Rab Beni Çağırıyordu

• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Rab Beni Çağırıyordu

Sorunlu bir ailenin oğlu olarak 1974 yılında dünyaya geldim. Sakaryada şu anda bir ilkokulda öğretmen olarak çalışmaktayım.Isa mesihi tanımam ve onunla olan ilişkim yalnız olduğum bir gecede Istanbulda light fm isimli bir radyoyu dınlerken başladı. Konuşmacı tanrı sevgisi onun insanlık için yaptığı fedakarlık ve tanrının lütfu gibi konulardan bahsediyordu. Bu konuşma beni derinden etkilemişti ve üzerinde durulan kutsal kitap ayetlerinin ana temasının tanrının insanlara olan sevgisi olduğunu farkettim ve konuşmacı daha fazla bilgi almak isteyenlerin Beşiktaş kilisesinde yapılmakta olan incil çalışmalarına katılabileceklerini bildirdi. Adresi aldım ve oraya gitmeye ve tanrı sevgisi ve tanrı lütfunun ne olduğunu öğrenmeye karar verdim.

Oraya gitmeden önce biraz endişeli ve kaygılıydım çünkü teyzem tarafından mümin bir müslüman olarak yetiştirilmiştim ama ailem hiçte muhafazakar sayılmazdı daha ziyade cumhuriyetçi ve laiklerdi. O sırada Hristiyanlık ve İsa mesih hakkındaki yanlış inanışların etkisi altındaydım. Kültürümüzde hristayanların üç farklı tanrıya inandıkları düşünülüyordu ve hrıstıyanlık bölgemizde yıkımve acı getırmiş olan haçlı seferleri bağdaştırılır. Bu ön yargılara rağmen bu insanlarla konuşarak bu önyargılardan kurtulmam gerektiğini düşündüm.

İmanlı dostlarla incil çalışmasında ilk taniştağımda beni çok sıcak bir sevgiyle karsıladılar ve ilk incil calısmamıza bu şekilde başlamış olduk. sorduğum sorulara bitip tükenmek bilmeyen bir sabırla cevap veriyorlardı. Bana Isanın günahları bağısladığını ve biz günahta yaşamayalım diye kendini bizim icin feda ettigini anlatıyorlardı. Ilk bulusmamızdan sonra kafamda rab ile ilgili daha fazla sorular belirmeye basladı. Bana sevgi ve sabırla yaklasmaları benı derınden etkılemıstı bu ınsanlarda diğerlerınde olmayan bir özellik vardı ve bu acıdan onların sevgisine ve sabrına özeniyordum. Bunun Rab Isa sayesinde olduğunu söylüyorlardı.

Imanlı olan kisılerle konustukça ve rabbin onlarda gösterdiği sevgi ve lütfa tanık oldukça mesih Isa ile ilgili tüm önyargılarım tek tek silinmeye başlamıştı ve bu arada ben belkı de farkında olmadan rab kendi kutsal ruhu aracılığıyla benim kalbimde ve gönlümde çalışmaya başlamıştı. Her toplantımızda birçok kez dua edıyorduk hem rabbi övmek icin hem de sıkıntılarımızı rabbe sunmak için. Ve Herkes kendi dilinde dua ediyordu ve bu benim dikkatimi çekmişti.

Bir aksam yattıktan sonra rüyamda kilisedeki arkadaşlar etrafımı sarmış benim için dua ediyordu birden ortalık muazzam bir ışıkla kaplandı rab bana kendini rüyada göstermişti beni karanlıktan ve günahtan kurtulup ışıkta yürümeye davet ediyordu. Rüyadan uyandığımda çok etkilenmiştim ve bir türlü kendime gelemedim. Rab beni çağırıyordu o anda dua etmeye başladım. Rab beni bir kere seçmişti kutsal ruhu benim gönlümde çalışmaya başlamıştı bir kere. Daha sonra imanlı arkadaşlarla yaptığımız bir dua ve ibadet toplantısından sonra kardeşlerime iman ettiğimi açıkladım. Beni ölüm getiren günah tutsaklığından kurtarıp kendi göksel egemenliğinde sonsuzluklar boyunca yaşama lütfunu bahşeden İsa Mesihe hamdolsun.
    Şükrü

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.