Pavlus’un Koloseliler için duası

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #27003
  Anonim
  Pasif

  Pavlus’un Koloseliler için duası

  9Bunu işittiğimiz günden beri biz de sizin için dua etmekten, tüm bilgelik ve ruhsal anlayışla Tanrı’nın isteğini tam olarak bilmenizi dilemekten geri kalmadık. 10Rab’be yaraşır biçimde yaşamanız ve O’nu her yönden hoşnut etmeniz için, her iyi işte meyve vererek Tanrı’yı tanımakta ilerlemeniz için dua ediyoruz. 11Her şeye sevinçle katlanıp sabredebilmeniz için O’nun yüce gücüne dayanarak bütün kudretle güçlenmenizi diliyoruz. 12Bizi kutsalların ışıktaki mirasına ortak olmaya yeterli kılan Baba’ya şükretmeniz için dua ediyoruz. 13O bizi karanlığın hükümranlığından kurtarıp sevgili Oğlunun egemenliğine aktardı. 14O’nda kurtuluşa, günahlarımızın bağışına sahibiz.
  ……….
  (13O bizi karanlığın hükümranlığından kurtarıp sevgili Oğlunun egemenliğine aktardı.)
  Ne kadar doğru. Egemenlik Rab İsa’nın acıları ile oluştu. Işığa girmek için insan hiç üzerinde karanlık taşır mı? Tanrı bunu nasıl yaptığını yaptığını söylüyor.
  (13 O bizi karanlığın hükümranlığından kurtarıp sevgili Oğlunun egemenliğine “aktardı”)

  Aktardı kısmı benim için çok önemli. Bu bir çabadan bahsediyor. Tanrı’nın çabası. Bize lutfetmiş ve çaba göstermiş. Kim sevdiği için çaba göstermez ki. Tanrı bizleri bizden daha çok seviyor. Tanrı oğlunu bizden daha iyi bilir. Eğemenlik Rab isa’nın kanı ile başlıyor. Tanrı ancak Rab isa’nın vücudunda kendi kanını akıtarak eğemenliğini bize bağışlamış. Oğlun egemenliği Tanrı’nın egemenliğidir. Rab İsa bizlerden hoşnut ise artık egemenlik hepimizin içindedir.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.