Rab bilgisi.

• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Alıntı:”Bilelim, Rab bilgisinin ardına düşelim; onun çıkması tan gibi gerçektir; ve bize yağmur gibi, yeri sulayan son yağmur gibi gelecektir”(Hoşea 6:3). Bilgi kirliliği olan çağımızda Kurtarıcı Rab İsa Mesih’in İNCİL’de yazılı şu sözü dünyamızı aydınlatan umut ışığımız oldu: “Siz gerçeği bileceksiniz; ve gerçek sizi özgür edecektir”. Kurtarıcımız Rab İsa Mesih’in yaptığı konuşmalarda ” doğrusu ve doğrusu size derim” vurgularını sık sık yapmıştır; Kutsal Ruh esinleri de, bilgi kirliliğine karşı bu vurgulara dikkatimizi ve ilgimizi çekiyor! Evet, Allah asla yalan söylemez! Allah ile irtibatımız olmadan insanlardan aldığımız bilgilerin saflığından emin olamıyoruz! Mesih karşıtı varlıklardan edindiğimiz bilgilerde kirlilik vardır.Bilgi kirliliğinden dolayı iletişim kazaları ve ağır kayıplarımız oluyor! Bilgi kirliliği düşünsel alanda başlıyor! İNCİL’de İsa Mesih’in adını taşıyan Ketsal Ruh’tan esin almayanlar, Mesih karşıtı varlıklardan aldıkları düşüncelerle düşünürlerken bilgi kirliliği olmaktadır; berrak ve temiz suya çamurlu suların karışıp bulandırması gibi, doğru bilgiyi çarpıtanlar da vardır.Mesih Ruhu karşıtı ruhtan mesaj(düşünce) alanlarda düşünme hatalı olduğu için hareketler de hatalı olur.Mesih Ruhu’ndan esin almadan düşünenlerde bilgi kirliliği kaçınılmazdır ve hem ruh sağlığının, hem de vücut sağlığının bozulması ortaya çıkar.İNCİL’de Allah’ın düşüncesi, yani Kutsal Ruh’un düşüncesi şöyle tanımlanır:”Yaşamdır ve esenliktir”(Rom.8:6).Kutsal Ruh’un esinlediği düşüncelerle düşünenlerde sıkıntılarda bile esenlik hali egemendir!Mesih Ruhu düşüncesi, doğru bilginin, daha açıkçası, Allah bilgisinin insan iç varlığında akış halidir.Bilgi kirliliği çağında edindiğimiz bilgiler üzerine mutlaka Allah’tan bilgi dilemeliyiz, aramalıyız ve kapısını çalmalıyız; hem de, kötü olduğumuz halde(Matta 7:7,8). Dünyadan edindikleri bilgilerin üstünlüğü ile övünenler, Allah’tan fikir aramazlarsa, zihinleri kötü fikirlere daima açık kalır.Bu sebeple kilise topluluğunda her üye,kötü arkadaşlıklardan sakınmalıdır. Çünkü kötü fikirler ve kirli bilgiler, edindiğimiz arkadaşlardan bize geçebilir.Şu dünyada bizim en iyi arkadaşımız ve yoldaşımız Kutsal Ruh’tur. Ondan aldığımız ve sürekli alacağımız düşüncelerle düşünürken, ölüm gölgesi vadisi olan şu dünyada yolculuğumuz güvenle biter.Kardeş ve kızkardeşlerimle paylaştığım bu teşvik yazısını İNCİL’den bır alıntı ile burada sonlandırıyorum:”Doğrulukla ayılın, ve günah işlemeyin; çünkü bazılarında Allah bilgisi yoktur…”(1.Korint. 15:34). İtiraf edeyim ki,kötülüğümden beni Baba’ya döndüren Kurtarıcım Rab İsa Mesih’den aldığım bu esinle asla suçlanmadım.Onun alçakgönüllü tabitından aldığım bu esinle asla suçlanmadım; bilakis cesaretle, imanla, umutla, esenlikle ve sevgisi ile ziyaret olundum. Bu esini aldığım gibi sizinle paylaşamadım ise, size suçlayıcı gibi geldi ise beni affediniz; çünkü ifadelerim, esin gibi alçakgönüllü ve lütuflu olmuyor galiba.Rabbimiz ve Kurtarıcımız İsa Mesih sizi bereketlesin. Amin.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.