Rab sevdiklerini terbiye eder ! :)

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #27103
  Anonim
  Pasif

  (ibraniler 12.10)>Tanrı kutsallıgına ortak olalım dıye bızı kendı yararımıza terbıye eder.

  Rab karsılıksız olarak Mesıh’te gosterdıgı sevgısını smdi bizim üzerimizde göstermek istiyor. Öyle ki karsılıksız olarak kutsallıgına erıselım dıye bizi bizden fazla düşünüyor. Rab’bin sevgisinin sonsuzlugunu görebilmek için bizi kendi yararına degil yine bizim yararımıza yani kutsallıgına ortak olabılmemız ıcın gerceklestirecegi planına bakmamız yeterli.. Tabii bu plana cevap verebilmek ve bu kutsallıgın buyuklugunu gorebılmek en onemlısı Tanrı’ya layık bır evlat olmanın bilincinde olmak cok onemlıdır..

  (ibraniler 12.25)>>Bunları soyleyenı reddetmemeye dıkkat edın.Cunku yeryuzunde kendılerını UYARANı reddedenler kurtulamadılarsa goklerden bızı uyarandan yuz cevırırsek bizim de kurtulamayacagımız cok daha kesındır !!!

  Tanrının sevgısının sonsuzlugunun ve iyi planlarının bilincinde bir insan icin ne korkunctur bunu dusunmek..
  Benim icin bu olasılıgı varsaymak kendimi Seytana teslim etmis bi insandan farksız olmam demektir ki bu ayette de anlatılmak ıstenen bundan baska bırsey degildir.

  Rabbimiz İsa Mesih’in son aksam yemeginde ogrencılerının ayaklarını yıkamasının anlamı suydu : Ayaklarınızı yani tum hayatınızı ellerime verin.
  Öyle ki hayatımıza yon veren ayaklarımızdır.İşte kutsallıgına ortak olabılmemız ıcın Rab ayaklarımızı avuclarının ıcıne almak ıstıyor..:)

  Her ne kadar dıs varlıgımız harap oluyorsa da iç varlıgımız gunden gune yenılenıyor.Çünkü sıkıntılarımız bize hicbirseyle karsılastırılamayacak kadar buyuk ve sonsuz bir yücelik kazandıracak..

  Petrus’un dedigi gibi simdi kısa bir sure icin cesitli denenmelerden gecmemiz gerekiryorsa da sevincle cosmaliyiz.Cunku RAB SEVDIKLERINI TERBIYE EDER !!
  Bu sabrımız ımanımızın guclenmesını ve sadakatımızın kanıtlanmasını saglayacak ve Rabbimiz İsa Mesih göründügünde bize ÖVGÜ,YÜCELİK ve ONUR kazandıracak..

  Ve son olarak (2.Korintliler 6.18)’de dedigi gibi >>Size Baba olacagım,Siz de ogullarım kızlarım olacaksınız..
  Ne mutlu onun cezalarına boyun egen evlatlara.Çünkü Goklerın Egemenligi onların olacak..

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.