Paltalk Linux/Pardus Sorunu

• Bu konu 1 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Merhabalar, konuyu doğru yere mi açtım tam olarak emin değilim ama teknik bir soru olacağı için Hristiyanlık hakkında soruların sorulduğu bölüme açmak istemedim.

Ben imana tam anlamıyla ulaşabilmek için sitede yazılan her şeyi okuyorum, değerlendiriyorum ve doğruluğunu gözlerimle görüyorum; ancak tabi ki sohbet ortamı çok daha başka olurdu ama malesef Linux Pardus kullanıyorum ve Paltalk programı Windows uyumlu olduğu için Linux’da çalışmıyor bunun için bir çözüm önerebilir misiniz, gerçekten çok sevinirim şimdiden çok teşekkür ederim. Rab önümüzdeki yolu karanlık bırakmayacak şekilde aydınlatsın.

Anonim
    Pasif

Dün uzunca bir süre uğraştıktan sonra sorunu çözdüm, benimle aynı sorunu yaşayanlar varsa şu şekilde halledebilirler bu durumu

Öncelikle Paltalk Windows sistemde çalışan bir program olduğu için Pardus’a kurmada sorun yaşanıyor. Bunun için Pardus’a Wine adlı programı yüklemek gerekiyor, bu program sayesinde Windows programlarını kurabiliyoruz. Wine’i yüklemek için paneli açıp arama bölümüne Uçbirim yazıp gelen programı açıyoruz

Gelen ekranda: “su -” (tırnaksız) komutunu girip kullandığımız şifreyi yazıyoruz.

Daha sonra: “sudo pisi it wine” (tırnaksız) komutunu girip Wine programını kuruyoruz, böylece Paltalk’ı kurabileceğiz.

Daha sonra Hristiyan Türk Chat Odası adlı konuda belirtilen, programı kurduktan sonra tıklamamız gereken linke tıklayıp odaya giriyoruz ancak eğer Flash Playerınız güncel değilse odaya giremeyeceksiniz, bu sorunu çözmek için yine konsolu açıyoruz

1: su –
    2: sudo pisi it flashplugin –reinstall

komutlarını giriyoruz ve yükleme bitince Chat Odasına girebilirsiniz.

halleluya

Paltalk’ı kurup hesap açtıktan sonra Chat Odası

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.