• Bu konu 3 izleyen ve 3 yanıt içeriyor.
4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Yazar
  Yazılar
 • #25307
  Anonim
  Pasif

  Tatilimi Egenin şirin bir beldesinde geçirdim. Son akşam eşim yakınlarımıza hediyelik eşya almak istedi ve bir mağazaya girdik. Hediyelik eşyalara bakarken yerde içinde kitaplar bulunan bir sepet gördüm. Kitapları incelerken içlerinde fermuarlı deri mahfazası olan ingilizce yazılmış, çok okunduğu sararmış sayfalarından belli olan bir Kutsal Kitap farkettim. Kutsal Kitap’ın oraya nasıl geldiğini düşünürken yüreğimi hüzün kapladı. Kutsal Kitap’ını birkaç kuruşa hediyelik eşya dükkanına satan insan acaba kimdi?; Rab merhamet etsin.

  #29755
  Anonim
  Pasif

  Degerli Kardesim gercekten yurekten, o anda hissettiklerinizi BIRAZ DUSUNDUM ve anlamaya calistim, ne kadar aci verici degilmi, O sozlerin TANRIN`IN sozleri oldugunu bir bilseler insanlar ne kadar deger verirlerdi, icindeki o kutsal Yon gosteren, Hayat Kurtaran sozler icin,

  Ingilizce olmasinida ayrica dusundum,
  cok defa Yurtdisina gitmistim, bizim elimizdeki gibi tek ceviri degil, (ozellikle Amerikada) onlarca ceviriler var.

  John McArthur cevirisi
  John Smith Cevirisi
  Grudem cevirisi
  xxx ceviri v.s.

  Ve oyle guzel kapaklar icinde sunmuslarki bunlari, insan alip evinin bufesinde sergileysi geliyor, Ancak o kadar cok materyaller olmasina ragmen kimse artik Kutsal Kitap`larin yuzune bakmiyor (Tabiki bir kesim haric), Turkiyede ilahiyat kitabi bulunmazken orada raflar dolusuydu, Bizler vaaz verirken benzetmelerimizi kendimiz uretirken, O ulkelerde HER CUMLE ICIN KITAPLAR DOLUSU benzetmeler var, Yani Tanri her imkani ellerine sunmus ancak yuzune bakan yok, gercekten icler acisiydi,

  Sizin uzuntunuzu anliyor ve bende uzuluyorum..

  Ancak ben ayrica o kitapin o halde olmasindan cok birde O sozlerin yurekte olmamasindanda uzuntu duyuyorum

  Neh.8: 3-6
  Ezra Su Kapisi’nin karsisindaki alanda kadinlarin, erkeklerin ve anlayabilecek yastaki çocuklarin önünde, sabahtan öglene kadar Yasa Kitabi’ni okudu. Herkes dikkatle dinledi.
  Bilgin Ezra toplanti için hazirlanmis ahsap bir zemin üzerinde duruyordu. Saginda Mattitya, Sema, Anaya, Uriya, Hilkiya ve Maaseya vardi. Solunda ise Pedaya, Misael, Malkiya, Hasum, Hasbaddana, Zekeriya ve Mesullam duruyordu.
  Ezra halkin gözü önünde kitabi açti. Halktan daha yüksek bir yerde duruyordu. Kitabi açar açmaz herkes ayaga kalkti.
  Ezra yüce Tanri’ya, RAB’be övgüler sundu. Bütün halk ellerini kaldirarak, “Amin! Amin!” diye karsilik verdi. Hep birlikte egilip yere kapanarak RAB’be tapindilar.

  #29756
  Anonim
  Pasif

  Bu Kutsal Kitap’ın sayfalarından çok okunduğu anlaşılıyorsa, demek ki imanlı bir kişiye ait. Belki de bu Kitap’ın sahibi, başkalarının da okuması için özellikle de koymuş olabilir, kimbilir? Umarım öyledir!!

  Sevgiler :papatya::papatya:
  Suna

  #29758
  Anonim
  Pasif

  Sevgili OrhanAnt kardeşimin değerli yazısına katılmamak olanaksız. Kutsal Kitap’a imanlı yaklaşımını örnekleyen ayetler üzerinde uzun uzun düşünmemiz gerekiyor.

  Sevgili Suna kardeşimin yazısındaki Tanrı sevgisi dolu, şefkatli yüreğinden dillenen temennisine keşke katılabilseydim; sepetde ingilizce, yeni Kutsal Kitaplarda vardı.

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.