde şu noktayı düşündümü osmanlıda haremde yüzlerce kadın emirle hareket eden herşeyleri kontrol altında olan izinsiz nefes bile almayan kadınların sence köle değilde neydi

Forum: ŞİİRLER 25-05-2009
    söyle

var mı dünyada günah işlemeyen söyle:
    yaşanır mı hiç günah işlemeden söyle;
    bana kötü deyip kötülük edeceksen,
    yüce tanrı, ne farkın kalır benden, söyle.

ömer hayyam
    Forum: Diğer Dinler, Mezhep ve Tarikatlar 24-05-2009
    Cevaplar: 9 dine gerek varmı ?
    Görüntüleme: 235 Konuyu Başlatan 3ylül
    Arkadaşlar bir örnek vereyim mesela her inanç…

Arkadaşlar bir örnek vereyim mesela her inanç genelde insanlığın var oluşunu ademden kabul eder peki adem zamanında din yoktu adem nasıl tanrıya ulaşıyodu yada nasıl olduda onu vareden birinin…
    Forum: Diğer Dinler, Mezhep ve Tarikatlar 23-05-2009
    Slm cevabınız için tşk ederim, fakat şunu da…

Slm cevabınız için tşk ederim, fakat şunu da söyleyeyim, herkes benim dinim doğru olandır diyor, herkes Tanrıya ulaşmak için çabalıyor, ama kimse kimsenin yolunu beğenmiyor.. Bunu sanırım Tanrı da…
    Forum: Diğer Dinler, Mezhep ve Tarikatlar 22-05-2009
    dine gerek varmı ?

Slm arkadaşlar.. Bu kadar din var ve her dinin de iddası Tanrının bizimle birlikte olduğu ve ne yaparsak yapalım haberdar olduğudur.

Peki sizce böyle bir Tanrıya ulaşmak için bir dine gerek var…

Anonim
    Pasif
    3ylül;16660 wrote:
    sevgili arkadaşım büyük bir ihtimalle her zamanki gibi cevabımı yayınlamayacaklarını bilerek sizin bu tanıklığınıza cevap yazayım belik olurya bunu yayınlarlar sıradan bir hikaye ve bu hikayede neden bu kadar etkilenipte hemen kitapçıya gidip incil aldığınıda anlamış değilim bende kutsal kitabı okudum ve diğer inançlardaki kitap ve bilgileri ama hiç birindede içimde aykırı bir duygu oluşmadı

sanırsam farklı düşünyoruz sen duygusal ben mantıksal bu inanç işine bakıyoruz :D :D

Sayin 3ylül

Öyle bir yazmissiniz ki sanirlar ki sizin yazilariniza karsi extra bir garezimiz var.Ne size karsi ne de herhangi bir üyeye karsi özel bir ayricaligimiz yoktur.Üyelik kurallarina aykiri olmayan ve Hristiyantürkforum’a yakisan,uygun olan her mesaji yayinliyoruz.Sizin “herzamanki gibi” diye yaptiginiz yorum sizi yalanlamaktadir.Mesajiniz yayinlanmiyorsa bunun gecerli bir sebebi vardir.Sorunu kendinizde görmelisiniz.

Inanc isinde duygusallik ve mantik aranmaz.Bugün Kutsal Kitab’a baktigimizda aklimiza ve mantigimiza uymayacak yüzlerce olay vardir.Bazilari mucizelerdir.Simdi Kutsal Kitab’a sizin anlayisiniza göre mantikla bakarsak o zaman Kutsal Kitab’in kapagini kapatmamiz gerekecektir.Ama iman yoluyla baktigimizda ne duygularin ne de aklin bir önemi kalmiyor.Tabi burda duygusal ve mantikli olmayalim demiyorum yanlis anlasilmasin.Iman ettigimiz zaman duygularimiz da, mantigimiz da Tanri’nin yüceligi icin hassaslasiyor.O zaman bizler icin iman etmeden önceki hayatimizin ne kadar degersiz ve bos oldugu ortaya cikiyor ve Heaven kardesimin de güzel tanikliginda anlattigi gibi yepyeni bir kisilige gecmis oluyoruz.

Bir kimse Mesih’teyse,yeni yaratıktır;eski şeyler geçmiş,herşey yeni olmuştur. 2.korintliler 5,17

Tanri sizin yüreginizde de islesin diye duaciyim.

Sevgiler

Anonim
    Pasif

Sevgili 3ylül..
    Diyorsunki, İnsanın içindeki yok edilemez, bir şeyin varlığından, sürekli emin olmadan yaşıyamaz.. Okuduğumda hoşuma gitmedi değil..Kelime olarak, kulağa hoş geliyor..İşte senin tarif ettiğin bu yok edilemez varlığı, biz inanlıların sıkça kullandığı ve inandiği Kutsal Ruh olarak algıladım…sen farklı düşünebilirsin.Hepimiz aynı düşüneceğiz diye bir kural da yok sanırım.
    Heaven kardeşimiz tanıklığını yazmış,eline sağlık diyorum.Ben buğüne kadar çok kardeşten dinledim tanıklıklarını.Değişik ,ilginç,sancılı,duygusal,en önemlisi ne biliyor musun sevgili 3ylül? Rab’bimiz bazı insanları değişik şekilde çağırır,bu her kişide farklıdır ,ama hepsinde benzer birşey vardır bu hiç değişmez. Yüreği kırık,yüreği yorgun ve çıkış yolu arayanlara çare olmuştur hep onlara gelir. Bu arada meraklı, çok araştıranlara da kapısı açıktır.Onu arayan herkese dokunur.Kutsal Kitab’ı ile insanla bağ kurar.
    Ben çok materyalist ve realist,katı bir kişiyken iman ettim.Hamile, 8 aylıkken yüzünü görmediğim bebeğimi kaybettim.ve 1 sene sonra rüyama geldi . Yanında biri vardı tam seçemedim.0 Bir erkekti uzun elbiseli(bunu sonra anladım İman edince).Kızım bana ayrı zamanlarda aynı rüya ile üç kez göründüğünde 2 yaşındaydı ve bana” anne bana bu yoldan gel..” dedi.Bebeğim hangi yol diyorum.?.”anne bana gerçek yoldan gel dedi ve benim arayışım başladı….Bunu birgün anlatacağım ama bugün degil…
    Kısacası Rab’bin gelişi ,seslenişi farklıdır.Ve bu hafife alıncak birşey degildir.Sevgili 3ylül senden ricam bir kızkardeş olarak bu konuda biraz daha hassas olman, kimbilir belki Rab seninde yüreğine dokunur..bunu tüm yüregimle diliyorum..
    Rab’bimin tüm sevgisi,ve esenliği seninle olsun.hrturk

Anonim
    Pasif
    Saba;16671 wrote:
    Sevgili 3ylül..
    Diyorsunki, İnsanın içindeki yok edilemez, bir şeyin varlığından, sürekli emin olmadan yaşıyamaz.. Okuduğumda hoşuma gitmedi değil..Kelime olarak, kulağa hoş geliyor..İşte senin tarif ettiğin bu yok edilemez varlığı, biz inanlıların sıkça kullandığı ve inandiği Kutsal Ruh olarak algıladım…sen farklı düşünebilirsin.Hepimiz aynı düşüneceyiz diye bir kural,da yok,sanırım.
    Heaven kardeşimiz tanıklığını yazmış.eline sağlık diyorum.ben buğüne kadar çok kardeşten dinledim tanıklıklarını.değişik ,ilginç,sancılı,duygusal,en önemlisi ne biliyormusun sevgili 3ylül, Rab,bimiz bazı insanları değişik şekilde çagırır,bu her kişide farklıdır ,ama hepsinde benzer bişey vardır bu hiç değişmez Yüreği kırık,yüreği yorgun ve çıkış yolu arayanlara çare olmuştur hep onlara gelir, bu arada meraklı çok araştıranlarada kapısı açıktır.Onu arayan, herkese dokunur.Kutsal kitabı ile insanla bağ kurar.
    Ben çok materyalist ve realist,katı bir kişiyken iman ettim.hamile 8 aylıkken yüzünü görmediğim bebeyimi kaybettim.ve 1 sene sonra rüyama geldi , yanında biri vardı tam seçemedim.0 Bir erkekti uzun elbiseli(bunu sonra anladım İman edince).kızım bana ayrı zamanlarda aynı rüya ile üç kez göründüğünde 2 yaşındaydı ve bana.. anne bana bu yoldan gel.. dedi.Bebeyim hangi yol diyorum..anne bana gerçek yoldan gel dedi ve benim arayışım başladı….bunu birgün anlatacagım ama bugün degil…
    Kısacası Rabbin gelişi ,seslenişi farklıdır.ve bu hafife alıncak birşey degildir.Sevgili 3ylül senden ricam bir kız kardeş olarak bu konuda biraz daha hassas olman, kimbilir belki Rab seninde yüreğine dokunur..bunu tüm yüregimle diliyorum..hrturk
    Rab’bimin tüm sevgisi,ve esenliği seninle olsun.

neden herkesi değilde bazılarına bunu yapar? Mesela ben de Kutsal Kitab’ı okudum .Neden hala bana bunun gibi bişey olmadı? Bence din kişinin psikolojisinin oluşturduğu, kendisi için bir çıkış yoludur.

Anonim
    Pasif

Sevgili 3ylül,
    Düşünce tarzın ,benim iman etmeden önceki,durumuma benziyor.sana hak veriyorum.nedenmi..? Çünkü ben kabul etmemek için çok, mücadele verdim.bana tersti, benim için kabul edilemezdi.Din ve içindekiler afyondu ve insanları uyuşturuyor ve insanların zavallıklarını,psikolojik yada ruhsal ,dışlanmış sevgisiz ortamdakilerin, sığındıkları bir kaçış yada kendini ifade etme olarak görürdüm..
    Hatta incili ilk okuduğumda hiç etkilenmedim ve orada geçen kelimeler bana komik geldi..aynen şöyle düşünmüştüm …”hayret yani hristıyanlık dedikleri bumu..ya ne alaka koyun,kuzu,çoban böyle bir inanış çok saçma,insanlarda buna inanıyorlar”….ve bu bahsettiğim durum 2 yıl sürdü, okudum anlamadım, okudum, kavrayamadım..dediğim, incili okumayı bıraktım.Aslında ben bunu kabul etmeye hazır değildim ve Rab İsa Mesih bunu biliyordu.Benim yürek gözüm kapalıydı..Ama Rab,bim bekledi ve beni hiç bırakmadi,tekrar kızım son kez rüyama geldi ve aynı şeyleri söyledi…neyi kaçırıyorum neden bunu yaşıyorum..?sorularım, sorularımı kovaladı ve ben bunaldım..kendimi suçladım çünkü ben yaşıyordum oysa bebegim yoktu..ya öteki taraf varsa…? ve benim bebegim orada kötü durumdaysa..belki dua dedikleri seyi benden istiyor..Ve Rabbim bana dokunması o an oldu bunu biliyorum..çünkü başladım dinle ilgili kıtaplar almaya.ilk aldiğim kıtap Kuran,dı okudum 6 aya yakın inceledim,araştırdım ayetleri bilenlere sordum..destek kıtapları, ev kıtap doldu..Sonuç kafama balyoz yemiş gibi oldum…ağladım hemde çok agladım, bütün huzurum kaçmıştı..ve bıraktım.çünkü bilmek beni mutsuz etmişti.bilmek istemiyordum artık..Bitmişti..Kafamdaki tabular paramparça olmuştu..ilkinden daha berbat haldeydim..(Bu arada ilk İslmı inceledim) Kızımın dediği yol burda degildi..yukarda bahsettiklerim İncil,i ilk okumamdı..tekrar tekrar, okudum, hristiyan tanıdık, kimseyide tanımıyordum..eşimden yardım istedim, beraber anlamaya çalıştık eşim zaten sosyalist düşüncede biriydi ve İsa Mesihi tanıdıkça İste benim Tanrım bu dedi burda yaşamı anlatıyor gerçek hayatı anlatıyor dedi.. Ama.ben hala direniyorum..Kutsal kitabi okudukça anlamaya başladim..her okumamdada bir şeyler ögrendim gidip İncil,le ilgili yorum kıtapları aldım.. Ve bir ayet bana kızımın dediği o yolun olduğunu gösterdi.
    Rab beni, yavaş yavaş, kendine çekti çünkü beni tanıyordu..
    Sevgili 3ylül Rab, bazen bekliyor, seni hazırlıyor ve yüregini onu anlaman için açıyor.onu anlamıyorsun çünkü yüregin henüz açılmadı ama eminimki, Rab senide seçti..zamanı gelince bunu sana belli eder onu kabul etme yada reddetme sana kalmış,ben ettim ve yaşamım çok degişti,olaganüstü şeyler yaşadım.ve çok huzurluyum ve mutluyum.

“İsa,Yol,gerçe ve yaşam benim dedi.Benim aracılığım olmadan Baba,ya kimse gelemez”
    Yuhanna 14:6

Anonim
    Pasif

Sevgili 3ylül,
    Düşünce tarzın ,benim iman etmeden önceki,durumuma benziyor.sana hak veriyorum.nedenmi..? Çünkü ben kabul etmemek için çok, mücadele verdim.bana tersti, benim için kabul edilemezdi.Din ve içindekiler afyondu ve insanları uyuşturuyor ve insanların zavallıklarını,psikolojik yada ruhsal ,dışlanmış sevgisiz ortamdakilerin, sığındıkları bir kaçış yada kendini ifade etme olarak görürdüm..
    Hatta incili ilk okuduğumda hiç etkilenmedim ve orada geçen kelimeler bana komik geldi..aynen şöyle düşünmüştüm …”hayret yani hristıyanlık dedikleri bumu..ya ne alaka koyun,kuzu,çoban böyle bir inanış çok saçma,insanlarda buna inanıyorlar”….ve bu bahsettiğim durum 2 yıl sürdü, okudum anlamadım, okudum, kavrayamadım..dediğim, incili okumayı bıraktım.Aslında ben bunu kabul etmeye hazır değildim ve Rab İsa Mesih bunu biliyordu.Benim yürek gözüm kapalıydı..Ama Rab,bim bekledi ve beni hiç bırakmadi,tekrar kızım son kez rüyama geldi ve aynı şeyleri söyledi…neyi kaçırıyorum neden bunu yaşıyorum..?sorularım, sorularımı kovaladı ve ben bunaldım..kendimi suçladım çünkü ben yaşıyordum oysa bebegim yoktu..ya öteki taraf varsa…? ve benim bebegim orada kötü durumdaysa..belki dua dedikleri seyi benden istiyor..Ve Rabbim bana dokunması o an oldu bunu biliyorum..çünkü başladım dinle ilgili kıtaplar almaya.ilk aldiğim kıtap Kuran,dı okudum 6 aya yakın inceledim,araştırdım ayetleri bilenlere sordum..destek kıtapları, ev kıtap doldu..Sonuç kafama balyoz yemiş gibi oldum…ağladım hemde çok agladım, bütün huzurum kaçmıştı..ve bıraktım.çünkü bilmek beni mutsuz etmişti.bilmek istemiyordum artık..Bitmişti..Kafamdaki tabular paramparça olmuştu..ilkinden daha berbat haldeydim..(Bu arada ilk İslmı inceledim) Kızımın dediği yol burda degildi..yukarda bahsettiklerim İncil,i ilk okumamdı..tekrar tekrar, okudum, hristiyan tanıdık, kimseyide tanımıyordum..eşimden yardım istedim, beraber anlamaya çalıştık eşim zaten sosyalist düşüncede biriydi ve İsa Mesihi tanıdıkça İste benim Tanrım bu dedi burda yaşamı anlatıyor gerçek hayatı anlatıyor dedi.. Ama.ben hala direniyorum..Kutsal kitabi okudukça anlamaya başladim..her okumamdada bir şeyler ögrendim gidip İncil,le ilgili yorum kıtapları aldım.. Ve bir ayet bana kızımın dediği o yolun olduğunu gösterdi.
    Rab beni, yavaş yavaş, kendine çekti çünkü beni tanıyordu..
    Sevgili 3ylül Rab, bazen bekliyor, seni hazırlıyor ve yüregini onu anlaman için açıyor.onu anlamıyorsun çünkü yüregin henüz açılmadı ama eminimki, Rab senide seçti..zamanı gelince bunu sana belli eder onu kabul etme yada reddetme sana kalmış,ben ettim ve yaşamım çok degişti,olaganüstü şeyler yaşadım.ve çok huzurluyum ve mutluyum.

“İsa,Yol,gerçe ve yaşam benim dedi.Benim aracılığım olmadan Baba,ya kimse gelemez”
    Yuhanna 14:6

11 yazı görüntüleniyor - 1 ile 11 arası (toplam 11)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.