Para Dagitimi ve yurtdisinda yasamak istiyenler

 • Bu konu 11 izleyen ve 11 yanıt içeriyor.
12 yazı görüntüleniyor - 1 ile 12 arası (toplam 12)
 • Yazar
  Yazılar
 • #26476
  klaus
  Anahtar yönetici

  [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Lütfen aşağıdaki konular için BOŞ YERE MAIL ATMAYIN![/FONT]

  [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]* Maddi Yardim istiyorum, [/FONT]
  [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]* Misyoner olmak istiyorum, [/FONT]
  [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]* Yurtdisinda yasamak istiyorum, [/FONT]
  [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]* Burs veriyor musunuz?[/FONT]
  [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]* Hristiyan bir kizla / erkekle evlenmek istiyorum,[/FONT]
  [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]v.s. konulari ile ilgili BOS YERE mail atmayin! Hiçbir kilise size o istediklerinizi saglamaz, saglayamaz! Kilise sizlere sadece Merak ettiginiz sürece “Ruhsal soru ve sorunlarınıza bilgi desteği sağlayabilir“.[/FONT]

  [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]HristiyanTürk Yönetimi [/FONT]

  #33722
  Anonim
  Pasif

  Sevgili kardeşim daha önce ruhani olarak görev yaptığım kilisede sizin yazdıklarınız a ılave edecegim isteklerle bende kaşılaştim mesela gelenler papazınızla görüşmek istiyoruz bana papaz büyüsü yapılmış.hoca dedi ancak papaz bozar.yada 1 ay gelsek pasaport vize alabillirmiyiz gibi .ellerinize saglik bu uyarınız için .

  #34119
  Anonim
  Pasif

  Birçok kilise elektrik su parasını bile zor ödüyorken bu isteklerle gelen insanlara para yada imkan kim sunacak bu yanlış anlayışı silmek zor insanlara hergün basın yayın aracılığıyla hristiyan karalaması yapılıyor.

  #34126
  Anonim
  Pasif

  Merkaya arkadaşıma katılıyorum…

  #34132
  Anonim
  Pasif

  Maalesef ki fakir bir ülkeyiz, insanların günlük hayatını ortalama şekilde sürdürecek kadar maddi geliri yok çoğunlukla. Bu durumda insanların manevi huzur aramaya başlamadan önce, hayatta kalabilmek için maddi araclar arıyor olmaları doğal, varolmaya, hayatta kalmaya çabalıyorlar…O halde insanlar kendilerine maddi olanaklar sağlıyacak herşeye yönelebilir,bu bir din olabilir, siyasi bir grup olabilir vs.Müslüman dini gruplar var , o gruplara dahil olanlar ve bu şekilde maddi çıkar elde edenler çok fazla…Gittikçe de sayısı arttığı iddia eden bu gruplardaki kişilerin tanrısı aslında ”para”…Kiliselerden, bu tarz taleplerde bulunmalarının nedeni budur.Onları tuhaf bulmuyorum, kınamıyorum, insanın hayatta varolma çabası bu…

  #34378
  Anonim
  Pasif

  Benim anlamaya çalıştığım şey, bu tarz insanlar ya dinin ne olduğunu bilmiyor,ya da onu kullanarak insanlardan çıkar elde etmeye çalışıyorlar. Din ve inanç çok farklı bir durum. İnsanların önünde Beni açıkça kabul eden herkesi, Ben de göklerde olan Babam”ın önünde açıkça kabul edeceğim. İnsanların önünde beni inkâr edeni, Ben de göklerde olan Babam”ın önünde inkâr edeceğim. Yüce Rab İsa Mesih hepimizin yardımcısı olsun.

  Amin.

  #29396
  Anonim
  Pasif

  Biz enayimiyiz ? Yani eğer birilerini yurtdışına yerleştirebilecek olsak kendimiz yerleşirdik.

  #35790
  Anonim
  Pasif

  bugün bana gelen bir mektup yüzünden girdim buraya ben kimseye adresimi vermedigim halde benim evime hristiyan alemi die bir mektup gelmiş üstünde amerika pulu var kim ve niçin bunu bana yolladı ögrenmek istiyorum yardım ederseniz sevinirim şimdiden tşkrler

  #35795
  Armagan
  Anahtar yönetici

  Sevgili Sami Kıran, Forumumuza gelip sorularınızı bizlerle paylaştığınız için teşekkür ederiz.

  Amerikadan size gönderilmiş olan mektup konuşunda benim tahminim şu olabilir. Amerikada yaşayan ve Rab İsaya yürekten iman edip Onun emirlerine itaat etmek isteyen bazı hristiyanlar sana gelen mektup gibi dünyanın birçok yerindeki her milletten insana içinde İsayla ilgili bilgiler bulunan mektup gönderirler. Bu adresleri de herhalde telefon rehberlerinden bulmuş olabilirler. Bunun ötesinde daha farklı amaçlar aramamak gerekir diye düşünüyorum.

  Tabii bu arada siz de İsa Mesih inancı ve İncil konularında bize sormak istediklerinizı sorabilirsiniz. Herkesin inanc ve düşünesine saygılıyız. Tekrar hosgeldiniz.

  #36074
  Anonim
  Pasif
  sami kıran;19972 wrote:
  bugün bana gelen bir mektup yüzünden girdim buraya ben kimseye adresimi vermedigim halde benim evime hristiyan alemi die bir mektup gelmiş üstünde amerika pulu var kim ve niçin bunu bana yolladı ögrenmek istiyorum yardım ederseniz sevinirim şimdiden tşkrler

  Bu mektup ve içeriğinedir bana da yollanmasını rica ediyorum. Son zamanlarda bu konu beni çok cezbetti okuyup, ikna olmak istiyorum. Beni ikna edecek kitap ve dökümanları bekliyorum.

  #36078
  Anonim
  Pasif

  @akbas.bahattin 20675 wrote:

  Bu mektup ve içeriğinedir bana da yollanmasını rica ediyorum. Son zamanlarda bu konu beni çok cezbetti okuyup, ikna olmak istiyorum. Beni ikna edecek kitap ve dökümanları bekliyorum.

  Sayın bahattin akbas;

  Herkese mektup gönderilecek diye bir şey yokki. Daha doğrusu mektuba gerek yok. Eğer Dininizden şüphe ediyor ve farklı bir dinde gerceği arıyorsanız bu ve benzeri sitelerde pek çok döküman, argumanlar mevcut. Tek yapmanız gereken onları okumak.

  Okumayı sevmiyorsanız herhangi bir kiliseye gidip sorularınızı Rahiple paylaşın. Araştırdıkça doğruyu yada yanlışı bulabilirsiniz. Aramakla bulunmaz derler fakat bulanlar hep arayanlardır. :)

  Bakınız kendimden örnek vereyim. Ben kilise nedir bilmezdim. Bulunduğum şehirde kilise var mı yok mu diye merak etmiş, internetten adresini almış ve hiç bilmediğim şehir sokaklarında aramış bulmuştum. Sonra hristiyanlardan aldığım kitapları okumuş ve bir fikir elde etmiştim.

  Bilgiyi elde etmek istiyorsanız onu aramalısınız.

  saygılarımla

  #36843
  klaus
  Anahtar yönetici

  Selam olsun!
  Memlekette Katolik dünyasının geçmişi ya da aydınlanma çağı öncesi öğretilirken afarozdan tutun da cennetten arazi satılması ya da kiliselerin halk üzerinde ağır vergi taleplerinde bulundukları zikredilirdi. Ne kadar ilginç, kilise insanlardan para almak istediğinde bir zamanlar ne kadar güçlüymüş ve insanlar kendilerine öğretilen inançta ne kadar sebat etmişler. Acaba, memleketimizde hakim olan şu kesin yargıyı kırmak için kiliselerinize başvuran kişilere “Hoşgeldiniz, kilisemize üyeliğin birinci şartı aylık kazancınızın Rabbin yolunda harcanması, (cemaatin işlerinin kolaylaştırılması vs .vs )amacıyla yüzde onunu vereceğinizi beyan eden şu evrakları lütfen imzalayınız dense yakındığınız o tip taleplerle gelenlerin sayısında ciddi bir azalma olur mu ve halktaki kanı da son bulur mu? “Ulan biz kiliseden nemalanırık derken kiliseler de meğerse cemaatine muhtaçmış! Gidele git, arada bir cumaynan idare ederik hahahha :), kusura bakmayınız.
  Elini cebine atıp da cebinde olan tek pulu yani herşeyini Rabbin yolunda harcanağına emin olduğu inancı ve samimiyetinde olan ve Rabb’in övgüsüne mazhar olanlardan olabilmek; bırakın seneleri yıllar sonrasını, ertesi gün için dahi hiçbir maddi (iş,aş,sınav vs.vs.) kaygı çekmemek, kısacası tam bir teslimiyet içinde olabilmek Semavi Baba’ya … İşte İsa Mesih yolu!
  Selam olsun!
  Redchurch

12 yazı görüntüleniyor - 1 ile 12 arası (toplam 12)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.