R.tayyip Erdoğan, Antalya'da Kilise Denetledi

• Bu konu 3 izleyen ve 2 yanıt içeriyor.
3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Turizm Zirvesi için Antalya’da bulunan Erdoğan dün Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’den brifing aldı. Başbakan ve eşi Emine Erdoğan daha sonra Kaleiçi’nde yürüyüş yaparak vatandaşlarla sohbet etti ve tarihi evlerin restorasyon çalışmalarını yerinde inceledi. İncil Kilisesi’ne de uğrayan Erdoğan, restorasyon konusunda bilgi aldı. Önce ateist, sonra Süleymancılar cemaati mensubu, ardından da Hıristiyan olmasıyla gündeme gelen kilisenin pastörü (protestanlarda din adami) Ramazan Arıkan’ın ziyaret sırasında kilisede bulunmadığı öğrenildi.

klaus
    Anahtar yönetici

Gayet güzel bir adım… Sayın Erdoğanın bu tür demokrat açılımlarını büyük beğeniyle karşılıyoruz. Bir başbakan olarak ülkemizdeki çeşitliliğin ve bu değerli mozaiğin farkında olması ve bir türk protestan kilisesini gidip görmesi ülkemiz insanlarının huzuru, birliği ve kardeşliği için son derece önemli göstergelerdir. Aynı duyarlılığı ve yaklaşımı toplumun her kesiminden de görebilmeyi umut ediyoruz.

Elbette Başbakanın ziyareti sırasında paströr Ramazan Arıkan'ın da orada bulunmus olmasını isterdik. Mutlaka bir engeli nedeniyle o gün orada olamamıştır. … Ama yine de güzel bir haber..

Anonim
    Pasif

Kilisemize olan ziyaret, devletimizin Türkiye'deki Hristiyanların farkında olduğunun işaretidir. Sayın Erdoğan'a ziyareti için teşekkür ediyorum ve ziyaretinin tekrarını diliyorum.Kapılarımız devletimize her zaman açık olacaktır. Rab'bi öven herkesi aramızda görmekten her zaman mutluluk duyarız.

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.