• Bu konu 3 izleyen ve 3 yanıt içeriyor.
4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Yazar
  Yazılar
 • #24795
  Anonim
  Pasif

  Papazın Vaazı

  Papazın biri vaaz verecekmiş ama çok heyecanlanıyormuş. Gitmiş baş papaza: ‘Papaz efendi ben vaaz vereceğim ama çok heyecanlanıyorum’ demiş.

  Papaz: ‘O zaman git biraz şarap iç heyecanın geçer’ demiş. Genç papaz şarabı içmiş sonra da vaazını vermiş. Vaazdan sonra baş papaza gidip sormuş, ‘Nasıldı papaz efendi? Vaazımı beğendiniz mi?
  Papaz: ‘Güzel olmasına çok güzeldi yavrum, ama bazı ufak tefek hataların oldu’.

  1) Merdivenden yürüyerek inecektin, tırabzandan kaymayacaktın.
  2) Duaların sonundaOLEEEEY’ değil de, amin diyecektin.
  3) En önemlisi de İsa’nın Tanrı’nın oğlu olduğunu söyleyecektin, sütçünün çocuğu değil. Neyse böyle küçük hataları Tanrı affeder.

  #27966
  Anonim
  Pasif

  İşte, önce güldüren, sonra da düşündüren bir fıkra daha.. Genç papaz heyecandan vaazedemediğinden, heyecanını nasıl yeneceği konusunda gitmiş büyüğüne, öğretmenine danışmış. Doğrusunu da yapmış… ama aldığı öğüt genç papazı komik, gülünç bir duruma düşürmüş. Aslında gülünç değil de ağlanacak bir duruma düşürmüş desek daha doğru olur. İncil öğretmenlerinin, din önderlerinin insanlara Tanrı Sözü’nü, kurtuluş müjdesini anlatmaları, öğretmeleri, öğrenci yetiştirmeleri gerekmiyor mu? Böyleleri çok büyük bir sorumluluk altındadırlar. İsa Mesih diyor ki:

  İncil’i vaazedin, iman edenleri, Baba, Oğul ve Kutsal Ruh adıyla vaftiz edin. Onları öğrencilerim olarak yetiştirin’.

  Bu fıkradaki genç papazı yargılamıyoruz, ama onu yetiştiren baş papazın görevi Kutsal Kitap’a uygun bir şekilde Rab’bin emrettiği gibi bir öğrenci yetiştirmekti. Kendisinde olmayanı nasıl verebilir? İsa Mesih’in dediği gibi, ‘Kör köre yol gösterebilir mi? İkisi de çukura düşmezler mi?’ sözleri ne kadar da yerinde! Maalesef günümüzde papazlığı sadece meslek olarak yapanların sayısı oldukça kabarık. Bu da Rabbimiz’in adına övgüden çok leke getiriyor, Şeytan’ın da ekmeğine yağ sürüyor.

  Sevgilerimle

  #35601
  klaus
  Anahtar yönetici

  güzel fıkra tşkler.

  #35937
  Anonim
  Pasif

  Papazların ve din önderlerin sorumlulukları çok büyük, yargıları da çok ağır olacaktır. Fıkrada anlatılan başpapaz böyle yaparsa, gerisini siz hesaplayın artık. İnsanlar Tanrı’nın sözlerine aç, ama onlarda verecek ruhsal gıda yoksa ne verebilirler? Çok üzücü bir durum gerçekten! Rab onları uyandırsın.

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.