• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #26059
  Anonim
  Pasif

  RAB İLE SEVİNMEK

  Yaşamak çok zor, bir o kadar da sıkıntılı.. Hele günümüz şartlarında ise bazen hiç çekilmez nitelikte.. Kimimiz parasal, kimimiz ailevi, kimimiz ruhsal birçok sıkıntı yaşıyor ve yaşamaktadır.. Bu sıkıntı ve sorunlar, bizleri Rab’den uzaklaştırabildiği gibi, ona daha da çok yakınlaştırabilir.. Kendi adıma konuşmam gerekirse; hayatımdaki sorunlar ve sıkıntılar karşısında Rab’be bazen kırgınlığımı dile getiriyorum.. Onun bir evladı, bir çocuğu olarak.. Ama daha sonra düşündüğüm vakit; ”O senin için bu dünyaya geldi, görkemini ve senin günahının bedelini ödedi acılar çekti” diyerek hemen kendime gelmeye çalışıyorum… Habakkuk 3:17-18. ayetler benim bereket aldığım yerlerden biridir..

  Tomurcuklanmasa incir ağaçları, Asmalara üzüm vermese, Boşa gitse de zeytine verilen emek, Tarlalar ürün vermese de, Boşalsa da davar ağılları, Sıhır kalmasa da ağırlar da.

  Ben yine de RAB sayesinde sevineceğim, Kurtuluşumun Tanrısı sayesinde sevinçten coşacağım.

  Bu ayetlerden gerçekten bereket almamak mümkün değil.. Para olmasa, mal olmasa, mülk olmasa.. Eş, dost, akraba sevgili olmasa.. Altımızda araba olmasa.. Bizi sorunlarımıza terketseler bile, Yine de bizim tasarlayan bizi yaratan ve bizi seven Tanrımızla sevinmesini bilmemiz gerekmektedir.. Bizleri herkes yarı yolda bırakabilir.. Annemiz, babamız, arkadaşlarımız, sevgilimiz, eşimiz bizi unutabilir, güvendiğimiz dağlara kar yağdırabilir. Ama Rabbimiz olan Yehova, bizi asla unutmaz ve yarı yolda da bırakmaz.. Yeşeya 43: 1-2’de Kelam şöyle der;

  Ey Yakup soyu, seni yaratan, Ey İsrail sana biçim veren RAB şimdi şöyle diyor. ”Korkma, Seni kurtardım, seni adınla çağırdım sen benimsin.

  Suların içinden geçerken seninle olacağım, Irmakların üzerinden geçerken su boyunu aşmayacak. Ateşin içinde yürürken yanmayacaksın. Alevler seni yakmayacak..

  İşte sevgili kardeşlerim, Rab bizi asla bırakmayacağını bu ayetlerde söylemiştir.. Her ne olursa olsun, onun varlığıyla, onun mükemmelliğiyle harikalığıyla övünmemiz ve bununla beraber sevinmemiz gerekmektedir.. Koşullar ne olursa olsun, asla onu bırakmamalıyız.. Bazen şeytan bizlere saldırmakta, bizi Tanrı’dan uzaklaştırmak istemektedir.. Ama yukardaki ayetleri aklımıza getirdiğimiz zaman, Şeytanı İsa Mesih’in yüce ve diri ismiyle başımızdan kovabiliriz.. Sonuç olarak; Bizim bir babamız var, o bizi çok seviyor.. Onun yüceliğiyle beraber, sevinmeli ve onun ardınca gitmeliyiz..

  Rab’de sevgiyle kalın..

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.