peygamberler

• Bu konu 4 izleyen ve 4 yanıt içeriyor.
5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Sevgili kardeşlerim bir sorum olacaktı:neden tüm peygamberler erkek midir? Kafama çok takıldı.

hac5

Anonim
    Pasif

Nehemya 6: 14 “Ey Tanrim, Toviya’yla Sanballat’in yaptigi kötülügü unutma” diye dua ettim, “Beni korkutmak isteyen kadin peygamber Noadya’yla öbür peygamberlerin yaptiklarini da unutma.”

Anonim
    Pasif

Anna adında çok yaşlı bir kadın peygamber vardı. Aşer oymağından Fanuel`in kızıydı. Genç kız olarak evlenip kocasıyla yedi yıl yaşadıktan sonra dul kalmıştı. Şimdi seksen dört yaşındaydı. Tapınaktan ayrılmaz, oruç tutup dua ederek gece gündüz Tanrı`ya tapınırdı.
    Luka 2:36-37

Artık ne Yahudi ne Grek, ne köle ne özgür, ne erkek ne dişi ayrımı var.
    Hepiniz Mesih İsa`da birsiniz.
    Galatyalılar 3:28

Armagan
    Anahtar yönetici

Peygamber, Tanrı için konuşan kişi demektir. Peygamberlikte bulunan kişi, genel olarak, Tanrı’nın sözlerini konuşur, insanları tövbeye çağırır, gelecek olan Tanrı yargısı konusunda uyarılarda bulunur, ve Rabbı yüceltir. Tanrı’nın Kutsal Ruhu göksel açıklamaları insanlara duyurmak istediği zaman birilerini seçer ve seçilen bu kişiler Tanrı’dan konuşurlar. Peygamberlik kısaca budur.

Kutsal Kitap peygamberliğin erkek ya da kadın tarafından yerrine getirileceği konusunda kesin bir sınırlamada bulunmaz. Çünkü peygamber, ister kadın olsun, ister erkek, Tanrı tarafından çağırılan ve bereketlenen, meshedilen birisidir.

Kutsal Kitap’ta kadın peygamberlere örnek:
    Elçilerin İşleri 2: 17-18 .. kızlarınız peygamberlik edecek
    Luka 2:36-38 Anna
    Luka 2:41-45 Elisabet
    Luka 2:26-51 Meryem
    Elçilerin İşleri 21:8-9 Filipus’un dört peygamber kızı vardı
    Nehemya 6:14 Naodiya
    Yeşeya 8:3 Yeşeyanın karısı
    2 Krallar 22:14
    Hakimler 5:7 Debora
    Hakimler 4:4,5 Debora
    Çıkış 15:20 Miriyem

Anonim
    Pasif

Kardeslerim çok teşekkür ediyorum.beni gerceken aydınlattınnız

5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.