RAB.. "Sıkıntılı gününde Seslen" bana diyor

• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Yaptıgım sey sadece sabır edıp dua etmek ama hıc bı yanıt alamadım henuz…….Depresyonda olan bırı ıcın Tanrı dua cok onemlıdır…Yanıtı hızlı almaya o kadar cok ıhtıyacımız vardır kı ama yanıtlanmadıkca daha da kotu duruma dustukce ımandan uzaklasıyor acı bı yerden sonra hıssızlestırıooo daha kotusunu olmasın dıyerek yasıyorsunuz….Bıktım dua etmekten ve yanıt alamamaktan…

Sayın 0658,

Sorunuz dikkatimi çekti..bu durumda olmanız, gerçekten üzüntü verici.
    TANRI’dan yanıt alamadığınızı söylüyorsunuz.Bakın,TANRI inanlılar arasında ayrım yapmaz..TANRI’nın isteği olan,yaklaşım yoksa,TANRI’nın isteğini yapmaya hazır değilseniz..Benlik ön plandaysa,İtiraf edilmemiş bir günah ve onun giderilmesi için tövbe veya bağış yoksa,Dua ederken kuşku ile yaklaşırsanız ,insanlar ile iletişim bozukluğu,yada kırgınlıklar küslük gibi durumlar yaşıyorsanız TANRI ile iletişim kurmakta zorlanırsınız.

Biz İnanlılar için Dua.. sadece TANRI’dan, isteklerde bulunmak değildir.DUA onu yüceltme,övme,teşekür etme,TANRI ile sohbet etmektir.

“Dilediğiniz zamanda dilediğinize kavuşamıyorsunuz Çünkü kötü amaçla,tutkularınız uğruna kullanmak için diliyorsunuz “
    Yakup 4:3

..İşte bir engel.. adıda tutku

“Yüreğimde kötülüğe yer verseydim,
    RAB beni dinlemezdi.”
    Mez 66:18

..diğer bir engel..adı Kötülük

“Ama suçlarınız siz TANRI’dan ayırdı.Günahlarınızdan ötürü O’nun yüzünü göremez,sesini işitemez oldunuz.”
    Yeşaya 59:2

..Bir başka engel günah.

“Yanlız hiç kuşku duymadan,imanla istesin.Çünkü kuşku duyan kişi rüzgarın sürükleyip savurduğu deniz dalgasına benzer.Tüm yaşamı böyle değişken,kararsız olan adam,RAB’den bir şey alacağını ummasın.”
    Yakup 1:6.8

Ve.. kuşku ve imansızlık.

“Kalkıp Dua ettiğiniz zaman,birine karşı bir şikayetiniz varsa onu bağışlayın ki göklerdeki olan Babanız da sizin suçlarınızı bağışlasın.”
    Markos 11:25

..Daha başka bir engel..Bağış yada insanlarla anlaşmazlık.

İSA MESİH doğru ve yanlış davranışla ilğili.. iki adam hakkında bir hikaye anlatmışti bu Luka 18 inci bölüm 10,uncu Ayette geçer.

“Birisi ferisi,öteki vergi görevlisi iki kişi dua etmek için tapınaga gitmişler.Ferisi şöyle dua etmiş..TANRIM diğer insanlar gibi soyguncu,hak yiyici ve zina edici olmadığım için,hatta şu vergi görevlisi gibi biri olmadığım için sana şükrediyorum.Haftada iki gün oruç tutuyor,bütün kazancımın ondalığını veriyorum.

Vergi görevlisi ise göğsünü döverek..TANRIM ben günahkar kuluna merhamet et demiş..

İSA MESİH burada ..Ferisiden çok,vergi görevlisi adamın aklanmış olarak evine döndüğünü anlatmış.

NEDENİ:Kendini yücelten kişi alçaltılacak..Kendini alçaltan ise yüceltilecektir.

Şimdi bize sorsaydılardı kim aklancak diye.. biz ferisi derdik..
    Ve yanlış cevap verirdik.

Gurur ve başkalarını eleştiren tavır RAB’bın gözünde günahtır.Her ne konuda olursa olsun bizleri,TANRI’nın huzurundan ve bereketinden ayırır Ama tövbe(yaptığımız yanlıştan dolayı pişman olma ve yanlış olanı bırakmayı isteme) bağışlanma ve TANRI’nın bereketini almamız için bize TANRI’ya giden kapıyı açar.Alçak gönüllülük gururun tam tersi-dir.Vergi görevlisi,günahkar olduğunu biliyordu bunu kabul etmişti ve TANRI’ya yaklaşırken merhamet diledi.
    Aynı şekilde Nefret,içerleme, TANRI ile olan iletişimimize engeldir.

Yanlış anlamayın Sayın 0658 ben siz deki bereketsizlik bunlardan dolayıdır demem ..dogru değil..sadece bir teki bile varsa hayatınızda.. TANRI DUA’larımızı duysada bekler..ona doğru yaklaşmamızın yolunu bulmamız için..

*SABREDİN,
    *İSA MESİH’İN ADIYLA DUA EDİN,
    *TÖVBE ETMENiZ GEREKEN BİR DURUMUNUZ VARSA TÖVBE EDİN.
    *TANRI’YA İMANLA YAKLAŞIN.
    *BAGIŞ İSTEYİN..İTAATLE TANRI’YA YAKLAŞIN.
    *KIZGIN OLDUĞUNUZ KİŞİLER VARSA BaĞIŞLAYIN.
    *TÜM SAMİMiYETiNiZLE, DUYGULARINıZı İÇiNiZi TANRI’YA AÇIN.SİZİ ÜZEN PROBLEMİNiZ NEYSE BUNU RAB’BİN ÖNüNE GETiRiN.
    *DUA’YI HİÇ BIRAKMAYIN.HERGÜN DUA İLE İLETİŞİM KURUN.

Eminimki.. TANRI, size cevap verecektir.

EY TANRIM,
    Sırt çevirme yalvarışlarıma !
    Dikkatini çevir,yanıt ver bana.
    Düşüncelerim beni rahatsız ediyor,
    Şaşkınım
    Düşman sesinden,kötünün
    Baskısından,
    Çünkü sıkıntıya sokuyorlar beni,
    Öfkeyle üstüme üstüme geliyorlar.
    Mez. 55

Esenlikle.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.